H7 LED - czy warto inwestować?

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
Awatar użytkownika
marcus
Posty: 257
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 13:33
Lokalizacja: Gorzów

Re: H7 LED - czy warto inwestować?

Post autor: marcus »

Niemal nie ma różnicy.
Ja u siebie wymieniłem projektroy na nowszy typ zamiast regenerować, różnica jest znaczna o dziwo tak jak miało być. Jednak duzo swiatła sie marnuje w złym projekrorze druga opcja to biled
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: H7 LED - czy warto inwestować?

Post autor: Mociumpel »

PawelPe pisze: sobota 16 paź 2021, 23:34
Dzisiaj je założyłem (do 4-letniego VW Caddy). Coś lepiej świecą, ale bez rewelacji. Zrobiłem zdjęcia porównawcze.
Pierwsze zdjęcie - standardowa H4 Osrama.
Drugie zdjęcie - Osram Night Breaker Silver.
Trzecie zdjęcie - na deser, fabryczny ksenon ze znacznie starszego Volvo (po niedawnej regeneracji lamp i na w miarę świeżych palnikach Osramowskich)
Siedzę zawodowo w światełkach różnych - widziałem różne pomysły, co do ledów w refach samochodowych mam w zasadzie nijaki stosunek - najczęściej i tak są to wynalazki wsadzane po taniości do starych zaniedbanych samochodów i efekt zazwyczaj jest żaden
Pierwszym zasadniczym warunkiem sensownego światła jest czysta szyba - o ile szklanej nie da się w zasadzie porysować i zepsuć (pomijając zabrudzenie - wtedy należy po prostu dbać o czystość i tyle) to zapylonego refa nie da się magicznie LED-em uzdrowić - po prostu wymiana albo regeneracja - to kosztuje.
80% widzianych przeze mnie prób reanimacji to przede wszystkim właśnie PORYSOWANE szkła a nie refy - efekty zazwyczaj nawet po maźnięciu twardym woskiem i polerce dla wyrównania i "przeczyszczenia" szczelin ZNACZĄCO ponosiły jakość świecenia - niestety tutaj albo potrzebna modna "nadlewka" szkieł lub reanimacja polerką - przejrzystość mimo ZAUWAŻALNEGO defektu często jest pomijalna - w czystym szkle nawet w byle jakim refie ale z przyzwoitą żarówka dowolnego typu znacznie lepiej widać drogę.
Nie darmo przy wszelkiego rodzaju tunningu podstawowym celem prac wstępnych jest doprowadzenie do "stanu fabrycznego" potem dopiero prace a nie druciarstwo na starym co zdegraduje szybciej.
Nie da się po mojemu magicznie za darmoszkę naprawić wszystkiego - regeneracja czy nawet częstsze czyszczenie refów jest podstawą, a H7/H4 SIlver +100 ew. neolux +130% to dwie optymalne moje propozycje dla każdego kto niskim kosztem chce "trochę" poprawić - LED-y retrofity mimo dobrego pomysłu i idei oświetlania uważam za poroniony pomysł szczególnie jeśli nie pomyśli się o szkłach i umyciu odbłyśników.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: H7 LED - czy warto inwestować?

Post autor: murgrabia1410 »

Nie warto. Trwałość zerowa. Na pieczątkę z SKP, nie ma co liczyć (legalnie). Wiązka jednak będzie inna niż na żarniku (na oko to może i taka sama). Temperatura dobije odbłyśnik i klosz (akryl). Jakieś wentylatory i inne pierdoły mnie nie przekonują. A i miałem sytuację sprawdzania świateł, przez Eins Zwei Polizei. I prawie został odebrany DR za żarówki ledowe w postojowych w5w :o
ODPOWIEDZ