Latarka parkside Lidl

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Dricus
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 17 paź 2022, 21:45

Latarka parkside Lidl

Post autor: Dricus »

Witam , kupiłem latarkę warsztatową w lidlu PLHLA 20-Li A1, 3 W , działa ona z akumulatorem 20v , tylko problem w tym że raz świeci a raz nie , w dodatku słabo , chciałbym wymienić bebechy na coś mocniejszego , co było by potrzebne ? Nowa dioda + sterownik ? Co możecie doradzić?
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Latarka parkside Lidl

Post autor: plecho1 »

Trzeba by jakiegoś leda np. XM-L z kolimatorem na jakimś chłodzeniu oraz jakiś sterownik i pewnie przetwornica z 20v na to co toleruje sterownik albo coś mocniejszego typu XHP70 z odpowiednim podłożem, chłodzeniem i sterownikiem.
Takie pytanko :) Skąd się bierze fenomen takich światełek?
Czy nie lepiej było kupić jakąś czołówkę np. Skilhunt H04? Używam takiej już kilka lat i nie zmienił bym na żadną ręczną czy nawet jakąś stacjonarną.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Latarka parkside Lidl

Post autor: Mociumpel »

Po mojemu to działa "magia parksajda" tj. jedna bateryjka do wszystkiego - brakuje tylko wibratora i nawet skusiłby kobiety do tej marki ...
A to że i wibrator i latarka nie nadaje sie do niczego (znaczy nawet do toopy) to uzytkownik dowiaduje sie kiedy ktoś ma bardziej magiczna latarkę typu SKilhunt - ale to oznacza wyższy level czarnoksięstwa i lepsza znajomość rzeczy: że parksajd najlepszy jest w kreceniu wiórów lub śrubek a rózowy przyjaciel na pewno nie może być zielony i wyglądac jak pistolet ;)
Dricus
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 17 paź 2022, 21:45

Re: Latarka parkside Lidl

Post autor: Dricus »

Czołówkę mam fajną z fenixa nawet tuningowanego convoya z forum , ale ze mam baterie parksaid to kupiłem i latarkę, szło by coś fajnego z tego zrobić a tu otrzymuję odpowiedź, kup se czołówkę...
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Latarka parkside Lidl

Post autor: plecho1 »

Nie dziw się, jest to bardzo nieporęczny i wielki kloc, zupełnie bez sensu bo zajmuje kilka razy więcej miejsca niż ten mały kątowy Skilhunt H03 czy H04 a zaświeci na pewno nie lepiej.
A co do przeróbki to trzeba by zobaczyć jak to wygląda w środku, ile tam jest miejsca to można by coś dokładniej doradzić.
Ps. Taki Skilhunt czy inna tego typu latarka to nie tylko czołówka a latarka kątowa dodatkowo z magnesem. W sumie używam takich dwóch, jednej jako czołówki w opasce na głowie a drugiej jako EDC czy czasem warsztatowej i sprawdza się w tej roli świetnie bo można ją postawić jak Twojego Parkside albo gdzieś przykleić do metalu.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Latarka parkside Lidl

Post autor: Mociumpel »

Dricus pisze: poniedziałek 17 paź 2022, 23:48 Czolowke mam fajna z fenixa nawet tuningowanego convoya z forum , ale ze mam baterie parksaid to kupiłem i latarkę, szło by coś fajnego z tego zrobić a tu otrzymuję odpowiedź, kup se czołówkę...
No ale co się dziwisz - majsterkowanie jako level poznawczy zamiera w ludziach, a ludzie uświadomieni (znaczy spece ze światełek) nie biorą zapewne dla samej idei wszystkiego co świeci i codziennie patentują nowe rozwiązania i pomysły które potem wsadzają do szuflady jako beznadziejne ...
Dostałeś od plecho informacje co jego zdaniem można byłoby zrobić ale nie oczekuj że w magiczny sposób pojawi się natychmiast wtem i znienacka ktoś kto dłubał i poprawiał tego typu gadżet - spytasz dlaczego? a no dlatego że sam zamiar wymiany czegokolwiek w parksajdowym wynalazku większość speców uzna za beznadziejny pomysł - i stąd reakcja "śmiechowa" na podkreślenie pomysłu.
Zawsze możesz być "pierwszy wbrew wszystkim" i zrobić to co inni uznali za głupie - ale wtedy pochwal się i odpowiadaj na podobne zapytania rzeczowo z konkretami i zdjęciami.
Ujmując rzecz krócej - wibrator działałby lepiej niż ta latarka ...
Dricus
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 17 paź 2022, 21:45

Re: Latarka parkside Lidl

Post autor: Dricus »

Oczywiście że latarka parkside to kupa, ale tylko dla blokersa w M3 bo co by miał z tym robić? Ale jeśli ktoś ma swój dom , garaż, warsztat , akumulatory do elektronarzędzi to taka latarka jest fajna, gdyby tylko lepsza dioda to bardzo przydatne narzędzie z dużym akumulatorem, taki młotek roboczy
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Latarka parkside Lidl

Post autor: plecho1 »

Pochodzę akurat w wioski i BMW jakoś nigdy nie miałem więc w moim przypadku nie trafiłeś :) Obecnie ujeżdżam dwie Renaulty :)
A co do samej przeróbki, jak już się upierasz, to pokaż dokładne fotki najlepiej rozebranej głowicy z przyłożoną jakąś miarką by poznać chociaż orientacyjnie wymiary wnętrza. Żeby włożyć tam coś mocniejszego to trzeba mieć miejsce i na jakiś radiator pod leda i na przetwornicę i sterownik.
ODPOWIEDZ