[K] części do MAG-LITE C/D tradycyjnych, żarówkowych

Ogłoszenia o kupnie lub zleceniu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

[K] części do MAG-LITE C/D tradycyjnych, żarówkowych

Post autor: Pikom »

Witajcie kochani po dłuższej przerwie ;)

Wzięło mnie ostatnio na nostalgiczny powrót do latarkowych korzeni. Odświeżam kolekcję starszych latarek z czasów gdy szczytem możliwości były ksenony czy halogeny zasilane od 3 do 9V ;) A dokładniej restauruję kilka latarek Maglite C i D. W związku z tym poszukuję w przyzwoitych cenach podzespołów. Niektóre można dostać, choć ceny nie zawsze są przyzwoite ;) Na przykład osłona przełącznika za 30 PLN to trochę drogo... W sumie w kraju znam jeden sklep oferujący podzespoły (uwaga, spojler reklamowy) https://ymax.pl/Maglite-czesci-zamienne-c38 ale i tam nie mają wszystkiego.

Jeśli więc komuś zalega coś do żarowych wersji Maglite C lib D to chętnie kupię. W szczególności:
  • żarówki, najchętniej ksenonowe, pasujące do slotu p13.5
  • osłonki przełączników
  • uszczelki - wszelakie, na głowicę, na body, pod szkło
  • sprężyny główne, zwłaszcza rozmiar C
Jest jeszcze jedna rzecz której nie mogę namierzyć... Lampa żarowa, dwupinowa (rozstaw pinów ok. 2mm), która mogłaby pasować do przejściówki stosowanej w ksenonowych adapterach Maglite. Jak to wygląda można zobaczyć tu: https://ymax.pl/Zarowka-ksenonowa-Maglite-D-p153
Maglite oferuje (w tym źródełku w cenie około 40 PLN/szt) zestaw adaptera z nakrętką i lampą żarową od 3 do 9V. Chętnie bym wypróbował to w połączeniu z żarnikiem do 24V i zasilaniem z ogniw litowo-jonowych. Jeśli ktoś ma - chętnie kupię. Jeśli nie przyda się pomoc w znalezieniu w sieci.

Jeśli nie ma ktoś takich części na zbyciu to ewentualne namiary na źródełko zakupu też będą mile widziane ;)

Z góry dzięki za odzew i pozdrawiam.
Pozdr.
Pikom
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Re: [K] części do MAG-LITE C/D tradycyjnych, żarówkowych

Post autor: Gregor887 »

Mam kompletnego Maglite'a na pięć baterii R20. Nr 50850689.
ODPOWIEDZ