H7Led vs Hid

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
xtremesystems
Posty: 3
Rejestracja: środa 02 lis 2022, 11:00

H7Led vs Hid

Post autor: xtremesystems »

Cześć panowie.
Pomijam legalność obu .
Mam obecnie (w reflektorze soczewkowym) Hid na przetwornicach 70W każdy (realnie ,mierzyłem) . żeby uniknąć topienia kabli zrobiłem to na przekaźniku (relay harness - który zmodyfikowałem)

świecą kozacko .
Kiedyś miałem Ledy na XHP50 . Obecnie na ali są takie ledy co w "teorii" powinny posładać mój zestaw
chociażby coś takiego
https://tiny.pl/wwm9n

lub takie

https://tiny.pl/wwm96

gdyby było biednie to włożę ewentualnie w długie tez h7. Ale ciekaw jestem czy to już poziom HiD czy jeszcze nie bardzo. Dodam że Hid z czasem ciemnieje ale żarniki nie są jakieś drogie
Obecnie jest tak
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: H7Led vs Hid

Post autor: Mociumpel »

Pomijam próby (kilka razy) umotywowane chęcią posiadania czegoś mocniejszego niz H7 w wersji żarówkowej - istnieją mocno sprawdzone i naprawdę dobre - zarówno odcięcie jak i brak grzania refa - https://allegro.pl/oferta/osram-ledrivi ... 1709871328 - kupujesz RAZ i po prawidłowym osadzeniu w refie wszelkie wynalazki z PRC które "MOŻE sie uda" staja na przegranym polu bo czy to osramowskie czy philipsowskie po prostu działają OD RAZU prawidłowo - na upartego można je nawet indywidualnie homologować ...
xtremesystems
Posty: 3
Rejestracja: środa 02 lis 2022, 11:00

Re: H7Led vs Hid

Post autor: xtremesystems »

dzis fabia przeszla przeglad. kolejny diagnosta chce zebym mu swiatla montował tym razem w MLu :)

jakas tam norma jest max 22 kandeli na dwie lampy . mowi ze wczoraj przyjechal gosc z ledem i mial 32 na jednej. mowi ze takie by wzial. ja mowie. poczekamy jak zmierzy u mnie. okolo 35 - 39 (w zaleznosci od pomiaru) na jednej. on takie chce :D .mowie ze przewody potopi ale 55W tu z czystym sercem polece.
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Re: H7Led vs Hid

Post autor: artur_n »

Nie wiem w czym tkwi fenomen LED H7 ale u mnie świeci to gorzej niż dobrej klasy żarówka H7. Miałem polecane chińczyki oraz wypasione Philipsy.
Możliwe, że problem tkwi w samym reflektorze aczkolwiek jest on moim zdaniem dość czysty oraz ma dużą soczewkę.

Mam HID w starym Oplu z 2007 i zjada on wszystkie źródła światła (H7 LED) z jakimi miałem do czynienia.
Everybody lies...
xtremesystems
Posty: 3
Rejestracja: środa 02 lis 2022, 11:00

Re: H7Led vs Hid

Post autor: xtremesystems »

No ja też mam hid na przetwornicy 70W. Nie wiem skąd fenomen ledów szczególnie 6k
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: H7Led vs Hid

Post autor: Mociumpel »

U sąsiada w Citigo polifcie z 2018 (4xH7) ledy świeciły nieco lepiej niż H7+200% Osrama - niestety musiał z przyczyn policyjnych pozbyć się na rzecz żarówek ...
Podsumowując - sens jest, ale póki są nielegalne a policja lubi szukać dziury w całym to jeśli ktoś lubi zabawę w chowanego to wygodniej mieć spokój, czyste refy, sprawdzoną instalację elektryczną i bardziej żółto niż brak możliwości jazdy z powodu braku dowodu rejestracyjnego...
CI na górze też mówią że wystarczy nie kraść i wolno palić wszystkim poza oponami - niestety policja nie szanuje tych argumentów kiedy ja je wypowiadam.
ODPOWIEDZ