Akumulator Siliconowy.

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
a59 pisze:Gdzie się podziało 8 Ah ?
Ze szczątkowych informacji, jakie znalazłem, to akumulator, który niby ma 28Ah, przy rozładowaniu prądem 10h ma tylko 20Ah. W ogóle kiepsko z informacjami o tych akumulatorach.
Napisz może do czego potrzebujesz te akumulatory, bo tak to dyskutujemy "o wyższości Świąt Wielkanocy, nad świętami Bożego Narodzenia". To że ktoś proponuje, nie oznacza, że będą one najlepsze do danego zastosowania.
A tak a propos to aku o żywotności 12lat, znajdziesz taniej wśród wspominanych już przeze mnie SSB SBL . W internecie, znajdziesz o nich wszystko, co potrzeba.
Tu masz akumulatory ładnie posegregowane, z opisami i kartami katalogowymi, w których jest coś więcej niż wymiary...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Kwazor
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 06:58
Lokalizacja: REDA

Post autor: Kwazor »

Nie napalaj się na mega pojemności z tej samej objętości hahhha 28 Ah z 6.5 KG :D
Pyra dobrze widzi ja też że on ma 20 Ah

Spojrz na specyfikację Europower 20Ah :
http://www.aval.com.pl/index.php/B2-833 ... og/B2-8334

Fakt kosztuje swoje ale jego trwałości można być pewnym a nie wynalazku co padł po 8 miesiacach ( vipowy padaja po podobnym okresie )
Awatar użytkownika
a59
Posty: 36
Rejestracja: środa 06 sty 2016, 19:35
Lokalizacja: TK

Post autor: a59 »

Potrzebuję akumulator o tych gabarytach, ale trakcyjny (do głębokich rozładowań).
Akumulatory pracują w maszynie i codziennie są rozładowywane. Jak były nowe, przez ok. 7 miesięcy zestaw pracował ok. 45min. Teraz w porywach 5-10 min. Europower są typowymi aku. do podtrzymywania napięcia a nie do głębokich rozładowań.
Kwazor
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 06:58
Lokalizacja: REDA

Post autor: Kwazor »

No to jest firma TROJAN oni robią specjalistyczne baterie do głebokich rozładowań trakcyjne..
mają np pancerna płytę dodatnią itd...

Tylko że najmniejsza pojemność to 102Ah mniejszych nie ma
Ale CSB robi np EVX12200 20Ah :
http://eshop.micronix.pl/akumulatory-ba ... 12200.html

Miałeś wynalazek a nie akumulator do takich prac dlatego padły po 8 miesiącach.
Daemon1988
Posty: 43
Rejestracja: sobota 02 mar 2013, 23:42
Lokalizacja: Glogow

Re:

Post autor: Daemon1988 »

Witam :)
Pyra pisze: sobota 06 lut 2016, 11:43 Witam
Średnie wymagania akumulatorów, to:
praca buforowa - 13,5V - 13,9V, polega to na tym, że akumulator jest cały czas w układzie z tym napięciem, a pracuje tylko sporadycznie podczas przerw w zasilaniu głównym.
praca cykliczna - 14,2V - 15V, akumulator jest ładowany, a następnie zasila urządzenie.
Akumulatory projektowane są też na odpowiednią trwałość, od przedziału 3-5lat do 20lat.
Niezależnie od technologii, ale wykonanie w odpowiedniej klasie, gwarantuje żywotność. Używamy całą gamę akumulatorów, od HOPPECKE, SSB SBL czy Panasonic, po jakieś markowane przez pośrednika. Rocznie wymieniamy po kilkadziesiąt akumulatorów, i markowe, wytrzymują czasookresy, pod warunkiem zapewnienia właściwych parametrów pracy, ale tu już wchodzą charakterystyki ładowania w funkcji temperatury itp.
Badziew, niestety pozostaje badziewiem, i nigdy nie wiadomo, kiedy padnie, ale cóż, prezesi widzą tylko cyferki przy zakupie.. :-(

Kiedy będziesz wybierał akumulator, przeglądaj karty katalogowe, wybierając odpowiedni dla Twojego zastosowania. Zapewnij im też właściwe warunki pracy, a popracują kilka lat.

Tu masz przykładową kartę katalogową akumulatora SSB SBL w technologii VRLA AGM

Pozdrawiam
Pyra jak obecnie wygląda sprawa z akumulatorami ssb sbl? Dalej trzymają dosyć dobry poziom?
Mam przetwornice aby w razie zaniku prądu zasilić pompę od pieca C.O, ewentualnie przy dłuższym zaniku chciałbym troszkę schłodzić lodówkę (140-170W) czyli pobór z akumulatora na poziomie ~14A.
Kupiłem ostatnio właśnie 2xssb sbl 18ah i zastanawiam się czy dokupić jeszcze 1-2 szt i potem to połączyć. Wiem że te ssb sbl nie są do pracy cyklicznej ale jak od czasu do czasu je rozładuje to 11-11.5V to może troszkę posłużą. Co o tym myślisz Pyra?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Akumulator Siliconowy.

Post autor: Pyra »

Witam

Od kilku lat już tak nie śledzę, bo zmieniłem stanowisko, teraz niestety moja firma przeszła na zakupy ekonomiczne, według bankomatów, i serwują nam jakieś... no trudno to nawet nazwać, rzadko który wytrzymuje 2 lata...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Daemon1988
Posty: 43
Rejestracja: sobota 02 mar 2013, 23:42
Lokalizacja: Glogow

Re: Akumulator Siliconowy.

Post autor: Daemon1988 »

Ok. Dzięki za info. :)
ODPOWIEDZ