Wf502b poprawa chłodzenia

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
galad
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2009, 22:07
Lokalizacja: Katowice

Wf502b poprawa chłodzenia

Post autor: galad »

Latarka jak w temacie. Posiadam do niej dwa moduły d26 (jeden na zapas) oba mają pełne piguły, wymieniłem pod diodami pastę termo. Na moim najlepszym 18650 na dupce mierzone w diodę idzie ok 1.4 A. W samą diodę pewnie mniej. Jednak po ok 5 minutach latarka robi się ciepła, a po wykręceniu moduł d26 jest gorący ale da się go trzymać w ręce. Pisaliście że można zrobić z blaszki wypełnienie które poprawi dyfuzję ciepła z modułu na boody. Jednak nigdzie nie ma zdjęć jak to ma wyglądać. Bo teraz nie wiem czy mam dać cienki pasek blaszki który usztywni moduł w jego najszerszym miejscu przy szybce. Czy dać blaszkę gdzieś indziej. Latarkę wykorzystuję podczas spacerów z psem, ale też kilka razy w roku na urbexie gdzie świeci non stop nawet ponad godzinę. Dlatego chciełem ulżyć diodzie. Ponadto lubię tę latarkę i nie planuję nowej.
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wf502b poprawa chłodzenia

Post autor: Kazik »

Najprościej wytłumaczyć obrazkiem, więc na szybko znalazłem jakąś fotkę na necie i na czerwono zaznaczyłem wokół której części okręcać folię / blaszkę.
Screenshot_2023-11-01-12-05-14-57_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg
ODPOWIEDZ