Czołówce Petzl Pixa 3

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
felicitydavis1556
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 29 lis 2022, 11:45

Czołówce Petzl Pixa 3

Post autor: felicitydavis1556 »

Witam,

Złamałem zatrzask w czołówce Petzl Pixa 3. Czy ktoś może posiada tą część z jakiejś uszkodzonej czołówki. Może być również od modelu Pixa 1 lub 2 bo również pasuje.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Czołówce Petzl Pixa 3

Post autor: marmez »

Cześć.

Warto zapisać sobie wyszukiwanie używanych tych latarek na OLX i Allegro (w tym Lokalnie), nieraz różne uszkodzone sprzęty ludzie chcą sprzedać, może komuś się uszkodzi coś innego i z dwóch złożysz jedną.

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
SP5WCX
Posty: 15
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 14:17
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Re: Czołówce Petzl Pixa 3

Post autor: SP5WCX »

Witam wszystkich po długiej przerwie. Zakupiłem latarkę Petzl PIXA 3 i mam poważne wątpliwości co do oryginalności tego produktu. Zanepokoiły mnie "tęcze" po bokach strumienia oraz widoczne ciemniejsze obszary w centrum strumienia, tak jak w tanich chińskich latarkach. Szczególnie to widać przy świeceniu na białą ścianę z odległości do 2 - 3 metrów. Czy Petzl PIXA 3 tak ma? Miałem kilka latarek Petzl i w żadnej czegoś takiego nie zauważyłem.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Czołówce Petzl Pixa 3

Post autor: Mociumpel »

Trochę poza tematem - nie rozumiem fascynacji petzlem kiedy za 2,5x niższą cenę, przy niemal tej samej wadze można uzyskać co najmniej 3-10x wyższe parametry ilości światła/czasu użytkowania czy zasięgu ...
Jedyna cecha wyróżniająca to certyfikat "antywybuchowości" - istotna dla magików pracujących z gazem, młynach czy strefach ogólnie "narażonych" - wtedy tak sens jest ale pozostałe???
https://pl.aliexpress.com/item/1005005481834281.html - i masz wszystko - wprawdzie bez stabilizacji i na ogniwo ładowalne ale najbardziej wali o glebę czas na 100lm - niemal 25h dla HS20 wobec 3h (oficjalnie) dla petzla - no comment ...
A rzekomą przewagę tycząca "wsadzania" paluszków w terenie w byle sklepie kupionych (o 3 w nocy na szczycie Sudetów - buahaha) wobec noszonego taniego powerbanka 10Ah (np. https://allegro.pl/oferta/powerbank-cza ... 3469677081) w ocieplanej kurtce pod pachą to żenada argument jest ...
SP5WCX
Posty: 15
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 14:17
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Re: Czołówce Petzl Pixa 3

Post autor: SP5WCX »

Zgadzam się z przedmówcą. Ja na swoje potrzeby na pewno bym jej nie kupił, bo za duża i za ciężka do biegania. Zakupiłem to dla Kolegi "gazownika" niezbyt obytego z internetem, który dokładnie taką służbową zagubił gdzieś w terenie.
Jako biegaczowi szczególnie nie pasuje mi to ostre przejście ze światła do cienia w tej PIXA 3 na najmnieszym stopniu mocy. Zdecydowanie wolę "łagodne" przejście ze światła do cienia.
ODPOWIEDZ