tuba

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
XDX
Posty: 11
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 17:22
Lokalizacja: POZNAŃ

tuba

Post autor: XDX »

Mam problem z moją tubą w latarce Convoy. Stare aku 18650 wchodzą normalnie ale są nowsze modele 18650 i są grubsze. Czy można kupić gdzieś tuby o większej średnicy wewnętrznej ?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: tuba

Post autor: Dziubek »

Tuba o większej średnicy = inny model Convoya
Jakie ogniwo sprawia problemy?
Swoją drogą Convoy nie ma jednej latarki, więc nawet nie wiadomo co Ci polecić w zamian.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: tuba

Post autor: Mociumpel »

No właśnie - taki konkretniejszy model "konvoja" by się zdał do pomocy - "Koło" to traktor ma i wózek dziecięcy i kombajn a nawet kible z "Koła" są a co dopiero z modeli Convoya domyślać się który to ...
XDX
Posty: 11
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 17:22
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: tuba

Post autor: XDX »

Racja, ja odniosłem się dla ogniwa 18650 ale oczywiście model jest ważny i jest to S2+
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: tuba

Post autor: Mociumpel »

No to niewiele zrobisz - z mojej wiedzy S2+ miało kilka lat temu problem z dopasowaniem tub - dotyczyło to gwintu "starego" S2+ z "nowym" - przy czym Simon (właściciel sklepu Convoya) nigdy nie określił czasookresu "zamiany" starego/nowym.
Dodatkowo było kilka klonów "konwojopodobnych" niedbale wykonanych i stąd też czasem brał się problem z dopasowaniem czegokolwiek.
Krótko - masz problem i rozejrzyj się za "tradycyjnymi" ogniwami typu Panasonic, Sanyo czy coś w tym guście - "powinny" pasować - niestety bez próby nikt nie da CI gwarancji "pasowalności" - postęp techniczny jest na tyle szybki że to co 3 lata temu działało dzisiaj już nie musi.
A od siebie dodam - pomyśl nie nad S2+ tylko nad S21A/B z diodą XHP50.2 na sterowniku 12-grupowym - 150 zeta z ogniwem - ojcu kupiłem bo zgubił ;) a nie chciało mi się już modzić, wstawiłem jedynie soczewkę z zapasów 10 stopni - światła więcej, sterownik mocno konfigurowalny, a ogniwo w zestawie (4700mAh ale jest).
XDX
Posty: 11
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 17:22
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: tuba

Post autor: XDX »

Mam generalnie dwie latarki zmodyfikowane przez jednego z kolegów na tym forum kilka lat temu. Druga to cree ultrafire uf 2100. Tuba z niej pasuje do S2+ i ma średnicę wewnętrzną większą niż S2+.
Biorę pod uwagę zmianę lampki, może wezmę ARMYTEK WIZARD C2 PRO V4.

Myślę też aby S2+ zmodyfikować na UV
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: tuba

Post autor: Dziubek »

A jaki model ogniwa nie pasuje Ci do tej s2+?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: tuba

Post autor: Bocian »

A nie prościej zamiast zamawiać bez pewności czy będzie pasował gwint (stare, stare S2+ mają inny, niepasujące niż S2+ już od dłuższego czasu sprzedawane) popracować mechanicznie nad tym co jest. Obstawiam, że problem leży w iluś tam setnych milimetra, więc zrobić jakiś dopasowany wycior, nałożyć na niego kilka różnych gradacji papieru ściernego - na końcu najdrobniejszy i trochę pomachać? Z doświadczenia również sporadycznie trafiają się w tubie jakieś wystające od ścianki niedoróbki, które potrafią blokować/kaleczyć koszulkę ogniwa.
Sometimes darkness can show you the light
XDX
Posty: 11
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 17:22
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: tuba

Post autor: XDX »

Dziubek pisze: poniedziałek 20 lut 2023, 10:25 A jaki model ogniwa nie pasuje Ci do tej s2+?
dokładnie ten: NCR18650B 3400mAh
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: tuba

Post autor: pietros »

Nie jest to czasami ogniwo z zabezpieczeniem? Jeżeli tak, to można pokusić się o zdjęcie zabezpieczenia, wtedy ogniwo powinno wejść bez problemu.

Jezeli nie, to tak jak napisał Bocian delikatnie przeszlifuj wnętrze tuby, to powinno pomóc.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: tuba

Post autor: Dziubek »

Nie, to są zwykłe ogniwa. Powinny bez problemu paswoać. Pamiętam je jako felerne, bo bywały w nich najczęściej zgniecione bieguny dodatnie po jakimś czasie użytku. Nie były to setki, ale to niechlubny model dla mnie.
Zrób co radzą Ci koledzy wyżej.
ODPOWIEDZ