Kraków - sprawdzenie akumulatorów i inne

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
drkkrk
Posty: 2
Rejestracja: piątek 10 cze 2022, 16:09

Kraków - sprawdzenie akumulatorów i inne

Post autor: drkkrk »

Witam,
Na stronie https://diodek.pl/kompendium-wiedzy-o-a ... -ion-18650 ktoś napisał że "Za przysłowiowe ... pewnie ktoś z waszego grona sprawdzi Wam stan waszych akumulatorów" no właśnie chciałbym dokupić dodatkowe baterie li-ion (akumulatory) do hulajnogi (informacyjnie Skymaster Skyme Pro, nie to żebym polecał) i chciałbym żeby je ktoś sprawdził, podłączył, przykręcił. Co prawda z przykręceniem i podłączeniem może przy odrobinie szczęścia bym sobie jeszcze jakoś poradził ale do sprawdzenia to już chyba trzeba mieć odpowiedni sprzęt i umieć go obsłużyć (doświadczenie).
Chodzi o ogniwa tego typu: https://esimate.com/products/simate-hov ... eplacement tylko po nieco niższej cenie.
Nawet w opisie jest napisane "36V, 2Ah long life lithium battery" a na opakowaniu wyraźnie widać "4.0AH" (oraz "36V") na dodatek nie wiem czy kupiłbym nowe czy używane więc więc nie bardzo wiadomo jaką mają pojemność i trudno oszacować wartość tego co zostałoby kupione... Gdyby nie były wiele warte, można część lub wszystkie zwrócić.
Mam pytanie czy jest ktoś w Krakowie lub okolicach kto mógłby się tego podjąć?
Dodatkowo chciałem zapytać jakie są możliwe skutki używania hulajnogi w temperaturze poniżej 10 stopni, np. około 5-7 stopni oraz o możliwe przyczyny tego że nawet przy temperaturach ok. 10-20 stopni czasem hulajnoga nagle traci moc na 1-2-3 sekundy, i to wcale nie przy jakimś wielkim obciążeniu tylko na mniej-więcej płaskim, czy możliwa tego typu reakcja na nierówności/wstrząsy albo przekroczenie prędkości?
Dodatkowo czy ktoś mógłby nieco zmodyfikować sterownik/wyświetlanie np. tak aby wyświetlała rzeczywistą prędkość przy zjeździe z górki a nie taką jaka powinna być maksymalna oraz nieco podnieść prędkość maksymalną?
Zakres i bonusy do uzgodnienia.
Pozdrawiam,
Darek
drkkrk
Posty: 2
Rejestracja: piątek 10 cze 2022, 16:09

Re: Kraków - sprawdzenie akumulatorów i inne

Post autor: drkkrk »

temat up...
ODPOWIEDZ