Etui na ogniwo RCR123

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Czuprynski96
Posty: 84
Rejestracja: środa 29 lis 2023, 20:12

Etui na ogniwo RCR123

Post autor: Czuprynski96 »

Cześć Wam. Obszukałem wszystkie internety, od góry do dołu i absolutnie nie znalazłem żadnego pokrowca na ogniwo RCR123/ 16340. Chodzi mi o takie pojedyńcze coś, żeby nosić jeden zapasowy akumulatorek do latarki EDC. A jeśli już coś jest to za chore pieniądze. Ma ktoś namiar na jakieś, silikonowe czy coś? Ewentualnie ktoś z drukarką 3D mógłby zrobić coś takiego?:
https://cults3d.com/en/3d-model/tool/ba ... -screw-cap

Można też zrobić coś samemu, tylko ja nie wiem z czego. Jakieś dwa kawałki rurki wchodzące w siebie z jakimś wycięciem na oring? Może jest jakieś opakowanie po czymś, które będzie pasować? Może ktoś podpowie jak rozwiązać ten "problem"? :smile:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 gru 2023, 23:14 przez Czuprynski96, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Etui na ogniwa RCR123

Post autor: Dziubek »

Szybciej i taniej będzie Ci kupić coś pod 18650 https://pl.aliexpress.com/item/4001146660608.html i mieć ten minimalny luz. Gdyby przeszkadzał, możesz go jakoś zniwelować we własnym zakresie. Jeżeli masz kogoś kto ma drukarkę 3D, to są projekty w sieci. Można też zlecić wydruk, ale nie wiem ile ta przyjemność będzie Cię kosztować.
Czuprynski96
Posty: 84
Rejestracja: środa 29 lis 2023, 20:12

Re: Etui na ogniwo RCR123

Post autor: Czuprynski96 »

No tak, można nosić etui na 18650 i wtedy wpakować do niego 2 sztuki RCR123. Albo po prostu nosić jedno ogniwo 18650 i latarkę na takie zasilanie. Albo jeszcze lepiej nosić ze sobą drugą latarkę... Nie no już przesadzam. :lol: Cała idea noszenia tych ogniw tkwi w małym rozmiarze i lepiej go takim zostawić. :mrgreen:

Takie coś. To normalnie aż głupie, że nie można takiego silikonowego czegoś dostać na mniejsze ogniwo.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

To jest pewnie coś, co Pyra by ogarnął. On chyba najbardziej z tego forum kojarzy mi się z takim dłubaniem i rzeźbą. :lol: Pamiętam kiedyś wieki temu jak na forum pisał coś o jakimś mieczu świetlnym LED. :mrgreen:

Edycja:
Wpadłem na pewien trop. Szukałem takiego okrągłego opakowania na frezy, takiego teleskopowego. Były za duże. Ale znalazłem coś o nazwie "teleskopowa tuba na spławiki". Też za duża. :mrgreen:
Inny trop- rurka PCV: https://onninen.pl/produkt/ONNLINE-Rura ... -20B,27933

A na obu końcach jakieś zatyczki. Np. takie coś:
https://allegro.pl/oferta/kapturek-sili ... 1907d49195

Ktoś ma jakiś lepszy pomysł??? :?: :shock:
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Etui na ogniwo RCR123

Post autor: ptja »

Mała buteleczka po lekarstwach, strzykawka (można urżnąć dziubek i skrócić), torebka strunowa.
Kurczę, przecież to ma tylko zapobiec zwarciu, to nie część do wahadłowca :)
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Etui na ogniwo RCR123

Post autor: Dziubek »

Ja torebek strunowych nie polecam, słabo chronią. Chyba, że ktoś w kieszeń wrzuci i tylko ogniwo tam trzyma, bo dawać luzem to słaby pomysł.
Z tą PCV-ką i kombinowaniem zaczyna być przerost formy nad treścią. To tylko 1 ogniwo.

PS. Dziubka zostawcie w spokoju, za młody by go "urżnąć" :P
Czuprynski96
Posty: 84
Rejestracja: środa 29 lis 2023, 20:12

Re: Etui na ogniwo RCR123

Post autor: Czuprynski96 »

Dziubek pisze: środa 06 gru 2023, 13:35 (...)
Z tą PCV-ką i kombinowaniem zaczyna być przerost formy nad treścią. To tylko 1 ogniwo.
(...)
Normalnie wkleiłbym tu link do tego tematu, jak ktoś opisywał, tu na forum, jak mu w samochodzie ogniwo zwarcie zrobiło i kawałek skóry spaliło, ale nie chce mi się szukać
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Etui na ogniwo RCR123

Post autor: Dziubek »

Ok, ale co to ma do mojej wypowiedzi?
Czuprynski96
Posty: 84
Rejestracja: środa 29 lis 2023, 20:12

Re: Etui na ogniwo RCR123

Post autor: Czuprynski96 »

Jak czytam to jeszcze raz, to sam się zastanawiam. Myślałem że Ci chodzi o to, że jedno ogniwo, to go nie trzeba zabezpieczać, a w ogóle to nie o to chodziło. Nie wiem, zmęczony byłem
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Etui na ogniwo RCR123

Post autor: Dziubek »

Nigdzie nie napisałem, aby nosić ogniwo luzem. PCV + kombinacja z korkami jest dla mnie przerostem formy nad treścią, gdyż za ułamek tej kwoty można kupić sobie gotowe etui o którym wspominałem na początku. Kolega szuka rozwiązania do transportu 1 ogniwa, "kejs" o którym wspominałem w zupełności mu wystarczy. Ok, jest może nieco za duży, ale jest sens tak kombinować dla transportu 1 akumulatora? Nie sądzę. I tak ostateczne zdanie będzie należeć do niego.
Czuprynski96
Posty: 84
Rejestracja: środa 29 lis 2023, 20:12

Re: Etui na ogniwo RCR123

Post autor: Czuprynski96 »

Te "nieco za duży", to jest różnica między wezmę to dziadostwo ze sobą, czy nie? :lol: Najlepsza broń, to taka, jaką masz przy sobie. Mogę mieć pudełko z czterema ogniwami 16340, ale co mi z nich, jak leżą w szufladzie, a ja w środku ciemności zostanę bez światła? :D Zamiast zaślepek zewnętrznych, myślę że znajdę coś, co wchodzi do rurki. Zyskam na średnicy. Mógłbym z tego na upartego zrobić wtedy taki dziwaczny brelok. :lol:

Kojarzycie te kapzdelki z plastikową sprężynką w tubkach z witaminkami musującymi? Gdzie można znaleźć takie coś o mniejszej średnicy? To by było idealne do tubki z ogniwem. :o
Awatar użytkownika
adam1271
Posty: 92
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 19:04
Lokalizacja: Kielce

Re: Etui na ogniwo RCR123

Post autor: adam1271 »

Zapytaj w przychodni lub kogoś znajomego o pudełko po paskach do glukometru.
Mam takie ale są też o mniejszej średnicy.
Ogniwo 16340 z zabezpieczeniem wychodzi bez problemu.
Pozdrawiam
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Pozdrawiam
AdamM
Czuprynski96
Posty: 84
Rejestracja: środa 29 lis 2023, 20:12

Re: Etui na ogniwo RCR123

Post autor: Czuprynski96 »

Bardzo fajne. Na pewno jakiś survivalowiec by znalazł milion pomysłów na wykorzystanie wolnej przestrzeni w tym pudełeczku. Tam możnaby wpakować cokolwiek, co nie zrobi zwarcia. Ja tu widzę złożony banknot, albo zapałki. Ale ja będę polował na coś minimalistycznego, jak najmniejszego.
Czuprynski96
Posty: 84
Rejestracja: środa 29 lis 2023, 20:12

Re: Etui na ogniwo RCR123

Post autor: Czuprynski96 »

Poszedłem do Castoramy i kupiłem rurkę PCV "AKS Zielonka RLM 20" i zaślepki 18/19mm, chyba przeznaczone do montażu jako stopki krzeseł.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Jedną zaslepkę skróciłem o jeden zwój zaczepów i dodałem pętelkę z paracordu, żeby ułatwić otwieranie pokrowca.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Drugi korek skróciłem o dwa zwoje i wkleiłem klejem CA na stałe do rurki.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

PCV-kę później po trochu skracałem pilnikiem, żeby dopasować długość do ogniwa. Żeby było troszkę luzu na długość, ale nie za dużo.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Ogniwo w środku ma troszkę luzu na boki.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Mam trochę mieszane uczucia. Udało się zrobić opakowanie mniejsze od pudełka na dwa ogniwa. Tylko, że nie aż tak mniejsze, jak bym chciał.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Jest dłuższe od pudełka, a na grubość jest podobne, ale o wiele węższe. Ma to znaczenie w kieszeni.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Ogólnie chodziło mi o minimalizm. Nie wiem czy się udało. Przy takich już i tak małych rozmiarach ciężko uzyskać coś więcej, albo raczej mniej. Ostateczny werdykt wyda moja rodzicielka, bo po świętach ona będzie właścicielką tej latarki Olighta i akumulatorków do niej. Mi się wydaje, że wyszło niegłupio. :D
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

A Wy co myślicie? Że to jest przekombinowane wiem, chodzi o wszystko inne. :lol:

BTW już chyba temat nie bardzo pasuje do tego działu, bo z pytania o zakup zrobił się projekt "DIY".

Edycja:

Nie mogłem tak tego zostawić. Wziąłem kawałek PCV, przykleiłem do spodu rurki.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Później to dociąłem i doszlifowałem na płasko.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Wytrzymałość połączenia klejem CA zdaje się być wystarczająca. Nie mam innego pomysłu na zrobienie tego lepiej. Rozmiarowo już jest dosyć dobrze, więc cel chyba osiągnięty.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Etui na ogniwo RCR123

Post autor: Dziubek »

Ten ostatni post można oddzielić i w zasadzie wrzucić jako osobny temat do "Nasze projekty, modyfikacje". Będzie dla potomnych. Chyba że autor się nieco rozpisze i wrzuci te same zdjęcia jako osobny wątek :)
Czuprynski96
Posty: 84
Rejestracja: środa 29 lis 2023, 20:12

Re: Etui na ogniwo RCR123

Post autor: Czuprynski96 »

Zakładając ten temat miałem nadzieję, że jednak może gdzieś uda się kupić gotowca. Ja lubię takie rzeźby, więc zacząłem dłubać sam. Myślę, że cały wątek można tam przerzucić.
To, co bym chciał zrobić, to znaleźć taką gotową tubkę z zamkniętym końcem o wymiarach jak ta rurka PCV. Jakiś półfabrykat z czegoś? Nie mam pojęcia. Fajnie by było, bo nie do końca ufam temu połączeniu klejem CA. To, co też mi chodzi po głowie, to spróbowanie zrobienia takiego silikonowego "kondona" samodzielnie. Ale nie wiem, czy mi odbiło aż tak bardzo, żeby się w to bawić... :lol:
ODPOWIEDZ