Czy forum umarło?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Czy forum umarło?

Post autor: marmez »

Bocian pisze: czwartek 24 lis 2022, 08:13 Czołem. Chciałem z wielkim smutkiem i ubolewaniem poinformować, że 2022-12-08 umrze forum pod domeną swiatelka.eu ;) Chyba nie ma sensu jej przedłużać bo była wykupiona awaryjnie bardziej w celu ratowania treści.
Cześć. Jeśli tak, to warto by było wcześniej wszystko na forum po tym EU posprzątać. Bo np. adresy administracji są ustawione na EU i nazwy forum też. Załączam screen z powiadomień email.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy forum umarło?

Post autor: igi »

Mały odkop ;)
U mnie zmieniły się priorytety, mam inne zabawki teraz (jachcik sobie kupiłem i przy nim dłubię), a co do samych latarek, przykro to stwierdzić, ale to co można kupić teraz u chińczyka w zupełności mi wystarcza. Obecnie moim głównym źródłem światła jest Astrolux® EA01S 4 * XHP50.2 która jest mega, ma wygar, kiedy potrzeba a i potrafi świecić bardzo długo na naprawdę niezłym poziomie jasności. Osobiście jestem w szoku jak chińczyki poszli do przodu jeżeli chodzi o latarki. FB pewnie ma też swój udział w upadku for internetowych, choć myślę, że jeżeli chodzi o latarki to temat po prostu spowszechniał. Kiedyś jak się chciało mieć dobrą latarkę trzeba ją było sobie zrobić/złożyć, teraz klika się kup i tyle ;)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Czy forum umarło?

Post autor: marmez »

Niewątpliwie w Chinach robią na tyle dobre i tanie latarki, że nie opłaca się zbytnio ich poprawiać. Zyski są minimalne.

Na grupach latarkowych na FB rozmawia się praktycznie tylko o kupowaniu latarek. Nieraz jakieś pytania, bo się któraś zepsuła, ale tych pytań jest o wiele mniej.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Czuprynski96
Posty: 84
Rejestracja: środa 29 lis 2023, 20:12

Re: Czy forum umarło?

Post autor: Czuprynski96 »

Trochę mnie korci, żeby poruszyć kwestię mniejszej aktywności na forum. To o czym piszecie, o postępie technologii i jej większej dostępności jest prawdą. Ale latarka, to jest coś, do oświetlania obiektów fizycznych. Czy tylko mi się wydaje, że duży wpływ ma na to fakt, że ludzie po prostu coraz mniej wychodzą z domów? Na co tu świecić siedząc przed komputerem/ telewizorem? Kilka lat wstecz, była tendencja młodzieży, do nie wychodzenia na podwórko i siedzenia w domach. Ostatnie kilka lat, pandemia i wojny sprawiły, że i dorośli przestali mniej wychodzić. Tak mówię z własnego doświadczenia i obserwacji. Ale to już dosyć osobliwa obserwacja i trochę subiektywna opinia. :lol: Pierwsza fala pandemii i izolacji społecznej miała miejsce, gdy ja miałem jakieś 22 lata. W wieku, w którym powinno się łazić po mieście i po klubach. Poznawać ludzi itp. To miało dosyć duży wpływ na mnie. To już taka moja dygresja.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy forum umarło?

Post autor: Dziubek »

Jeżeli już mowa o wychodzeniu, to w dzisiejszych czasach każdy niemal ma telefon a te mają jakieś tam podręczne latarki a najlepszą latarką jest ta, którą akurat masz przy sobie. Na tle jednak ostatnich czasów, i tak uważam, że forum jest bardziej aktywne, ale lata świetności pewnie ma za sobą. Fajsbuczki i inne takie to miejsca, gdzie dziś siedzi większość. Był nawet wątek o tym, ale "nasza grupka" zostaje tutaj, gdzie nam dobrze ;)
ODPOWIEDZ