Astrolux ft03 - prąd rozładowywania

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
McGiver
Posty: 10
Rejestracja: piątek 24 lut 2017, 19:18
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Astrolux ft03 - prąd rozładowywania

Post autor: McGiver »

Witajcie.
Mam małą zagwozdkę odnośnie prądu podczas pracy astroluxa ft03 z diodą sst40.
Posiadam ogniwa 18650 liitokala lii-hg2 3000 mAh i stare, zniszczone życiem liitokala 26650
(te niebieskie). Zrobiłem pomiar prądu podczas pracy latarki w trybie turbo i co ciekawe,
HG2 daje mi mi prąd 4,8A, a stara niebieska liitokala daje 5,2A. Oba ogniwa naładowane
na 4,15V. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć skąd taka różnica? Moje podejrzenie padło na
to, czy przypadkiem moje HG2 nie są podróbkami i stąd dają mniejszy prąd.
Czy ktoś jest w stanie się wypowiedzieć na ten temat?
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Re: Astrolux ft03 - prąd rozładowywania

Post autor: megabit »

Różnica w rezystancji wewnętrznej ogniwa. Im mniejsza tym mniejszy spadek napięcia po obciążeniu danym prądem = tym wyższe napięcie podane na FET w driverze = wyższy pobór prądu w turbo. Przyczyn podwyższenia Rw można upatrywać w wieku ogniwa (nawet jeśli mają niewiele cykli), niewłaściwej eksploatacji. Zwróć uwagę, że porównujesz różne rozmiary ogniw, 26650 z natury potrafią oddać dużo większe prądy niż 18650.
McGiver
Posty: 10
Rejestracja: piątek 24 lut 2017, 19:18
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Astrolux ft03 - prąd rozładowywania

Post autor: McGiver »

megabit pisze: poniedziałek 04 lip 2022, 01:27 Różnica w rezystancji wewnętrznej ogniwa. Im mniejsza tym mniejszy spadek napięcia po obciążeniu danym prądem = tym wyższe napięcie podane na FET w driverze = wyższy pobór prądu w turbo. Przyczyn podwyższenia Rw można upatrywać w wieku ogniwa (nawet jeśli mają niewiele cykli), niewłaściwej eksploatacji. Zwróć uwagę, że porównujesz różne rozmiary ogniw, 26650 z natury potrafią oddać dużo większe prądy niż 18650.
Z tym że właśnie te moje 18650 są sporo nowsze, a do tego na papierze wydajniejsze, niby mają dawać ciągłe 20A. Zastanawiam się właśnie czy one nie są po prostu jakieś felerne, i czy nie kastrują potencjału latarki.
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Re: Astrolux ft03 - prąd rozładowywania

Post autor: megabit »

McGiver pisze: poniedziałek 04 lip 2022, 12:39 Z tym że właśnie te moje 18650 są sporo nowsze, a do tego na papierze wydajniejsze, niby mają dawać ciągłe 20A. Zastanawiam się właśnie czy one nie są po prostu jakieś felerne, i czy nie kastrują potencjału latarki.
Możliwe że felerne, może poleżały na magazynie nie wiadomo ile, może jakieś odrzuty które nie do końca spełniały normy na wyjściu w fabryki, ktoś kupił paletę nałożył swoją koszulkę i sprzedaje. Szczerze zawsze mam takie obawy przy brandowanych ogniwach czy to Liitokala, Astrolux, Sofirn itp. Poza tym 400mA to praktycznie żadna różnica w jasności.

Z mojego podwórka - mam Emisara D4SV2 w którym zalutowałem 4x Nichia 519A i na aku 26650 z prądem chwilowym 50A bierze 24A w turbo a przy ogniwie 26800 o prądzie chwilowym 30A brała już ponad 27A

Najlepiej kup VTC6 z pewnego źródła np w sklepie z e-papierosami, bto... i pomierz co wyjdzie.
ODPOWIEDZ