Petzl Swift RL - Jasność w trybie Reactive vs Standard

Oświetlenie montowane na głowie
Karql
Posty: 2
Rejestracja: środa 22 lut 2023, 20:34

Petzl Swift RL - Jasność w trybie Reactive vs Standard

Post autor: Karql »

Cześć wszystkim! :wink:

Forum nie raz zdarzyło mi się przeglądać, ale dzisiaj pewna rzecz tak nie daje mi spokoju, że po bezskutecznym przewertowaniu całego internetu, aż postanowiłem założyć konto :D Jest to drobnostka, ale mój dociekliwy IT umysł już chce eksplodować z tego powodu :[

Mianowicie kupiłem czołówkę Petzl Swift RL: https://www.petzl.com/INT/en/Sport/Headlamps/SWIFT-RL

Ona działa w dwóch trybach:
- Standard: świecą dwie diody, stałe natężenie światła
- Reactive: świeci jedna dioda, natężenie jest dopasowywane do warunków

Są podane parametry dla każdego trybu:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Pytanie: Czy w tej specyfikacji jest błąd?

Nijak mi to nie pasuje, bo "okoleptycznie" czołówka dużo jaśniej świeci w tym trybie standard (gdy świecą dwie diody).

Tak jak mówię przekopałem cały internet, youtube itp. i nigdzie nie znalazłem podobnego tematu.
Patrzyłem na specyfikacje innych modeli i tam też zawsze większe wartości podane są przy trybie Reactive.

Jeszcze jedna ciekawostka|błąd który znalazłem: w samej animacji na stronie jest pokazane, że w trybie Reactive świecą dwie diody.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Pozdrawiam serdecznie!
Ostatnio zmieniony czwartek 23 lut 2023, 05:26 przez Karql, łącznie zmieniany 1 raz.
Karql
Posty: 2
Rejestracja: środa 22 lut 2023, 20:34

Re: Petzl Swift RL - Reactive vs Standard

Post autor: Karql »

Znalazłem w końcu o co chodzi :mrgreen:

Na ich filmiku z instrukcją (https://www.youtube.com/watch?v=jjPHXPb_rro) wychwyciłem jedną rzecz.

Prezenter czujnik światła zakrywa paskiem, a nie palcem.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Palec widocznie przepuszcza trochę światła i w trybie Reactive zawsze świeciła mi tylko jedna dioda.
Kiedy zakryłem go paskiem zaczęła świecić też druga - teraz faktycznie jest mocniej.

Zatem wszystko się zgadza ;-)

Zmyliły mnie recenzje w których zawsze było pokazane, że świeci tylko jedna...
Temat zostawiam, może komuś kiedyś się przyda.
Ostatnio zmieniony czwartek 23 lut 2023, 05:25 przez Karql, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Petzl Swift RL - Reactive vs Standard

Post autor: marmez »

Cieszę się, że udało Ci się znaleźć rozwiązanie. Od dawna mnie kusi, żeby w końcu kupić Petzl z Reactive Light, ale ciągle znajduje ważniejsze wydatki, a na brak latarek nie cierpię. Kiedyś u kolegi się taka bawiłem i mi się bardzo spodobała.

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ