Kto umie naparwic latarkę

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Irek76
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 16 sie 2022, 14:34

Kto umie naparwic latarkę

Post autor: Irek76 »

Jak w temacie
Załączniki
Screenshot_20220816-145133_Chrome.jpg
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kto umie naparwic latarkę

Post autor: Dziubek »

Jak na moje to lampka rowerowa niż latarka, ale jak zwał, tak zwał.
Rozłóż obudowę i zobacz czy może jakiś kabelek się nie odlutował, Chińczyki nie słyną z wysokiej jakości lutów. Niby pierdoła ale w lampkach często spotykana. Na drugim miejscu trafiam walnięte ogniwa, zbyt głęboko rozładowane, chociaż taki szrot co pakują to czasem cud że działa.
Prywatnie uważam że serwis skasuje Cię więcej, niż ten sprzęt wart.
rupo1977
Posty: 2
Rejestracja: piątek 05 lip 2019, 14:49
Lokalizacja: Płock

Re: Kto umie naparwic latarkę

Post autor: rupo1977 »

Witam wszystkich miłośników światła. Nie chce zaśmiecać forum nowym tematem i jednocześnie przepraszam założyciela tegoż, że nie potrafię pomóc a podpinam się ze swoim ale moje pytanie jest dokładnie takie jak kolegi Irka.
Mój problem polega na tym że kupiłem convoy c8+ z sst40, 4 mode i latarka przyszła zaświeciła jedno przejście przez tryby i zgasła. Po odkręceniu odbłyśnika dioda została w nim, razem z nakładką dystansującą. Mimo że nie było to dla mnie proste, z pomocą kolegi udało nam się ją przylutować. Ale chyba coś poszło nie tak(brak doświadczenia i pewnie fachowego sprzętu), bo latarka świeci dziwnie. Po
1. ma nieregularne halo(może inaczej się to nazywa) takie cienie dookoła najjaśniejszego punktu.
2. ten najjaśniejszy punkt ma ciemne kółko w środku
3. i najważniejsze wg mnie(na oko) latarka świeci za słabo. Mam porównanie ze starszym convoy c8 xml-2 3\5 mode 1067.33 lumenów bo taką posiadam. Na trybie turbo stara latarka przykrywa ją z łatwością a powinno być odwrotnie.
Akumulatorki do niej kupiłem z allegro sanyo ncr18650GA a więc chyba wystarczą żeby zasilić najwyższy tryb. Choc nie ma róznicy czy włożę zielone liitokale, panasoniki czy te mocniejsze sanyo.
Reklamacja na w sklepie na ali jest na etapie wymiany myśli. Niby chcą przysłać nową diodę ale przy okazji następnego zakupu. Sęk w tym że na razie nic nie planuję kupować. Poza tym CZAS jest dla mnie istotny.
No i teraz moja prośba. Jak w temacie lub chociaż sprawdzić, przemierzyć ogniwa i latarkę miernikami, porównać, spojrzeć fachowym okiem. ewentualnie naprawić. Mogę ją podwieźć i oczywiście zapłacić za poświęcony czas, bo wiadomo że jest to najcenniejsze co posiadamy, a nigdy nie wiadomo w jakiej ilości. Jestem z centrum Polski więc wszędzie mam blisko :)
Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam założyciela tematu ze nie potrafię pomóc a się pakuję ze swoim problemem.
ODPOWIEDZ