Convoy M3 czy Sofirn SP33S

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Convoy M3 czy Sofirn SP33S

Post autor: pietros »

TS22 to ciekawa latarka, ale to typowy flooder, mam nadzieję, że wziąłeś to pod uwagę. Spot jest widoczny jedynie przy świeceniu na ścianę, w terenie całkowicie znika i mamy ścianę światła.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Homer
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 05 sty 2023, 13:20

Re: Convoy M3 czy Sofirn SP33S

Post autor: Homer »

A możesz polecić coś w podobnych gabarytach, w podobnej cenie i bardziej uniwersalnego. Coś pomiędzy flooderem a throwerem ? Nie interesuje mnie typowy szperacz ale coś co da większą głębię oświetlonego terenu :)
Ta i tak się przyda ale może pomyśleć o drugiej...do drugiej kieszeni :wink:
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Convoy M3 czy Sofirn SP33S

Post autor: pietros »

Zerknij na Sofirn IF25A. Sądzę, że to dobre połączenie szerokości świecenia i zasięgu, do tego według mnie duuużo przyjemniej leży w dłoni niż TS22. Jest krótsza, ma grubszą głowicę i dupkę, przez co bardzo wygodnie się ją trzyma. Jest zdecydowanie bardziej EDCowa niż TS22.
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Convoy M3 czy Sofirn SP33S

Post autor: rotan »

Mi się wydaje że takie połączenie zasięgu i "plamy" światła to przy jednej diodzie jest raczej dosyć trudno osiągnąć, lepiej wtedy rozejrzeć się za czymś co ma kilka diod, tak jak wspomniany Sofirn IF25A
Od siebie mogę jeszcze zaproponować Sofirn C8F albo SP36 (aczkolwiek on mimo masy światła jest strasznie niewygodny, bo to taka "puszka kukurydzy")
Jedno i drugie miałem, i jeśli chodzi wyłącznie o stosunek zasięg/zakres oświetlania, czyli pomijając barwę światła, wygodę trzymania w przypadku SP36 itd., to obie mogę z czystym sumieniem polecić, kałuża światła na dobre 300 metrów
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Convoy M3 czy Sofirn SP33S

Post autor: pietros »

No SP36 zdecydowanie do EDC się nie nadaje, ale nie jest taka zła, jak na 3x18650, to jest wręcz smukła i wygodna.
Znalazłyby się mniej wygodne:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
:D
Homer
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 05 sty 2023, 13:20

Re: Convoy M3 czy Sofirn SP33S

Post autor: Homer »

pietros pisze: wtorek 10 sty 2023, 06:48 No SP36 zdecydowanie do EDC się nie nadaje, ale nie jest taka zła, jak na 3x18650, to jest wręcz smukła i wygodna.
Znalazłyby się mniej wygodne:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
:D
Nie do takich celów do jakich jest mi potrzebna ale aż korci taka moc :wink:
Natomiast Sofirn C8F nie ma USB więc kolejna pewnie będzie inna ale już większa i bardziej throwerowa.
Póki co muszę jeszcze kupić jakąś fajną czołówkę. Pewnie też coś Sofirna...z kątową latarką więc podwójnego zastosowania.
ODPOWIEDZ