Test baterii i akumulatorów AA/AAA - wasza wizja kontra moja - pytanie do forumowiczów + wyniki z testów

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Test baterii i akumulatorów AA/AAA - wasza wizja kontra moja - pytanie do forumowiczów + wyniki z testów

Post autor: Dziubek »

No widzisz, będziesz sławny ;)
Link Podsumowanie na górze w artykule, a tam, w pierwszej linijce - Tabela z podsumowaniem w arkuszach Google https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Chyba wyżej go dam, bo jesteś kolejną osobą która go pominęła. Wychodzi jak czytacie wpisy :P
--
Przeniosłem, ale aby nie było
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Re: Test baterii i akumulatorów AA/AAA - wasza wizja kontra moja - pytanie do forumowiczów + wyniki z testów

Post autor: PawelG. »

Czytałem, ale nie wpadłem na pomysł, żeby na to kliknąć :)
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Bartek
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2023, 13:05

Re: Test baterii i akumulatorów AA/AAA - wasza wizja kontra moja - pytanie do forumowiczów + wyniki z testów

Post autor: Bartek »

Cześć. Fajnie że w czasach wszelkiej maści akumulatorów li-ion, ktoś pochylił się nad bateriami/akumulatorami AAA/AA. Swego czasu było tego typu testów więcej, ale temat jak najbardziej aktualny. Wiele
urządzeń działa jeszcze na tego typu zasilaniu. Na przykład moje Ledlensery, które bardzo lubię 😀...wiem że to nie Convoy, Sofirn ( posiadam SP 40, na Samsungu) Armytek, itd.... Chętnie przyśle koledze jakieś baterię do testów: Panasonic Evolta AA, Varta AAA, oraz Panasonic AAA i Panasonic AA. Z ciekawości dorzucę Panasonic AAA cynkowe-klasyczne (teoretycznie półka Kodaka z Dealz). A co do Ledlensera to chodzą na aku z Ikei , czasami na bateriach- w sytuacjach podbramkowych. A moje uwielbienie do nich to inna sprawa.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Test baterii i akumulatorów AA/AAA - wasza wizja kontra moja - pytanie do forumowiczów + wyniki z testów

Post autor: Dziubek »

Witam nowego kolegę.
Myślę że baterie mają się dobrze, tylko w środowisku latarkowym nie są popularne.
Z Panasonica brakuje mi tylko EVOLTA NEO, nie kupowałem ich z racji ceny - 8 sztuk AA za 50 złotych, 8x AAA - 57 zł :/
VARTY co wymieniłeś mam, dziękuję. Tak więc dziękuję za chęci, to się ceni. A masz może jakieś "kontakty" do kupienia baterii/ogniw taniej?
Aku z IKEI też mam, i będą, po bateriach. Z Teslą miałem poślizg, bo nie byłem pewien wyników, dokupiłem drugi zestaw i okazało się że pierwotne testy miałem dobre.
Bartek
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2023, 13:05

Re: Test baterii i akumulatorów AA/AAA - wasza wizja kontra moja - pytanie do forumowiczów + wyniki z testów

Post autor: Bartek »

Zobaczę co uda mi się załatwić, ale nic nie obiecuję bo znajomy jakiś czas temu zwolnił się z dużej hurtowni elektrycznej.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Test baterii i akumulatorów AA/AAA - wasza wizja kontra moja - pytanie do forumowiczów + wyniki z testów

Post autor: Dziubek »

Rychło w czas ;)
Spoko, gdyby coś, daj znać na forum, PW czy maila.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Test baterii i akumulatorów AA/AAA - wasza wizja kontra moja - pytanie do forumowiczów + wyniki z testów

Post autor: Dziubek »

Witam.
Testy modelu Panasonic zostały zakończone, zapraszam chętnych do zerknięcia https://diodek.pl/mega-test-baterii-aa- ... -panasonic
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Test baterii i akumulatorów AA/AAA - wasza wizja kontra moja - pytanie do forumowiczów + wyniki z testów

Post autor: Dziubek »

Ponoć z Wartą warto, ale czy w przypadku baterii (o tej samej nazwie "czytanej") też tak jest? Sami zdecydujcie ;)
https://diodek.pl/mega-test-baterii-aa- ... rka-varta/
Annastempa
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 12 paź 2023, 21:06

Re: Test baterii i akumulatorów AA/AAA - wasza wizja kontra moja - pytanie do forumowiczów + wyniki z testów

Post autor: Annastempa »

Bardzo dobre podsumowanie KODAK Super Heavy Duty. Cena faktycznie jak napisałeś przyćmiewa nieraz fakt jak one działają i jak są żywotne. Samemu już Kodaka żadnych nie kupuję, może kiedyś ta firma coś znaczyła a dziś to już jest z tymi produktami co się spotkałem tylko i wyłącznie niska jakość i trwałość. Taka czekolada czekoladopodobna wśród baterii.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Test baterii i akumulatorów AA/AAA - wasza wizja kontra moja - pytanie do forumowiczów + wyniki z testów

Post autor: Dziubek »

Kodak jest jak Grundig, tylko marka znana, bo produkty, w wielu przypadkach, to lipa. Chociaż baterie alkaiczne od Kodaka nie są takie złe.
Annastempa
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 12 paź 2023, 21:06

Re: Test baterii i akumulatorów AA/AAA - wasza wizja kontra moja - pytanie do forumowiczów + wyniki z testów

Post autor: Annastempa »

Grundig to nie wiem bo nic nie miałam. Ale na przykład jak z tym Kodakiem - tak samo jak z Boschem - dawniej produkty były dobre, a teraz bardzo niska jakość i trwałość. Chodzi tutaj mam na myśli narzędzia.

Przeczytałam też temat teraz o ENERGIZER (Industrial). Czy zdarza ci się podczas wykonywanego testu, że ten sam model akumulatorka lub baterii działa inaczej. Powiedzmy że jest jakiś punkt średni, lecz niektóre jej partie są jak by wadliwe lub zupełnie działające inaczej niż pozostałe?

Nie pamiętam co za ENERGIZER miałam ostatnio, ale z jednej paczki. 4 wchodzą do urządzenia na raz. Z czego jeden zestaw działał normalnie 2 h lub 300 zdjęć. A te same baterie z drugiej paczki już nawet połowy nie działały. Czy może to oznaczać że były zleżałe, czy jakieś mogą mieć od nowości taką zupełnie inną "sprawność"?

Jak patrzę na tematy jaki piszesz i ilość fotografii to bardzo podziwiam. Mnóstwo pracy wkładasz aby wyciągnąć te dane i wnioski końcowe.
ODPOWIEDZ