Dobry naświetlacz oświetlający posesję

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
konteno
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 23:26
Lokalizacja: Tykocin

Re: Dobry naświetlacz oświetlający posesję

Post autor: konteno »

marmez pisze: niedziela 27 lut 2022, 18:16 Żywotność produktów ledowych to niestety smutny temat. W pracy montujemy oprawy drogowe Philips (teraz Signify), Thorn, Schreder o mocach zazwyczaj 30-70W i cenach od 500zł w górę, i przez 5-10 lat pada 5-10% opraw. Standardowo gwarancja 5 lat, ale Philips ostatnio już nam gwarancyjnie praktycznie nie naprawia, bo sczytują z danych w zasilaczu, że były za długo zasilane napięciem poniżej 150V i nie podlegają gwarancji... Nam się coś wierzyć nie chce, że takie niskie napięcie w sieci było... ale co możemy zrobić.
Aż dziwi że nowoczesne zasilacze zapamiętują takie dane. Swoja drogą jeśli montujecie takie lampy na terenach wiejskich to wszystko możliwe bo miałem we wsi przypadek że transformator trójfazowy SN/nn czasowo po wichurze był zasilany 2 fazowo i dawał ok 100V na wyjściu jednej z faz i właśnie na zasilaniu z niej żarówki żarzyły się a sporo urządzeń na przetwornicach działało poprawnie.
Co dokładnie pada w lampach które demontujecie i nie oddajecie do napraw? Zdarzało się Ci czaszem w takich dłubać samodzielnie czy raczej na złom/utylizację to idzie?
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2752
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Dobry naświetlacz oświetlający posesję

Post autor: marmez »

Zazwyczaj zasilacze właśnie padają, to tak w 4/5 przypadków. Nieraz, ale rzadko też coś z panelami LED, to chyba przy przepięciach. Zdarzało się, że coś zamokło, ale to rzadko. Rzadko też, że np. 1 z 3 paneli LED był uszkodzony.

Z naprawami to różnie. Jak uda się kupić zasilacze, to naprawiamy. A czemu się nie udaje, to już nie powiem, bo to wyżej decydują, czy zamawiać, czy nie... :( Już w czasie pandemii słyszałem, że nie chcą sprzedawać, bo im brakuje ;) A przez to, że na wszystko musimy robić przetargi, mieć to w budżecie itd. To z kupowaniem od jakiś mniejszych sprzedawców, którzy mają, co potrzebujemy jest problem :(
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ