Latarka dla babci

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Latarka dla babci

Post autor: endrju1 »

Witam, taka sprawa (już trochę po święcie, ale nadal aktualne) jak w temacie, latarka dla babci mieszkającej na wsi.
Założenia:
- nie musi być bardzo mocna, właściwie powiedziałbym nawet aby nie raziła
- rozkład światła raczej szeroko niż daleko, mile widziany ciepły odcień
- ma nie parzyć w łapy (co wiąże się z 1 punktem, przy dłuższym świeceniu oczywiście grzać się może, ale aby nie szła przez to z dymem) więc z zabezpieczeniem termicznym zmniejszającym jasność.
- ilość trybów minimalna (2-3 bez migaczy)
- obowiązkowo ładowanie z usb (najlepiej micro, ale C też może być)
- w związku z powyższym czy będzie napędzana 18650 czy 21700 nie robi różnicy
- najchętniej budowa podobna do convoy S2/S21A, wodo i upadko pancerna, raczej nie kątowa, nie musi być maksymalnie kompaktowa.
- rozsądna cena :)
ogólnie latarka ma być prosta w obsłudze i naładowaniu.
oglądałem Astrolux ST01 ale wydaje mi się za mocna (chyba że dało by się to ograniczyć w sterowniku lub zmodyfikować/wymienić sterownik).
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Latarka dla babci

Post autor: rotan »

No to może Convoy S9 z kolimatorem? Ją można nie tylko ładować, ale też zasilać przez kabel
Tylko nie wiem czy znajdziesz ciepły odcień, choć chyba były na aliexpress wersje z Nichią 219B, czyli pewnie jakieś 3500-4500K by tam było
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Latarka dla babci

Post autor: pietros »

Wurkkos TS21. W Andurilu ograniczasz moc maksymalną, tak żeby latarka pobierała na maks poniżej 1A i przełączasz się w tryb sterowania uproszczony.
Dodatkowo można wziąć z czerwoną anodyzacją, żeb bardziej rzucała się w oczy. Za zestaw gotowy do pracy z ogniwem i dyfuzorem zapłacisz poniżej 140zł.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Re: Latarka dla babci

Post autor: endrju1 »

S9 wygląda bardzo obiecująco. Wersja z 219B jest za nieco ponad 100zł od ręki u chińczyka.
Wurkkos TS21 bardzo fajny, ale raczej do mojej kolekcji :) dodatkowo znalazłem go dostępnego tylko na stronie producenta.
Czekam na decyzję przyszłego użytkownika i pewnie skończy się zamówieniem.
ODPOWIEDZ