Latarka w granicach +/- 100

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
regis_80
Posty: 2
Rejestracja: piątek 08 sty 2021, 11:05

Latarka w granicach +/- 100

Post autor: regis_80 »

Witam wszystkich serdecznie:) To mój pierwszy, a że nie znalazłem jakiegoś "dedykowanego" miejsca do powitań, więc na wszelki wypadek witam się tu:)

Jak w temacie: poszukuję latarki w granicach +/-100 PLN. Mieszkam na wsi, więc będzie wykorzystywana głównie do biegania, spacerów po lesie, po podwórku. Może do jazdy na rowerze. Zależy mi na tym, by świeciła odpowiednio mocno i w miarę długo. Jakby to głupio nie brzmiało, wielkość nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia, chociaż ma być w miarę mała i poręczna, może na 2-3 ogniwa? Nie znam się:( Zasilanie latarki musi współpracować z ładowarką Liitokala Lii202.

Przeglądam Wasze forum od jakiegoś czasu, ale im więcej czytam, tym mam większy mętlik w głowie:/ najchętniej dopłaciłbym "kilka złotych" i dokonał zakupu od kogoś, kto ma o tym pojęcie na forum.
ghost
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Latarka w granicach +/- 100

Post autor: ghost »

Witaj. Chyba najprostszym rozwiązaniem byłby zakup w Chinach, będzie to opcja najtańsza prosto ze źródła. Proponowałbym Ci zerknąć na latarkę Convoy s2+ sst40. Mocna wersja Convoy s2+ możliwe zablokowanie na 50% mocy aby nie nagrzewała się za mocno i świeciła dłużej. Druga propozycja na ogniwo 18650 Sofirn sc31 pro podobne parametry z wbudowaną ładowarką. Jeśli chodzi o większe latarki na kilka ogniw na ogół będą one przekraczać budżet. Zastanawiałeś się może nad latarką kątową? Wybór nie będzie przy tym budżecie zbyt duży ale w zasięgu jest Convoy h1. Możesz również poszukać Astrolux Ec01 jednak tutaj preferowane byłoby zasilania z ogniwa 21700. Astrolux posiada opcję płynnego rozjaśniania i ściemniania no i przy dobrym ogniwie krótkotrwale daje ponad 3000lm. Latarki Convoy bez większego problemu znajdziesz w kraju oczywiście w cenie wyższej niż w chinach.
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Latarka w granicach +/- 100

Post autor: rotan »

Też poleciłbym Convoy'a s2+, do wszystkich powyższych zastosowań w zupełności wystarczy
Jest to latarka mała, poręczna, lekka, i jak na swoje rozmiary całkiem mocna, ale lepiej dopłacić i zaopatrzyć się w modyfikowaną (acz to i tak nie są koszty przekraczające 100zł o drugie tyle, no chyba że kupujesz cały zestaw :P)
JacK2
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 07 sty 2021, 12:44

Re: Latarka w granicach +/- 100

Post autor: JacK2 »

Kup od Chińczyka za około 60zł Convoy'a s2+ plus dobre firmowe aku (w Polsce za 20-36zł w sklepie). Ogniwo to bardzo ważna sprawa a podróbek i marnych na allegro zatrzęsienie. Taki zestaw wystarcza 99% zwykłych użytkowników z naddatkiem.
Obecnie światła jest tyle, ze każdemu starcza i fora latarkowe wymierają;)

Kupujesz - świecisz - mówisz "o kurcze" - KONIEC... przygody z forum na długo...

Lub piszesz post "jak to zaprogramować i co ulepszyć" i co kupić kolejne "lepsze" a wtedy za jakiś rok lub dwa będziesz zadowolony ale drugi scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny :D . Teraz dobre latarki to 99% Formuła 1 - aż za dużo światła... Walka o lumeny ("ilość światła") się już skończyła, ja już lornetki kupuję bo dalej świecę niż widzę :D

Poczytaj tylko o diodach - jaka dioda daje jaki zasięg, rozkład światła i jaką barwę. Czy potrzebujesz szeroko-blisko czy wąsko-daleko czy jedno i drugie:) - to zależy również od diody. Jak dobierzesz diodę do swoich potrzeb to nic więcej nie trzeba...
Awatar użytkownika
Miotacze_Fotonów
Posty: 30
Rejestracja: piątek 01 sty 2021, 23:40

Re: Latarka w granicach +/- 100

Post autor: Miotacze_Fotonów »

Zakup S2+ bym sobie odpuścił, ponieważ piszesz, że zależy Ci bardzo na czasie pracy. O latarki zasilane paroma ogniwami trudno w tym budżecie, natomiast możesz kupić takiego Convoya S11. Ten zasilany jest większymi i pojemniejszymi ogniwami 26650, których pojemność sięga 5500mAh (3500mAh w przypadku 18650), a sama latarka jest zauważalnie mocniejsza od S2+. Co ważne w wersji XHP-50.2 posiada sterownik boost utrzymujący stałą ilość światła niezależnie od napięcia na akumulatorze.
Więcej na jej temat: www.swiatelka.pl/viewtopic.php?f=8&t=24979
"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Latarka w granicach +/- 100

Post autor: Mociumpel »

regis_80 pisze: piątek 08 sty 2021, 11:57 Zależy mi na tym, by świeciła odpowiednio mocno i w miarę długo.
To jest podstawowe pytanie - co to znaczy odpowiednio mocno i odpowiednio długo? ;) z doświadczenia własnego wiem że ze względu na pozycje jazdy musze widzieć nieco dalej i mieć nieco więcej światła - dla mnie owo NIECO (być może odpowiednie dla Twojego "odpowiednio mocno") dla stałej jazdy po drodze czyli poza miastem to ok. 300 lm z plama światła w postaci "stożka" świecącego na odległość ok. 16m (to ok. 2 sekundy jazdy - więc czas na reakcje jest - tak mniej więcej została zmierzona granica ostrego światła aby nie razic innych - latarke zawsze można podnieść - wtedy zaświeci znacznie dalej) i ok. 12h jazdy ...
Jazda po NIEZNANYM terenie to ok. 900 lm i 4h jazdy

O ile w pierwszym przypadku S2+ jest wystarczająca bo da Ci te 300 lm STABILNIE przez 4h to dla 900 lm już CI nie da.
Niestety nie wiemy czy wiesz/widziałes ile to jest 300 lm z latarki ze światłem rzucanym na 15m do przodu ;) bo tylko wtedy powyższa propozycja miałaby sens.
Ogólnie kolega Miotacz_Fotonów nie ma racji - do jazdy spokojnej po równym terenie S2+ jest idealna, w szczegółach zaś - czyli dla NAPRAWDĘ mocnych 600-900 lm minimum stale świecących) S2+ sie nie nadaje - latarka jest za mała aby "wypluć" tyle światła w długim czasie - wynika to zarówno z małego ogniwa jak i możliwości przegrzania latarki - do tego sa potrzebne inne, bardziej finezyjne latarki (lepszy sterownik plus lepsze pojemniejsze ogniwo).
Tutaj sugerowałbym co najmniej S21A lub B lub jeśli walec o wymiarach 140x30mm zmieści się w uchwycie to S11 jest OK - mi osobiście sie nie sprawdził - jest za wielki.
Tak to wygląda u mnie
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć - 300lm przez 11,5h/900lm przez 4h
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Latarka w granicach +/- 100

Post autor: rotan »

Cóż... dla wielu S2+ to już banał, żeby nie powiedzieć przeżytek - dla mnie to mnie piękno w prostocie :D
JacK2
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 07 sty 2021, 12:44

Re: Latarka w granicach +/- 100

Post autor: JacK2 »

Jakby to było forum o butach to prawie każdy nowy który tu wchodzi i zadaje pytanie "jaką dobrą latarkę kupić",
zadaje tak naprawdę pytanie jakie pierwsze buty kupić bo do tej pory chodziłem w klapkach :D a niektórzy to nawet w łykowych .
Problem jest taki, że większość kupujący nie ma świadomości że klapki itp. to nie buty :D

Dlatego Convoy to pierwsze "buty" w życiu dla Kowalskiego i ma to być "do wszystkiego" a takich butów i latarek nie ma. Dlatego Convoya nie należy obrażać gdyż oświeca on lud i "motoryzuje naród niczym 126p" :D Jak zasmakują to potem sobie pokupują porszaki ale od czegoś trzeba zaczynać jak się na boso chodziło.

Polecać komuś na pierwsze buty coś bardzo dobrego i specjalistycznego jest pewnym ryzykiem, że mu albo waga i rozmiar nie spasuje albo obsługa skomplikowana itd. itp. Ma być prosto lekko i miło i ma to nie sprawiać nadmiernej troski i być możliwie tanie (góra sto :D )

Człowiek dostaje takie "buty Convoy" i wkracza w nowy świat obutych w światło ludzi i "lampy naftowe" odstawia do piwnicy.

Ps. Tu nawet nie o latarkę chodzi tylko o aku lit-jon i jego możliwości, a brak tej świadomości u nowych, co widać po tym jak temat aku dla nowych nie ma praktycznie znaczenia czyli "włożę stare cokolwiek od laptopa i git"

Ps2. które teraz Convoye mają stabilizację i jak to rozpoznać w opisie?
regis_80
Posty: 2
Rejestracja: piątek 08 sty 2021, 11:05

Re: Latarka w granicach +/- 100

Post autor: regis_80 »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi:) W szoku jestem.
Ktoś tam wyżej tak metaforycznie "z butami wyskoczył":) No więc ja w sprawie praktycznych parametrów latarek tzn. typów diod, ilości lumenów, odległości świecenia, grzania się obudowy, jakości i wielkości ogniw etc. itd. to się czuję, jakbym całe życie boso chodził:D (mimo, że dużo tu sobie czytam) Dlatego, żeby sobie to praktyce i "na macanego" jakoś doświadczyć kupiłem na znanym portalu aukcyjnym takie coś: Convoy C8+ XPL HI LED wersja desert tan - U6 4C. Kosztowało "toto" 80 zł (więc nie majątek). Teraz trzeba mi jakieś dobre ogniowo (lepiej w sklepie czy od forumowiczów?), bo ładowarka płynie sobie z Chin od ponad miesiąca.
Jeśli będzie fajnie, a ja ogólnie poobserwuje i załapię co i jak, to się tu znowu Wam trochę ponarzucam i kupię już coś bardziej profesjonalnego.
Dzięki jeszcze raz. pozdr
JacK2
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 07 sty 2021, 12:44

Re: Latarka w granicach +/- 100

Post autor: JacK2 »

Jak nie zamierasz zmieniać latarki to weź o pojemności ~3500mAh. O ile to możliwe to dwa ogniwa są pomocne z jednym jest zawsze kłopot. Szanuj ogniwa, poczytaj o ładowaniu... będą służyć długo i wiernie :D Latarki pozmieniasz a ogniwa te same.

viewtopic.php?f=7&t=25002

https://allegro.pl/uzytkownik/gpjac?str ... 2&order=qd

Mały przegląd aku wysokoprądowych, teraz jest mały wybór i nie ma chyba już darmowej dostawy:

https://www.bto.pl/kat/377/wysokopradow ... owa_id=377

Bieda ładowarki też za 10zł tam były, teraz koszt 12zł :o .
https://www.bto.pl/produkt/55168/ladowa ... 1865026650
Nie sprawdzałem tego konkretnego sprzętu więc go nie mogę polecić, nie wiem co tam teraz dostali i co w środku itd. :smile:

Któryś z Szanownych Kolegów polecał takie zestawienie:

Ogniwa Li-Ion: (kolor etykiety), HD (high drain) - ogniwo wysokoprądowe

a) 26650:
- LiitoKala 50A (czarny)
- Shockli 5500mAh (czarny)
b) 21700:
- Samsung 40T 4000mAh (jasno niebieski / fiołkowy) HD
- Shockli 4550mAh (fioletowy)
- Vapcell 4000mAh (złoty) lub 4200mAh (zielony) HD
- Vapcell G50 5000mAh (złoty)
- LG M50 / Samsung 50E
c) 18650:
LG MJ1 3500mAh (zielony)
- Samsung 35E 3500mAh (różowy)
- Samsung 30Q (różowy) HD
- Sanyo GA 3500mAh (czerwony)
- Sony VTC6 3000AmAh (zielony) HD
d) 18350:
- Golisi IMR18350 S11 1100mAh (czarny)
- Keeppower 18350 1200mAh (czarny)
- Shockli 18350 1150mAh (czarno-złoty)
- Vapcell INR18350 1100mAh (fioletowy)
e) 16340:
- Vapcell INR16340 800mAh (biały) HD
- Vapcell INR16340 T8 850mAh (błękitny)
f) 14500:
- Efest IMR14500 650mAh (fioletowy) HD
- Shockli 14500 1000mAh (czarny)
- Shockli IMR14500 1050mAh (pomarańczowy) HD
- Soshine ICR14500 900mAh (żołto-biały)
- Vapcell ICR14500 1000mAh (złoty)

Ps. od siebie dodam, iż kiedyś dawno temu :D było tak iż im mniejsza pojemność ogniwa u danego producenta tym większa trwałość w czasie.
gienek84
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 08 wrz 2019, 12:37
Lokalizacja: PL

Re: Latarka w granicach +/- 100

Post autor: gienek84 »

Witam. Podepnę się pod temat. Poszukuję latarki do kieszeni, tak do codziennego użytku zasilanej maksymalnie 1 baterią AA ewentualnie AAA. Bez trybów i z wł/wył w przekręcanej głowicy lub przycisk tylni ale głębiej schowany. Aktualnie od lat używam już trochę po przejściach LedLensera A5. Wybrałem ją bo najbardziej przypominała mi konstrukcję klasycznych maglitów. Po wstępnym przeglądzie neta w poszukiwaniu takich latarek znalazłem te oto modele:

- Ledlenser SL-Pro110
- Ledlenser SL-Pro25
- Maglite Solitaire LED
- Olight I3E-BLK

Czy ktoś jest w stanie jeszcze coś innego polecić? Ewentualnie podpowiedzieć, która z tych latarek będzie najlepszym wyborem?
marchewkowy sok
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2017, 15:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: Latarka w granicach +/- 100

Post autor: marchewkowy sok »

Skilhunt E3A
Olight I3E eos
Te dwie to najsensowniejsze i właściwie jedyne wybory dla Ciebie. W Ledlensery nie warto się pakować według mnie.
gienek84
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 08 wrz 2019, 12:37
Lokalizacja: PL

Re: Latarka w granicach +/- 100

Post autor: gienek84 »

marchewkowy sok pisze: poniedziałek 18 kwie 2022, 22:14 Skilhunt E3A
Olight I3E eos
Te dwie to najsensowniejsze i właściwie jedyne wybory dla Ciebie. W Ledlensery nie warto się pakować według mnie.
Dzięki. Poczytam jeszcze o tym światełku Skilhunt. Może znajdę też gdzieś porównanie, która dioda w tych latarkach będzie lepsza i bardziej wytrzymała.
ODPOWIEDZ