jaka latarka ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Kris
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2023, 20:05

Re: jaka latarka ?

Post autor: Kris »

Mi to na spacery ten bazarowy chińczyk wystarcza ale wiesz jak to jest z amatorami, moc robi wrażenie więc pomyślałem że sobie dla przyjemności coś niedrogiego i dużo mocniejszego kupię. Człowiek się nigdy tym nie interesował i nie zagłębiał to nawet nie widział....że mój sąsiad który jest myśliwym ma...kilkanaście latarek ! Tak wczoraj od słowa do słowa i się okazało że ma jakieś dwa astroluxy, dwa sofirny w tym tego sp36pro bo to zapamiętałem, i jeszcze kilka których nazw nie pamiętam. Także najbliższy tydzień będę sobie z nim w tym lesie za blokami testował jak co świeci i zyskam jakiś ogląd. Powiedz mi tylko lepiej coś z ogniwem 21700 czy z tym 26650 ?
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: jaka latarka ?

Post autor: pietros »

O widzisz, to już będziesz bardziej wiedzał czego się spodziewać.
Osobiście do takiego zastosowania brałbym 21700, pojemności zbliżone do 26650, a jednak latarka będzie mniejsza i lżejsza. Jeżeli ten kolega ma, to niech pokaże Ci jeszcze coś na 18650, może wystarczy, a letnią porą, to lepsza opcja do kieszeni, kiedy nie ma się kurtki.
SP36pro to już spory sprzęt, z większym zasięgiem i większą ilością światła niż TS22, chociaż na dłuższym świeceniu powyżej 10 minut utrzymuje pewnie nieduzo większą jasność niż TS22.
Kris
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2023, 20:05

Re: jaka latarka ?

Post autor: Kris »

właśnie się dowiedziałem że ma też latarkę która jest pośrednia między szperaczem a flooderem mianowicie astrolux ea01 na XHP50, taki kompromis między zasięgiem a szerokością. Też ją wypróbuję. :)
Kris
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2023, 20:05

Re: jaka latarka ?

Post autor: Kris »

Oki latarka zamówiona zobaczymy co z tego będzie :) Dzięki za podpowiedzi. Jak przyjdzie to Ci Izochietko opiszę ją, może dla taty się nada.
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: jaka latarka ?

Post autor: rotan »

Izohietka pisze: poniedziałek 30 sty 2023, 19:38 No tak nie do końca dostęne, jednego już nie ma ogłoszenia
No jak odpowiadasz po 9 dniach to co ja za to mogę?
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: jaka latarka ?

Post autor: pietros »

Kris pisze: niedziela 05 lut 2023, 16:17 Oki latarka zamówiona zobaczymy co z tego będzie :) Dzięki za podpowiedzi. Jak przyjdzie to Ci Izochietko opiszę ją, może dla taty się nada.
Na co się zdecydowałeś? Co ciekawego widziałeś u znajomego?
Kris
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2023, 20:05

Re: jaka latarka ?

Post autor: Kris »

Oglądałem u znajomego 6 latarek, między innymi 2 convoye, sofirna sp36pro, astroluxa ft03 i kilka innych których nie pamiętam. Ogólnie to wybrałem taką której on nie posiada, wiem mniej więcej jak świeci wąska, jak szeroka i zamówiłem ze strony Sofirna model sp33s 5000 lumenów 5000K + aku. Dodatkowo zamówiłem rodzinie 2 czołówki 2x sst40 1200lumenów model D25s więc przesyłka darmowa, dodatkowo kod rabatowy w necie na 10 dolarów. Do ceny doszedł taks (podatek) 11 dolarów. Sama latarka wyszła mnie łącznie 209 zł.
Teraz właśnie patrzę że na stronie sofirna od jutra promka -20%....no cóż już zamówiona :)
ODPOWIEDZ