Szukam latarek z sterowaniem dwukierunkowym

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
lukid
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 20 wrz 2021, 12:22

Szukam latarek z sterowaniem dwukierunkowym

Post autor: lukid »

Cześć!
Przeczytałem sobie post "ZANIM ZADASZ PYTANIE CO KUPIĆ-PRZECZYTAJ!!!" przemyślałem jego treść i mam nadzieję, że moje pytanie nie zostanie uznane za mało przemyślane
Szukam latarki ręcznej, która miałaby zasięg ok 500m, byłaby zasilana akumulatorkami 18650 (mam już czołówkę tak zasilaną) i najważniejsze: miałaby dwukierunkowe sterowanie trybami - bardzo wiele latarek ma 3, 5 i więcej poziomów jasności przy czym w prawie wszystkich zmiana jest jednokierunkowa: low -> medium -> high -> turbo -> low ... Przy 3 trybach nie jest to jeszcze aż tak dokuczliwe, ale przy pięciu...
Co to kosztów to nie chciałbym wydać więcej niż 600 ma 700zł. Co do miejsca zakupów to najchętniej z Polski, choć zakup przez internet z zagranicznego sklepu nie wykluczony.
Przejrzałem ofertę Nitecore, Fenix, Ledlenser, Mactronic, Maglight, Olight ale znalazłem raptem 2 modele Nitecore MH27 i Nitecore SRT7GT. Może znacie jeszcze jakieś inne które miałyby takie dwukierunkowe sterowanie.
Latarkę chciałbym używać na jachcie w sytuacjach kiedy po zmroku poszukuje się jakiegoś miejsca do zacumowania (nie wszędzie są przystanie i mariny) bądź do wypatrywania ewentualnych przeszkód unoszących się w wodzie bądź znajdujących się płytko pod wodą.
Pozdrawiam
kobert
Posty: 45
Rejestracja: środa 15 cze 2016, 14:17
Lokalizacja: 52.25N, 21E

Re: Szukam latarek z sterowaniem dwukierunkowym

Post autor: kobert »

Dwukierunkową zmianę trybów mają wg specyfikacji niektóre okołoforumowe konstrukcje, np. Bociana. Typowo bazują one na Convoy S2 i podobnych więc zasięgu jest mniej. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ich sterownika użyć w czymś większym (co najmniej Convoy C8). Budżet masz chyba więcej niż wystarczający więc uderzaj do forumowych specjalistów.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Szukam latarek z sterowaniem dwukierunkowym

Post autor: murgrabia1410 »

Sterownik A17DD-L ma dwu-kierunek. Ale lepiej przy nim nie korzystać z podświetlenia przycisku. Wtedy głupieje po rozgrzaniu.
ODPOWIEDZ