Filament LED - ktoś miał do czynienia ?

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Wczoraj teściowa kupowała żarówki ledowe do żyrandola i przez tel ją instruowałem.

Kazałem spytać sprzedawcy jaka jest temperatura barwowa i jakie CRi.

W tle tylko usłyszałem głos sprzedawcy że temperatura jest minimalna bo ledy się nie grzeją tak jak żarówki....

Nie ma co się dziwić kupującym skoro sami sprzedający nie znają podstawowych parametrów sprzedawanych przedmiotów.
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

No bo ledy się nie grzeją <hahaha>
Tak kiedyś uczono, kiedy nie było diodek mocy ;-)
Poza tym, w marketach często studenciaki obsługują, mają w du**e bo: "...dziś elektryczny, jutro armatura, pojutrze ogród."
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

ww296 pisze:małe moce się nie grzeją - mniej prądu zużywają i wystarcza naprawdę na długo. co tu porównywać 10 W i np 2 W w praktycznie takiej samej obudowie.
Jeszcze nie widziałem czegoś co ma 10W i co ma 2W i ma podobną gabarytowo obudowę. Najczęściej wygląda to tak, że wersja 10W ma coś tam aluminiowego a wersja 2W często nie ma nic - samo MCPCB z ledami.
ILPT
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Re: Filament LED - ktoś miał do czynienia ?

Post autor: lorak »

Odkopię temat. Trochę czasu minęło od wprowadzenia filamentów, może ktoś z Was ma doświadczenie i poleci coś o temperaturze 3000K, 2700K są zbyt ciepłe , bo dodatkowo mam delikatnie dymione klosze. Upieram się na filamenty ze względów powiedzmy estetycznych. Gdzie mogłem, dałem oczka od Bociana na ledach Thrive 3000K. Wiem, że takich filamentów nie znajdę ale może ktoś z Was poleci coś w miarę dobrego. Cudów nie oczekuję, ale przyzwoitego światła w tej temperaturze barwowej.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Filament LED - ktoś miał do czynienia ?

Post autor: Mociumpel »

Nie widziałem tego w realu - za drogie na wzięcie na magazyn niemniej na próbę jedna możesz wziąć - https://www.ledvance.pl/profesjonalista ... -a-c219383 - high end efektywności ale niestety droga.
Poszukaj sobie po EAN-ie lub po pełnej nazwie gdzieś na allegro - może ktoś ma.
W tej chwili na rynku jest spora dziura - to co miały "niezależne dostawczaki" to wypstrykały i obecnie czekają na dostawy w okolicach marca/kwietnia "nowych 3000K" - o efektywności podobnej do ledvanca ale znacznie tańsze - wtedy zapytaj - w kwiecień/maj powinno być tego sporo ...
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Re: Filament LED - ktoś miał do czynienia ?

Post autor: lorak »

Dzięki za odpowiedź, w takim razie poczekam. Wziąłem o podobnej wydajności - do polecanej Ledvance -na próbę z Kanluxa, tylko 4000K:https://www.kanlux.com/pl/produkt/35271 ... 60-3-8W-NW. W porównaniu do filamentowej żarówki Emos, strasznie dziwny odcień światła - bardzo zielony.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Filament LED - ktoś miał do czynienia ?

Post autor: Browar »

212 lm/W przy 4000K? Co to za ledy???
pozdrav
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Filament LED - ktoś miał do czynienia ?

Post autor: Mociumpel »

kosmiczna technologia obcych ...
pewnie rusek ukradł, cwany Polak wydębił od ruska za flachę i oto jest ...
ODPOWIEDZ