Marka Wuben

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
cosinus
Posty: 30
Rejestracja: środa 13 wrz 2023, 21:44

Marka Wuben

Post autor: cosinus »

Marka Wuben.

Ktoś sie podejnie w ocenie "marka lepsza od A,B,C"
"gorsza od X.Y,Z"
?


Dorosły jestem i wiem, że nie mam marek zawsze lepszych, każdej marce sie zdarzy wpadka. Niektóre słabe mają pojedyncze błyski talentu (jak piosenkarze jednego przeboju)
Widziałem recki by @mocarny, ale myślę o określeniu ogólnym
Coś tam świeci, 4 albo 5 sztuk ... albo już wiecej
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Marka Wuben

Post autor: Mociumpel »

CO Ci napisać - cena nieadekwatna do jakości - jakość Convojowa czyli bardzo mocno średnia plus i tylko cena wyższa 2-3x - zakup bez sensu dla przeciętnego nabywcy - chyba że snoba (też mam dwie latarki dla snobów - oba zoomy ;) ale z cechami których nie posiada żaden inny zoom)
Dlaczego Convoj jest tak lansowany? zerknij na oficjalkę https://www.aliexpress.com/store/all-wh ... 71774.html
i przejrzyj ilość proponowanych modeli, zerknij na Sofirna (bezpośrednia konkurencja Convoja) https://pl.aliexpress.com/store/all-who ... 33049.html i samego Convoja https://pl.aliexpress.com/store/all-who ... 30416.html
W każdym z tych przypadków idziesz od najmniejszego do największego dostępnego magazynu rzeczy do kupienia ...
Convoy rozwala wszystkich ALE nie ma wszystkiego ;) i tu należy się ukłon w stronę producentów pewnych dziwnych latarek które jako niszowe lub posiadające pewną/pewne cechy są pożądane np. Astroluxy, Acebeamy, Olighty czy Led Lenser czy https://mateminco.pl.aliexpress.com/sto ... 96004.html (szczególnie tańsze Astroluxy) - mistrz megamocy w ekonomicznej cenie ...
Cechą podstawowa Convoja jest "wszechdostepność" części do samodzielnego montażu czegokolwiek w dowolnej konfiguracji - w zasadzie 85% czegokolwiek co jest związane z "latarkowaniem" jest możliwe do zakupu w jednym miejscu - raj dla początkującego czy średnio zaawansowanego składacza lub osoby poszukującej po kilku latach używania zapasowej części - szukasz i masz ;)
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marka Wuben

Post autor: Kazik »

Nie znam "zwykłych" Wubenów - w sumie niczym się nie wyróżniają, ceny względnie wysokie - to nie mam.
Ale za to mam Wubena X0, X1 i X2 - i to są zacne lampki. Głównie z uwagi na ich niesztamponowość. Szczególnie X1 jest świetna - na upartego zmieści się w kieszeni spodni, a potrafi wypluć na dzień dobry 10000lm, a dzięki aktywnemu chłodzeniu - utrzymać do końca ogniw ponad 2500lm. Do tego bardzo przeze mnie lubiany układ 2 ogniw obok siebie. I na koniec wisieńka na torcie - jest dostępna w białęj anodzie MAO. No miód malina. :hyhy:
X0 - takie coś dziwne, chyba głównie do kolekcjonowania, ale sympatyczne to takie. Jest opcja z high CRI i dużo materiałów body do wyboru - taka mała lampka wow do kolekcji.
X2 - fajne toto, bo jest małe, da radę jako EDC, a dzięki umieszczeniu obok siebie 2x14500 to jest trochę "soku" do wykorzystania i w trybie turbo jest w stanie utrzymać 750lm - jak na rozmiar to świetny wynik. I też jest możliwość wyboru LEDów z wysokim CRI.
Jest jeszcze z tej serii X3, której nie mam - napakowane bajerów pod korek, tylko finalnie nie wiem do czego ta lampka ma służyć. :roll: Za to do kolekcji dobra sztuka.
Finalnie dla mnie Wuben, przynajmniej ta seria X - to nawet bym zaliczył do premium, może takiego niższego premium (gdzie inni przedstawiciele to byłby np. Fenix, Lumintop - czyli są jeszcze lepsze firmy). Mniej więcej na poziomie NiteCore'a.
Osobiście postawiłbym Wubena (serię X) nieco wyżej od Convoya. Wykonanie i sterowniki na podobnym poziomie, na plus Convoya jest mnogość doboru LEDów + części zamiennych i możliwość grzebania w nich, za to Wuben nie przychodzi w g******* kartoniku, tylko w porządnym i ma fajne dodatki w pudełku. Mnie osobiście mało obchodzi w jakim pudełku przychodzi lampka, niemniej różnica jest ewidentna. I przede wszystkim - lubię Convoye, uważam je za świetne lampki pod kątem cena/jakość, ale jedno jedno mnie w nich boli - są TURBO bez polotu. Chodzi mi o stylistykę i jakieś fikuśne rozwiązania techniczne. O większości Convoyów najlepsze co można powiedzieć o ich wyglądzie, to że są nudne - i to już byłby komplement. :lol: Są wyjątki potwierdzające regułę - np. nutkę polotu widzę w M21E. No a reszta jest niestety bezczelnie nudna. Trzeba natomiast odnotować, że design Convoyów jest spójny i to jest jakiś plus. A taki Wuben ma tą serię X, gdzie nie ma może żadnych przełomowych rozwiązań, ale taki X1 jest jedyny na rynku.
ODPOWIEDZ