Na przywitanie- problem z latarkaBAILONG BL-804-T6

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
MAREKZEGAREK
Posty: 5
Rejestracja: środa 23 lis 2022, 18:40

Na przywitanie- problem z latarkaBAILONG BL-804-T6

Post autor: MAREKZEGAREK »

Moje uszanowanie Państwu.Kilkakrotnie korzystałem z Waszych cennych informacji, ale teraz jako nowy-muszę zdać się na Waszą pomoc. Jestem na emeryturze i uwielbiam grzebać w różnych urządzeniach korzystając często z tzw. "chłopskiego rozumu" :D ,ale tym razem doszedłem do ściany.Rok temu kupiłem za parę stówek latarkę Bailong, mysląc, że to już ta do końca życia :cry: No, a po roku-wszyscy wiedzą co sie dzieje...Nagle przestała swiecić.Oto do czego doszedłem: LEDy działają, baterie naładowane (każdą sprawdzałem osobno).Minus jest na masie.Na pierścieniu są plusy. Doprowadzając napięcie do punktów wewnątrz pierścienia-LEDy świecą. No i to wszystko, co osiągnąłem :[ Nie chcę dalej ingerować w "wnętrzności",bo może uda się uratować. Czy ktoś mógłby mi podszepnąć co jeszcze można zrobić.Będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Na przywitanie- problem z latarkaBAILONG BL-804-T6

Post autor: marmez »

Cześć

Załącz poproszę zdjęcia. Pewno przydałby się jakiś nowy sterownik, najlepiej na nie duży prąd, np. 1A.

Ale jeśli dobrze rozumiem, to nie działa włącznik, albo styk po drodze...

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
MAREKZEGAREK
Posty: 5
Rejestracja: środa 23 lis 2022, 18:40

Re: Na przywitanie- problem z latarkaBAILONG BL-804-T6

Post autor: MAREKZEGAREK »

IMG_5423.JPG
Dzisiaj dobrałem się do "kiszek"ext/dmzx/imageupload/img-files//20404/3 ... 07ca66.jpg
Czy istnieje szansa, żeby wyeliminować płytkę i połączyć wszystkie cztery ledy ON OFF? nie potrzebuję stroboskopów ani zmiany natężenia.Chyba nie. Przełącznik działa na zasadzie impulsów,przed chwila zmierzyłem miernikiem i jest chyba nie do wymontowania (na stałe) Dziekuje.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Na przywitanie- problem z latarkaBAILONG BL-804-T6

Post autor: marmez »

Dzięki za zdjęcie latarki, prawdę mówiąc myślałem pierwotnie, że chodzi o jakąś jedno diodową i jedno akumulatorową.

Podłączenie diody przez sam włącznik do baterii to po pierwsze bardzo szybkie spalenie diody przy pełnym akumulatorze, po drugie sensowne sterowniki mają ochronę ogniwa, tzn. dbają, by napięcie na akumulatorze litowym nie spadło poniżej ~2,5 - 2,8V, co spowodowałoby szybkie uszkodzenie akumulatora.

Pytanie, czy jeśli podasz napięcie do sterownika tam, gdzie powinien dochodzić + i - z baterii to działa? bo pisałeś:
Doprowadzając napięcie do punktów wewnątrz pierścienia-LEDy świecą.


Czy możesz wskazać, do których punktów doprowadziłeś to napięcie?

I poprosiłbym o zdjęcie drugiej strony sterownika/płytki.

Rozumiem, że sprawność włącznika sprawdzałeś?
Zasilanie 4x 18650 połączone równolegle?

Możliwe, że wystarczy wymienić sterownik - tylko tutaj powstanie pytanie, jak dobre chłodzenie mają diody - czyli jaką moc sterownik może puszczać w diody.
Podaj też proszę średnicę tego sterownika, to spróbuję poszukać zamiennika.

Obudowa latarki wygląda solidnie, to naprawa może się opłacać - oczywiście jeśli ma się dużo czasu, a to już wiemy, że masz :wink:

Pozdrawiam, Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
MAREKZEGAREK
Posty: 5
Rejestracja: środa 23 lis 2022, 18:40

Re: Na przywitanie- problem z latarkaBAILONG BL-804-T6

Post autor: MAREKZEGAREK »

Z rozrzewnieniem wspominam swoją pierwszą latarkę wz.1954 na płaską baterie i żaróweczkę 4,5V, którą w wieku 8 lat sam potrafiłem naprawić :D
Płytka ma 46 mm srednicy
Załączniki
LATARKA PLYTKA TYL.jpg
MAREKZEGAREK
Posty: 5
Rejestracja: środa 23 lis 2022, 18:40

Re: Na przywitanie- problem z latarkaBAILONG BL-804-T6

Post autor: MAREKZEGAREK »

Przepraszam, nie mam jeszcze wprawy z poruszaniem sie po forum- zwłaszcza z zamieszczaniem zdjęć..Serdecznie dziękuję za okazane zainteresowanie. Wydaje mi się, że włącznik też jest truposz.Podczas próby demontażu doszło do pęknięcia podstawy, więc pozostała mi piękna solidna obudowa, cztery akumulatorki i LEDy.Marek
Załączniki
LATARKA02.JPG
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Na przywitanie- problem z latarkaBAILONG BL-804-T6

Post autor: marmez »

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem, ale nie miałem czasu rozejrzeć się w tym temacie.

Sprawdziłem już w dwóch sklepach i nie znalazłem odpowiedniego sterownika, choć jestem pewien, że gdzieś do kupienia powinny być.
Sprawdzałem Convoy na Aliexpress: https://pl.aliexpress.com/store/group/d ... h_sort&g=y i Kaidomain http://kaidomain.com/Flashlight-DIY-and ... ht-Drivers
Przeszukałem też trochę na całym AliExpress, ale na takie duże sterowniki do tego typu latarki nie znalazłem.

Znalazłem sterownik, który mógłby obsłużyć te diody, gdyby je połączyć szeregowo, bo jest do diody 12V przy 2,5A w maksymalnym trybie.
https://pl.aliexpress.com/item/10050027 ... 63906%21sh " XHP70.2 KW CULPM1.T SFT40 GT FC40 sterownik dla konwój M3-C M21D latarka" - chodzi o wersję for GT FC40 za ~58zł. darmowa wysyłka, dostawa za miesiąc.

Tylko że ten sterownik ma 28mm, nie wiem, czy w tej latarce jest dość miejsca, by go umieścić nad starą płytką sterowniki, by zachować ten pierścień do styków plusów.

Dodatkowo ten sterownik w maksymalnym trybie daje dużą moc w diody i trzeba by sprawdzić, czy pod diodami jest lite aluminium i potem są położone na paście termoprzewodzączej, bo jeżeli te sześciokątne podłoża z diodami opierają się tylko rantami na obudowie, to nie ma sensu próbować tego sterownika, bo diody mogą się szybko usmażyć.

Co do wrzucania zdjęć, to właśnie zaktualizowałem poradnik: viewtopic.php?p=142667#p142667 bo faktycznie informacje były tam nieaktualne.

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
MAREKZEGAREK
Posty: 5
Rejestracja: środa 23 lis 2022, 18:40

Re: Na przywitanie- problem z latarkaBAILONG BL-804-T6

Post autor: MAREKZEGAREK »

:D Serdeczne dzięki za pomoc, ale choć trudno się przyznać- tym razem problem przerósł moje możliwości. Wszystkie części wrzucam do pudełka "na długie jesienne wieczory"- czyli na Św. Dygdy :D ,pozostawiając w pamięci sympatyczną korespondencję i dziękując raz jeszcze za Twój poświęcony czas. Marek
ODPOWIEDZ