Sterownik rozszerzony 3.0 wersja 9A XHP50.3

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Sterownik rozszerzony 3.0 wersja 9A XHP50.3

Post autor: Bocian »

Czołem. Chciałem przedstawić nową wersję 9A sterownika rozszerzonego 3.0. Względem poprzedniej wersji nastąpiły poniższe zmiany (dzięki Pyra ;) ):

- do palety trybów dostępnych w procedurze programowania doszedł tryb turbo 9A
- usprawniono mechanizm kontroli termicznej sterownika, aby szybciej reagował na lawinowy wzrost temperatury jaki występuje przy prądzie 9A (to ~35W mocy wydzielanej w latarce)
- grubsze przewody łączące diodę ze sterownikiem (modelarskie w izolacji silikonowej AGW20).
- sprężyna sterownika z miedzi berylowej dodatkowo zmostkowana plecionką miedzianą + styk z posrebrzanego mosiądzu

Poniżej kilka fotek jak wyglądają nowe wersje latarek ze sterownikiem 9A (dostępne będą S21B na diodzie XHP50.3 HD z wymiennymi optykami, S12 4x SST-20 oraz S16 i M21A na diodzie SFT-40). Diody wybrane z racji potencjału i podatności na karmienie dodatkowymi Amperami ;) ) Mechaniczne włączniki typu reverse (kwadraciak 12x12) dodatkowo "zaimpregnowane" specjalnym preparatem minimalizującym iskrzenie oraz utlenianie powierzchni stykowych - odczuwalnie zmniejsza to rezystancję tego połączenia i przedłuża żywotność włącznika. Wyróżnikiem wersji 9A latarki jest domyślnie czerwona gumka włącznika (oczywiście na życzenie dowolny kolor z aktualnie dostępnych).

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: Sterownik rozszerzony 3.0 wersja 9A XHP50.3

Post autor: Bocian »

Mały update kosmetyczny, lampki na sterowniku 9A będą domyślnie z customową gumką jak niżej. Jednak ten chiński wariant czerwieni, wcześniej planowany, nie bardzo mi podchodził ;)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Sometimes darkness can show you the light
ODPOWIEDZ