Acebeam L16 gaśnie

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Jakubos88
Posty: 5
Rejestracja: sobota 27 lis 2021, 10:54

Acebeam L16 gaśnie

Post autor: Jakubos88 »

Witam, mam taką sprawę, otóż posiadam Acebeam L16 latarka super, fajny zasięg, moc etc. Ale z moją jest chyba coś nie tak. Tzn, jak latarka działa w trybie maksymalnym to po jakiś 30-40 minutach gaśnie i koniec. Nastaje ciemność. Gdy próbuje ją włączyć miga kilka razy i to było by na tyle.. po kilku minutach udaje się ją włączyć, ale nie na dłużej niż kilka minut. Mam kilka innych latarek głównie fenixy i tam po prostu jeżeli ogniwo wymięka latarka automatycznie obniża tryb co mi się bardzo podoba, bo nie muszę wracać do domu po ciemku.. Natomiast ten Acebeam ma takie dziwne rozwiązanie. Czy to jest normalne? Z góry dziękuję za odpowiedzi bo bardzo mnie to irytuje. :[
Jakubos88
Posty: 5
Rejestracja: sobota 27 lis 2021, 10:54

Re: Acebeam L16 gaśnie

Post autor: Jakubos88 »

Żyje tu kto czy wszyscy pomarli jak na innych forach?
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Acebeam L16 gaśnie

Post autor: murgrabia1410 »

Jak najbardziej prawidłowe zachowanie sterownika. Jak akumulator pusty to z czego ma oddać prąd? Pamiętaj, iż jest tam dioda serii xhp35. I z akumulatora o wiele więcej ciągnie od zwykłej diody. Sterownik musi podnieść napięcie do 12V. W takich latarkach 18650 to nieporozumienie.
Jakubos88
Posty: 5
Rejestracja: sobota 27 lis 2021, 10:54

Re: Acebeam L16 gaśnie

Post autor: Jakubos88 »

Dzięki za odpowiedź. Spróbuję jeszcze jakiegoś b.dobrego ogniwa. Bo to oryginalne 3500 30 minut i ciemno.. Bez sensu to sterowanie, bo idę z dzieckiem na spacer z pełną baterią, a wracamy po ciemku... Fenix pod tym względęm jest o wiele lepszy...
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Acebeam L16 gaśnie

Post autor: murgrabia1410 »

To nie użytkuj tego na 100% mocy. Taka dioda nawet w 30-40% wystarcza do spokojnego spaceru. Ogólnie na 100% to i tak ci sterownik zbije mocą od nagrzania głowicy. A i ogniwo cierpi. Do takich latarek to bardziej wysoko prądowe ogniwa by się nadały. A jak chcesz mega moc, to i latarka musi być duża. Gdzieś to ciepło musi mieć ujście
Jakubos88
Posty: 5
Rejestracja: sobota 27 lis 2021, 10:54

Re: Acebeam L16 gaśnie

Post autor: Jakubos88 »

Tak ale tu chodzi właśnie o wyczerpanie ogniwa. Nawet jak nie korzystam z pełnej mocy to jak mam już słabe Aku to i tak wracam po ciemku. Powinno być jakieś zabezpieczenie że jak zostaje 10% mocy to schodzi do najniższego trybu i wiadomo o co chodzi...
ODPOWIEDZ