Driver programowalny Nanjg 105 alienth+ v1

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Driver programowalny Nanjg 105 alienth+ v1

Post autor: alienth »

Witam.

Przedstawiam nowy sterownik alienth+ v1
Jest to zlepek pewnych rozwiązań z jakimi się spotkałem i które zyskały moje uznanie. Dodałem też coś od siebie i poskładałem w jedną całość.

Podstawowe dane:
Baza to klasyczny Nanjg105 8x AMC7135 i jego krótki opis:
- maksymalny prąd podawany na diodę w zależności od wersji AMC 2,8A lub 3A
- stabilizacja prądu diody do około 80% pojemności ogniwa (zależne od kondycji ogniwa)
- średnica 17mm, czyli w większości przypadków standard
- ochrona przed odwrotną polaryzacją
- napięcie zasilania od 3V do 4,5V

Obrazek


Charakterystyka:
- procesor został wymieniony na ATtiny45-85
- sterowanie łącznikiem latarki tzw. krótkimi klikami (wciśnięcie łącznika do połowy) poniżej 0,5s, które generują chwilowy spadek napięcia zasilania na układzie (łącznik typu reverse)
- dla użytkownika dostępne jest 5 banków trybów po 5 trybów w każdym
- każdy z trybów można zaprogramować mając do wyboru 15 możliwych poziomów jasności
- sterowanie dwustronne w pełnej pętli tzw. up/down
- dostępne stroboskopy 10 różnych od rowerowych, poprzez taktyczne i SOS
- możliwość włączenia lub wyłączenia pamięci trybu osobno dla każdego z banku trybów
- ochrona ogniwa przed nadmiernym rozładowaniem poniżej około 2,9V
- zabezpieczenie termiczne latarki przed uszkodzeniem elektroniki (60*) z możliwością konfiguracji
- dostępne 7 trybów realizowanych bez sygnału PWM

Podstawowe kliki:
1 klik - następny tryb świecenia w pętli (z ostatniego przeskakujemy do pierwszego)
2 klik - poprzedni tryb świecenia w pętli ( z pierwszego wskakujemy na ostatni)
3 klik - stroboskop I (w każdej grupie indywidualnie programowany)
4 klik - stroboskop II (w każdej grupie indywidualnie programowany)
5 klik - pomiar napięcia ogniwa
6 klik - funkcja lock
7 klik - wybór grupy trybów
8 klik - procedura programowania jasności aktualnego trybu
9 klik - włączanie/wyłączanie pamięci trybu dla aktualnej grupy
10 klik - konfigurowanie ilości aktywnych trybów w aktualnej grupie (zakres 1-5)
12 klik - programowanie funkcji boost/klakson dla danej grupy trybów
13 klik - programowanie stroboskopu I dla danej grupy trybów
14 klik - programowanie stroboskopu II dla danej grupy trybów
15 klik - programowanie opcji blokady przełączania trybów w pętli
16 klik - konfiguracja zabezpieczenia termicznego latarki
18 klik - funkcja blokady programowania
20 klik - funkcja przywrócenia wartości domyślnych dla sterownika


Dostępne poziomy jasności
tryb | prąd diody [%]

MOON1 | 0,02
MOON2 | 0,05
1 | 0,2
2 | 0,5
3 | 1
4 | 2
5 | 5
6 | 12 bez PWM (1 AMC)
7 | 25 bez PWM (2 AMC)
8 | 38 bez PWM (3 AMC)
9 | 50
10 | 62 bez PWM (5 AMC)
11 | 75 bez PWM (6 AMC)
12 | 87 bez PWM (7 AMC)
13 | 100 bez PWM (8 AMC)
3 klik - stroboskop I
Uruchamiamy stroboskop I, który możemy zaprogramować wykonując 13 klik.
Moc stroboskopu wynosi zawsze 100% z wyjątkiem grup rowerowych czyli grupy 2 i 5,
gdzie uruchamia się z mocą aktualnego trybu. Przydatne gdy chcemy mieć do wybory dwa stroboskopy rowerowe.

4 klik - stroboskop II
Uruchamiamy stroboskop II, który możemy zaprogramować wykonując 14 klik.
Moc stroboskopu jest równa mocy trybu z jakiego został wywołany

5 klik - pomiar napięcia ogniwa
Ilość błysków informuje nas o napięciu ogniwa (mierzone pod obciążeniem)

Kod: Zaznacz cały

5 błysków - napięcie powyżej 3,8V
4 błyski - napięcie powyżej 3,6V
3 błyski - napięcie powyżej 3,4V
2 błyski - napięcie powyżej 3,2V
1 błysk - napięcie powyżej 3V
6 klik - funkcja lock
uruchamia blokadę aktualnego trybu.
Nie działają wtedy żadne kliki z wyłączeniem 5,6,7 kliku
Blokada pozostaje aktywna po wyłączeniu latarki.
Należy ją wyłączyć 6 klikiem lub 7 klikiem gdzie zostaje automatycznie wyłączona po zmianie grupy trybów.
Funkcja przydatna gdy używamy przez dłuższy czas jednego trybu i nie chcemy przypadkowych zmian jasności (np myśliwy 100% światła)
Włączenie blokady sygnalizowane jest pojedynczym błyskiem.
Wyłączenie sygnalizowane jest dodatkowo krótkim strobo.
Po włączeniu blokady funkcja boost/klakson zostaje uśpiona.


7 klik - zmiana aktualnej grupy trybów
Do wyboru mamy 5 grup trybów, które wstępnie są zaprogramowane.
Po wykonaniu 7 kliku latarka błyśnie 2x (z częstotliwością około 2Hz)
i będzie oczekiwać na naszą reakcję mrugając raz na 5s.
W tym czasie wykonujemy wielokliki które informują procesor, którą grupę trybów wybieramy:
1 klik - 1 grupa
2 klik - 2 grupa itd..

Wybór zostanie potwierdzony błyskami (3Hz), np wybór grupy 3 zostanie potwierdzony 3 błyskami itd.
Wykonując więcej jak 5 klików lub wyłączając latarkę nie dokonujemy żadnych zmian.

8 klik - procedura programowania jasności aktualnego trybu
Wybieramy tryb który chcemy zaprogramować, wykonujemy 8 klik, latarka mrugnie 3x (2Hz) po czym ustawi pierwszy poziom z palety 15 dostępnych poziomów świecenia. W tym momencie wykonując 1 klik lub 2 klik przełączamy się po poziomach jasności mając czas na dokładne oszacowanie czy obecny poziom światła jest dla nas wystarczający. Jest to bardzo pomocne i wielce wygodne w stosunku do wyświetlania wszystkich poziomów w pętli czasowej, gdyż nie działamy pod presją czasu i możemy na spokojnie testować dany poziom jasności. Gdy akceptujemy dany tryb wykonujemy 3 klik, latarka mrugnie 3x i kończy procedurę programowania wybranego trybu
Gdy latarka znajduje się w trybie programowania będzie nas o tym informować przygasając jeden raz na 5 sekund

9 klik - włączanie/wyłączanie pamięci trybu dla aktualnej grupy
Latarka mrugnie 4x (2hz) po czym zmieni stan pamięci w aktualnej grupie trybów na przeciwny. Jeżeli pamięć trybu była włączona to ją wyłączy i na odwrót, jeżeli była wyłączona to ją włączy.
Wyłączenie pamięci trybu jest sygnalizowane dodatkowo krótkim strobo.
Stroboskopy nie są objęte tą funkcją.

10 klik - konfigurowanie ilości aktywnych trybów w aktualnej grupie (zakres 1-5)
Analogicznie jak przy 7 kliku.
Latarka błyśnie 5x (2Hz) i będzie oczekiwać na naszą reakcję mrugając raz na 5s.
W tym czasie wykonujemy wielokliki które informują procesor, ile trybów jasności chcemy mieć aktywne:
1 klik - 1 tryb
2 klik - 2 tryby itd..

Wybór zostanie potwierdzony błyskami (3Hz), np wybór 3 trybów zostanie potwierdzony 3 błyskami itd.
Wykonując więcej jak 5 klików lub wyłączając latarkę nie dokonujemy żadnych zmian.


12 klik - programowanie funkcji boost/klakson dla danej grupy trybów
Latarka mrugnie 2x (3Hz) i będzie oczekiwać na naszą reakcję mrugając raz na 5s.
W tym czasie wykonujemy wielokliki które informują procesor o konfiguracji trybu boost dla aktualnej grupy trybów:

1 klik wyłączenie boost/klakson potwierdzone dodatkowo krótkim strobo
2 klik zwłoka 1s
3 klik zwłoka 2s
4 klik zwłoka 5s
5 klik zwłoka 10s
6 klik zwłoka 20s

Wybór zostanie potwierdzony błyskami (3Hz), np wybór 3 opcji zostanie potwierdzony 3 błyskami itd.
Wykonując więcej jak 6 klików lub wyłączając latarkę nie dokonujemy żadnych zmian.

Funkcję boost aktywujemy 1 klikiem, powoduje ona uruchomienie trybu świecenia 100% przez zaprogramowany czas zwłoki.
Dodatkowo w grupie 5 (rowerowej) mamy funkcję klakson.
Różnica pomiędzy boost a klakson polega na tym, że przy klaksonie przed trybem 100% mamy dodatkowo 6 ostrzegawczych błysków strobo.
Tryb boost/klakson zostaje uśpiony po aktywowaniu funkcji lock.

Należy pamiętać, że przy aktywnej opcji boost/klakson do każdego wielokliku z listy należy dodać jeden dodatkowy klik. Przykładowo tryb w górę wymaga 2 klików zamiast 1 kliku.
Gdy będziemy chcieli wyłączyć lub zmodyfikować tryb boost/klakson należy wykonać 13 klik zamiast 12 kliku.
Tryb boost/klakson nie działa w trybach stroboskopów (3(4) klik i 4(5) klik)

13 klik - programowanie stroboskopu I dla danej grupy trybów
Latarka mrugnie 3x (3Hz) i będzie oczekiwać na naszą reakcję mrugając raz na 5s.
W tym czasie wykonujemy wielokliki które informują procesor o konfiguracji trybu stroboskop I dla aktualnej grupy trybów:

1 klik wyłączenie stroboskopu I potwierdzone dodatkowym krótki strobo
2 klik BEACON 0,5Hz
3 klik BEACON II 0,5Hz (szybkie 2 błyski raz na 2s)
4 klik stroboskop rowerowy 2Hz
5 klik stroboskop rowerowy 3Hz
6 klik stroboskop rowerowy 4Hz
7 klik stroboskop taktyczny 10Hz
8 klik stroboskop rowerowy 10Hz (5 błysków 10Hz, światło przez 0,5s całość w pętli)
9 klik stroboskop taktyczny 16Hz
10 klik stroboskop policyjny 16Hz (5 błysków 16Hz, przerwa światła na 0,5s całość w pętli)
11 klik SOS

Wybór zostanie potwierdzony błyskami (3Hz), np wybór 3 opcji zostanie potwierdzony 3 błyskami itd.
Wykonując więcej jak 11 klików lub wyłączając latarkę nie dokonujemy żadnych zmian.

14 klik - programowanie stroboskopu II dla danej grupy trybów
Analogicznie jak dla stroboskopu I (patrz 13 klik)

15 klik - programowanie opcji blokady przełączania trybów w pętli dla aktywnej grupy trybów
Latarka mrugnie 5x (3Hz) i będzie oczekiwać na naszą reakcję mrugając raz na 5s.
W tym czasie wykonujemy wielokliki które informują procesor o zmianie konfiguracji stanu blokady przełączania trybów w pętli dla aktywnej grupy trybów.

1 klik - programowanie blokady dolnej - procesor ignoruje próbę przełączenia trybu pierwszego na niższy (latarka nie przełączy się na tryb ostatni aktywny) Sygnalizacja 1 błysk 3Hz
2 klik - programowanie blokady górnej - latarka ignoruje próbę przełączenia trybu ostatniego aktywnego na wyższy (latarka nie przełączy się na tryb pierwszy) Sygnalizacja 2 błyski 3Hz

Stan blokady przełącza się zawsze na przeciwny. Przykład: przy braku blokady i wykonaniu 15 kliku po czym 2 kliku latarka przełączy dla aktywnej grupy trybów stan blokady górnej na aktywny informując o tym 2 błyskami 3Hz.

Gdy blokada jest wyłączana latarka informuje o tym dodatkowym krótkim strobo.

Wykonując więcej jak 2 kliki lub wyłączając latarkę nie dokonujemy żadnych zmian.

16 klik - konfiguracja zabezpieczenia termicznego latarki
Latarka mrugnie krótkim strobo i będzie oczekiwać na naszą reakcję mrugając raz na 5s.
W tym czasie wykonujemy wielokliki które informują procesor o konfiguracji zabezpieczenia termicznego:

1 klik -10 stopni
2 klik -5 stopni
3 klik ustawienie stock - około 60 stopni
4 klik +5 stopni
5 klik +10 stopni

Wybór zostanie potwierdzony błyskami (3Hz), np wybór 3 opcji zostanie potwierdzony 3 błyskami itd.
Wykonując więcej jak 5 klików lub wyłączając latarkę nie dokonujemy żadnych zmian.

Podane wartości +/- są szacowane względem opcji 3 (60 stopni)
Należy pamiętać, że wszystkie wartości są obarczone błędem sprzętowym czujnika temperatury mogącym wynosić do 10 stopni


18 klik - funkcja blokady programowania
Latarka mrugnie 7x (3hz) po czym zmieni stan blokady programowania na przeciwny. Jeżeli blokada była włączona to ją wyłączy i na odwrót, jeżeli była wyłączona to ją włączy.
Wyłączenie blokady programowania jest sygnalizowane dodatkowo krótkim strobo.
Przy włączonej blokadzie działają tylko kliki 1-7




20 klik - funkcja przywrócenia wartości domyślnych dla sterownika
Latarka przez około 5s mruga na przemian stroboskopem taktycznym i rowerowym. W tym czasie można wyłączyć latarkę i przerwać proces.
Po przy wróceniu wartości domyślnych latarka wyłączy się

Po każdym procesie konfiguracyjnym latarka ustawia pierwszy aktywny tryb świecenia w aktywnej grupie.

Ochrona ogniwa przed nadmiernym rozładowaniem
Klasyczne podejście. Procesor stale bada napięcie zasilania i w momencie jego spadku poniżej około 2,9V-3V redukuje PWM o połowę zapobiegając niekontrolowanemu rozładowaniu ogniwa. Ostatnim wyświetlanym poziomem jasności jest MOON2, po którym latarka wyłączy się i procesor przejdzie w stan uśpienia.

Zabezpieczenie termiczne
Realizowane na wewnętrznym czujniku temperatury ma za zadanie chronić elektronikę latarki. Przy osiągnięciu temp. około 60* sterownik płynnie obniża prąd do poziomu, który pozwoli na stabilizację temperatury układu sterowania. Przy wychłodzeniu się głowicy latarki następuje płynne zwiększanie mocy. Z racji tego, że jest to zabezpieczenie elektroniki, która znosi więcej niż ludzka ręka, głowica latarki może się nagrzewać nawet do około 60*. Ma to jednak miejsce w totalnym bezruchu np na stole. Podczas normalnego użytkowania EDC/Rower zabezpieczenie praktycznie się nie włącza.



Ustawienia standardowe/domyślne sterownika

1 grupa EDC
2%, 100%, 38%, MOON1
stroboskopy: taktyczny 10Hz, BEACON II
pamieć trybu wyłączona
boost wyłączony
blokady pętli wyłączone

2 grupa Rowerowa I
12%, 38%, 62%, 100% (wszystkie tryby bez PWM)
stroboskopy: rowerowy 3Hz, rowerowy 10Hz
pamięć trybu włączona
boost wyłączony
blokada pętli górna włączona

3 grupa Outdoor
12%, 100%
stroboskopy: taktyczny 16Hz, policyjny 16Hz
pamieć trybu wyłączona
boost wyłączony
blokady pętli wyłączone


4 grupa MOON_LOW
0,02%, 0,05%, 0,2%
stroboskopy: wyłączone
pamieć trybu wyłączona
boost wyłaczony
blokady pętli wyłączone

5 grupa Rowerowa II
12%, 38%, 62%, 100% (wszystkie tryby bez PWM)
stroboskopy: rowerowy 3Hz, rowerowy 10Hz
pamięć trybu włączona
klakson włączony, zwłoka 1s
blokada pętli górna włączona

Zabezpieczenie termiczne ustawione na opcję 3 (około 60*)
Blokada programowania włączona
Ostatnio zmieniony wtorek 20 paź 2015, 21:06 przez alienth, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Teraz to tylko driwer sterowany mikroswitchem Ci pozostał, piękna robote, gratulacje :)
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

vin324pl, zerknij na modyfikacje Solarstorm T4 wykonaną przez Dariusza70. Tam jest driver programowalny z obsługą microswitchem mojego autorstwa :-)
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

A to nie wiedziałem, no to już ciężko będzie coś nowego wymyślić :luka:
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

alienth pisze:vin324pl, zerknij na modyfikacje Solarstorm T4 wykonaną przez Dariusza70. Tam jest driver programowalny z obsługą microswitchem mojego autorstwa :-)
Kolejny "super driver" Zrobiony przez Kolegę.Teraz pytanie: Czy Kolega zmodował już jakiś driver na zasilanie 2S pod 1 xm-l lub 2S pod MT-G2?
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

andriu2233, nic takiego nie popełniłem jeszcze. Jak będę miał czas to zajmę się tym. Tylko nie wiem kiedy to będzie..
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Chętni na pewno się na takie sterowniki znajdą :-)
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
GoBo
Posty: 36
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 11:51
Lokalizacja: Silesia

Post autor: GoBo »

Jeśli mogę 2 zdania. Jest jedna rzecz której mi "brakuje" w zasadzie wszystkich sterownikach jakie czytałem na forum. Mianowicie programowanie ograniczników po obu stronach up-down (przed pierwszym i po ostarnim trybie). Tj. są często ograniczniki z jednej strony, np. nie przechodzi z 1 na 5 aby nie oślepić.
Ale na rowerze w nocy by się przydał właśnie ogranicznik aby nie przechodzić z najmocniejszego do najsłabszego, bo trzeba czasem przeklikiwać całość i liczyć kliki i w dodatku chwilę jechać w ciemności . Dlatego mam zaprogramowane latarki rowerowe w krokach od najmocniejszego do najsłabszego, bo ogranicznik mam tylko przed 1-szym trybem.
Programowalne ograniczniki po obu stronach to wg. mnie byłaby super sprawa.
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

GoBo, to jest 5 minut roboty i mogę to dodać pod np 11 klik.
Tylko wtedy może pojawić się problem gdy masz 4-5 trybów i jesteś w pierwszym lub w ostatnim i chcesz szybko się przełączyć do pierwszego lub ostatniego?
Latarkę trzeba używać zawsze świadomie jak każde inne urządzenie.

Można to poddać pod ocenę innych użytkowników czy taka opcja była by bardzo przydana.
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
GoBo
Posty: 36
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 11:51
Lokalizacja: Silesia

Post autor: GoBo »

Dla jednych to jest ograniczenie - dla innych nie.
Dlatego chciałbym by takie dwa ograniczniki w każdym trybie były swobodnie programowalne.
Używam sterowników ElSor - tam w EDC jest np. pod 3-klikiem przeskok do ostatniego zaprogramowanego trybu - u mnie najjaśniejszego. Ale w trybie z klaksonem (rowerowym) już tego nie ma. Może to tez byłoby rozwiązanie mojego problemu nagłej "ciemności" na rowerze.
rambolbambol
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 13:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: rambolbambol »

No i to jest driver na który czekałem. Programowalny i bez PWM gdzie sie da.
Widzę, że zaimplementowałes mój pomysł z dwoma programowalnymi migaczami :)
Dodaj proszę pomysł GoBo z ograniczeniem po bokach, płynną zmianę trybów i mamy sterownik idealny.
Cieszę się, że zamówienie latarek u Darka się przeciągnęło, bo warto było poczekać.

Jaka cena, że tak sie grzecznie spytam?
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

rambolbambol, jeszcze chwilę to potrwa zanim ten driver będzie w sklepiku.
Muszę poszukać taniego dostawcy procesorów. Pomysł z ogranicznikami dodam w wolnym czasie.
Płynnej zmiany trybów raczej na pewno nie będzie, chyba że w dalekiej przyszłości jak będę miał sporo czasu na testy i zabawę z tym. Cena też jeszcze nie jest ustalona.
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

Dodałem nową funkcjonalność zgodnie z propozycją użytkownika GoBo,

15 klik - programowanie opcji blokady przełączania trybów w pętli dla aktywnej grupy trybów
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Dzięki uprzejmości alientha kilka dni temu trafił do mnie jeden opisywany tutaj sterownik na testy, niżej moje przemyślenia na jego temat.

W sterowniku HE brakowało mi tylko jednej rzeczy, opcji programowania trybów.

Po przeczytaniu instrukcji drivera zadałem sobie pytanie: kto to wszystko zapamięta?
Ale skoro driver już u mnie to złożyłem na szybko latarkę z omawianym diverem i teraz szkolenie praktyczne z obsługi.

Po kolei wszystkie kliki.
Od 1 do 8 nie ma problemu, przy pozostałych już się trochę pogubiłem.
Ale zapamiętałem sobie jeszcze 18 i 20 czyli blokadę programowania oraz reset.

Okazuje się że wszystko jest tak poukładane że częstotliwość używania danej funkcji jest odwrotnie proporcjonalna do ilości potrzebnych kliknięć, to znaczy że wszystkie najpotrzebniejsze funkcje są na samym początku, i nawet ktoś kto nie miał do czynienia z driverami programowalnymi bez problemu zapamięta te 7 klików.
Pozostałe kliki też nie są bez przyczyny na swoim miejscu.
3 klik stroboskop 1=> 13 klik programowanie stroboskopu 1
4 klik stroboskop 2 =>14 klik programowanie stroboskopu 2

Z mojej strony bardzo mi się podoba sama idea sposobu programowania trybów i grup, daje nam ona możliwość przeprowadzenia tego szybko i z kontrolą.

Programujemy jasność danego trybu, nie czekamy aż wszystkie poziomy przelecą a gdy nie trafimy to od nowa, w tym driverze sami sobie przełączamy poziomy w jedną lub w drugą stronę mamy na to tyle czasu ile nam potrzeba.

Programujemy ilość trybów, chcemy 3 tryby to klikamy 3 razy i mamy 3 tryby.

Przełączamy grupę trybów, chcemy 5 grupę, klikamy 5 razy...

Super opcja na rower to blokada górna, z trybu max nie przełączymy bezpośrednio na niski.
Jak ktoś ma tryby w odwrotnej kolejności to ustawia blokadę dolną.

Driver ma tyle opcji i funkcji że nie znajdzie się taka osoba która nie mogła by dopasować trybów i ustawień do swoich preferencji.
Oczywiście wiąże się to z dużą ilością klików, ale przy 5 grupach trybów i osobnych ustawieniach dla każdej.
To tak jak by się miało 5 różnych driverów w jednej latarce.

Podsumowując driver ma tyle funkcji że każdy może sobie w domu przy instrukcji zaprogramować te 5 profili i włączyć blokadę, a w terenie używać tylko podstawowych 7 klików i w razie potrzeby przełączamy grupę trybów na inną.

W zasadzie jedyny problem jaki miałem przy obsłudze drivera to ten który pojawił się po włączeniu opcji boost/klakson, ale to już wynika z mojego mało uważnego czytania instrukcji, bo alienth wyraźnie napisał że po włączeniu opcji boost/klakson do każdego kliku należy dodać 1, o czym zapomniałem. :D

Jeszcze raz dziękuje za udostępnienie drivera do testów jeden na pewno wyląduje w którejś z moich latarek.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Driver programowalny Nanjg 105 alienth+ v1

Post autor: marmez »

Prawdę mówiąc, nie wiem, czy lepiej się podpinać pod ten temat, czy zakładać nowy.

Mam sterownik podpisany tylko Alienth i niestety nie zapisałem sobie instrukcji do niego ani co to za wersja.

Widzę dolutowany kondensator do gwiazdki i coś jakby termistor do mikrokontrolera. Czy to może być powyższa pierwsza wersja, czy coś jeszcze wcześniejszego?

Załączam zdjęcia.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Pozdrawiam, marmez
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ