Pytanie o akku i ładowarkę

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Sezzam
Posty: 2
Rejestracja: środa 27 lip 2022, 21:08

Pytanie o akku i ładowarkę

Post autor: Sezzam »

Witajcie, swojego czasu kupiłem lokalnie latarkę XBALOG BL-P512-P50 bo chciałem specjalnie na akumulatorki 18650 (zostały mi z poprzedniej latarki). Problem jest taki, że tamte (ULTRAFire) mają niższe napięcie przez co raz, latarka drze ry... diodę że akumulator zaraz padnie a dwa, są to zwykłe ogniwa nie przystosowane do szybkiego rozładowywania (oryginalny w latarce ma taką informację).
W związku z powyższym oraz tym, że oryginalny akumulator jakiejś dużej pojemności nie ma (8800mAh deklarowana - czyli cuda na kiju):

1. Obecny akumulator jest wkładany z pomocą takiej tulejki centrującej, komora baterii ma średnicę około 26mm, czy mogę zastosować ogniwo 26650?
2. Jakie, niezbyt drogie akumulatorki polecacie (18650 lub 26650)? Miślałem o Lii-31S albo wersji 26650.
3. Mam obecnie ładowarkę Lii-402, chcąc zastosować 26650 muszę ją zmienić, na jaką?

Chyba tyle, dziękuję :)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pytanie o akku i ładowarkę

Post autor: Dziubek »

Witaj.
Tak z przymrużeniem oka to akumulatory z zestawu mało do czego się nadają, główne ich przeznaczenie to utylizacja ;)
1. Około 26 czy powyżej 26mm? Bo decyduje to o tym czy wejdzie tam 26650. Na zdjęciach jakoś mi nie widzi się że wejdzie tam 26650 ale to tylko gdybanie. Owa "latarka taktyczna" w większości opisów ma 18650 jako główne źródło zasilania.
2. Cokolwiek markowego będzie dobre - Sony, Samsung, Sanyo / Panasonic. Ten ostatni pewnie trafisz najtaniej. Chociaż Samsungi też można niedrogo dostać na allegro.
3. Na spodzie ładowarki masz napisane jakie akumulatory obsługuje, warto tam zerknąć :)
Sezzam
Posty: 2
Rejestracja: środa 27 lip 2022, 21:08

Re: Pytanie o akku i ładowarkę

Post autor: Sezzam »

Dziubek pisze: środa 27 lip 2022, 22:47 Witaj.
Tak z przymrużeniem oka to akumulatory z zestawu mało do czego się nadają, główne ich przeznaczenie to utylizacja ;)
1. Około 26 czy powyżej 26mm? Bo decyduje to o tym czy wejdzie tam 26650. Na zdjęciach jakoś mi nie widzi się że wejdzie tam 26650 ale to tylko gdybanie. Owa "latarka taktyczna" w większości opisów ma 18650 jako główne źródło zasilania.
2. Cokolwiek markowego będzie dobre - Sony, Samsung, Sanyo / Panasonic. Ten ostatni pewnie trafisz najtaniej. Chociaż Samsungi też można niedrogo dostać na allegro.
3. Na spodzie ładowarki masz napisane jakie akumulatory obsługuje, warto tam zerknąć :)
1. Generalnie starając się w miarę równo trzymać suwmiarkę to otwór ma powyżej 27mm, nawet w miejscu gdzie jest naklejka otrzymuję pomiar 27,02mm.
2. Czyli LiitoKalla raczej nie brać?
3. Dlatego pytam o nową :)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pytanie o akku i ładowarkę

Post autor: Dziubek »

1. Jeżeli jesteś pewny że wejdzie, możesz brać 26650, ale cenowo nie wiem czy lepiej nie wyjdziesz na 2x18650, zależnie od źródła zakupu.
2. Zdania są podzielone, ja ich nie używam więc się nie wypowiem. W większości przypadków Lii to rebrand jakiegoś innego markowego ogniwa. Dziwne jednak że odkupienie od kogoś ogniwa, dodanie swojej koszulki i puszczanie taniej niż oryginał jest bardziej opłacalne niż sprzedaż oryginalnego produktu. Wiem, w sprzedaży trafiają się rzeczy gdzie produkt X jest pod wieloma markami i bardziej znana marka liczy sobie za niego więcej, ale czy to w 100% klon, wiedzą tylko nieliczni. Testy w sieci też są różne i racja pewnie leży gdzieś po środku. Nie powiem że masz nie brać, wybór należy do Ciebie, ja prywatnie ich nie kupuję - dosłownie i w przenośni. Poczekaj jednak na wypowiedzi innych, może ktoś ma z nimi praktyczne doświadczenie i wypowie się konkretnie jakie modele Lii warto brać pod uwagę.
3. Wybór należy do Ciebie, odpowiedź na pytanie z pierwszego postu jest na ładowarce. Zmiana to opcja, nie przymus.
ODPOWIEDZ