Dobry naświetlacz oświetlający posesję

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
konteno
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 23:26
Lokalizacja: Tykocin

Re: Dobry naświetlacz oświetlający posesję

Post autor: konteno »

marmez pisze: niedziela 27 lut 2022, 18:16 Żywotność produktów ledowych to niestety smutny temat. W pracy montujemy oprawy drogowe Philips (teraz Signify), Thorn, Schreder o mocach zazwyczaj 30-70W i cenach od 500zł w górę, i przez 5-10 lat pada 5-10% opraw. Standardowo gwarancja 5 lat, ale Philips ostatnio już nam gwarancyjnie praktycznie nie naprawia, bo sczytują z danych w zasilaczu, że były za długo zasilane napięciem poniżej 150V i nie podlegają gwarancji... Nam się coś wierzyć nie chce, że takie niskie napięcie w sieci było... ale co możemy zrobić.
Aż dziwi że nowoczesne zasilacze zapamiętują takie dane. Swoja drogą jeśli montujecie takie lampy na terenach wiejskich to wszystko możliwe bo miałem we wsi przypadek że transformator trójfazowy SN/nn czasowo po wichurze był zasilany 2 fazowo i dawał ok 100V na wyjściu jednej z faz i właśnie na zasilaniu z niej żarówki żarzyły się a sporo urządzeń na przetwornicach działało poprawnie.
Co dokładnie pada w lampach które demontujecie i nie oddajecie do napraw? Zdarzało się Ci czaszem w takich dłubać samodzielnie czy raczej na złom/utylizację to idzie?
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Dobry naświetlacz oświetlający posesję

Post autor: marmez »

Zazwyczaj zasilacze właśnie padają, to tak w 4/5 przypadków. Nieraz, ale rzadko też coś z panelami LED, to chyba przy przepięciach. Zdarzało się, że coś zamokło, ale to rzadko. Rzadko też, że np. 1 z 3 paneli LED był uszkodzony.

Z naprawami to różnie. Jak uda się kupić zasilacze, to naprawiamy. A czemu się nie udaje, to już nie powiem, bo to wyżej decydują, czy zamawiać, czy nie... :( Już w czasie pandemii słyszałem, że nie chcą sprzedawać, bo im brakuje ;) A przez to, że na wszystko musimy robić przetargi, mieć to w budżecie itd. To z kupowaniem od jakiś mniejszych sprzedawców, którzy mają, co potrzebujemy jest problem :(
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
jazdza92
Posty: 4
Rejestracja: piątek 13 gru 2019, 12:34
Lokalizacja: Chojnice

Re: Dobry naświetlacz oświetlający posesję

Post autor: jazdza92 »

Cześć, czy coś godnego polecenia co poświeci dłużej niż 3 mce jak wszystkie z Obi? Najlepiej z czujnikiem ruchu który też nie będzie najgorszy. Moc 30 - 50 W
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Dobry naświetlacz oświetlający posesję

Post autor: Mociumpel »

Ile chcesz przeznaczyć na to kasy? - bez tej informacji faszerowanie Cie przykładami profesjonalnymi naświetlaczami nie ma sensu.
Ogólnie tanie (50-60 zeta) naświetlacze z mocami 50W+ z wbudowanym czujnikiem ruchu nie są profi - po prostu "udar" prądu rozruchowego w prostym układzie zasilania bardzo szybko niszczy "coś w środku" - czyli upala szybko albo styki samej czujki albo "leci cos na płytce" zasilacza.
Bardzo skracając wywody i szczegóły wyjasnień "dlaczego" obecnie na topie sa naświetlacze V-TAC które przy 5-letniej gwarancji (zazwyczaj) dają przynajmniej formalnie "pewność" poprawnego działania w długim czasie - przykładowo
https://allegro.pl/oferta/naswietlacz-l ... 7730186004 - nie jest to "hit sezonu" bo są modele i firmy lepsze, droższe i wydajniejsze ale jako wół roboczy daje radę ...
jazdza92
Posty: 4
Rejestracja: piątek 13 gru 2019, 12:34
Lokalizacja: Chojnice

Re: Dobry naświetlacz oświetlający posesję

Post autor: jazdza92 »

Całkiem zapomniałem o najistotniejszym. Planowałem.cos kupić do 200 zł. Myślę że do oświetlenia podwórka wystarczy. Chyba że jestem w błędzie to można mnie wyprowadzić
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Dobry naświetlacz oświetlający posesję

Post autor: Mociumpel »

No to oferta z V_TAC-a będzie dla Ciebie w sam raz - cenowo przystępne, długa gwarancja, przyzwoite komponenty i nie naciągane parametry - w sensie to co mają w opisie to tyle (czyli mało) mają
Ten https://allegro.pl/oferta/naswietl-led- ... 3089753214 przy mocy 50W ma 2400lm, koszt 125 zeta
Przykładowo profi naświetlacz z "normalnymi" parametrami https://www.emos.pl/naswietlacz-led-ino ... ralna-biel - niestety NIE MA czujnika ruchu wbudowanego - czujnik zespolony zawsze jest dla gawiedzi i Kowalskiego, do profi naświetlaczy stosuje się czujniki odrębne, pod lub obok lampy a przy mocach 200W dodatkowo przez układ pośredni tj. przekaźnik 9małe moce) lub stycznik (zespoły opraw).
jazdza92
Posty: 4
Rejestracja: piątek 13 gru 2019, 12:34
Lokalizacja: Chojnice

Re: Dobry naświetlacz oświetlający posesję

Post autor: jazdza92 »

No dobra a jakiś czujnik też byś polecił? Nie wiem cenowo jak to wygląda więc coś co będzie odpowiednie do tego naświetlacza
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Dobry naświetlacz oświetlający posesję

Post autor: Mociumpel »

No ale po co? masz przyzwoity naświetlacz z czujnikiem z gwarancją to szukasz wyżej?
ODPOWIEDZ