Mój mega test baterii AA/AAA - prośba o sugestie

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Mój mega test baterii AA/AAA - prośba o sugestie

Post autor: Dziubek »

Witajcie,
Już bliżej jak dalej do publikacji wyników moich testów baterii. W przyszłym tygodniu powinienem mieć już przetestowane około 150-160 modeli AA/AAA. Do końca zostało jeszcze trochę, jednak mam prośbę do osób mających chwilę czasu - dajcie znać co proponujecie, aby w takim teście jeszcze było ew. co z niego "wyciąć" gdyż jakieś informacje uważacie za zbędne. Na chwilę obecną w takiej tabeli będzie:
- marka
- model
- wyniki z testów rozładowania na 3 różnych natężeniach
- pomiar napięcia po wyjęciu z pudełka
- pomiar impedancji (AC) dedykowanym sprzętem (nie ładowarkami wielokanałowymi :))
- waga
- data ważności baterii
- data testów/pomiarów, w zaokrągleniu do miesiąca
- pojemność (mAh)
- energia (Wh)
- czas rozładowania
- uwagi

Docelowo jeszcze chyba wrzucę "orientacyjne" fotki opakowania ogniw, bo sama nazwa nic nie da, jak zmieniają się modele na nowsze a nazewnictwo zostaje. Jeżeli występuje różnica w pojemności ogniw, to łatwo się naciąć. Ostatnie modyfikacje opakowań (2023 rok) były w Auchan, Leroy, Action...

Informacji jest dużo i zdaję sobie sprawę, że mogą przytłaczać osoby "nietechniczne", ale i tak to co przedstawiam to chyba niezbędne minimum. Mam jeszcze w planach opłacalność w przeliczeniu na mAh/Wh, ale to ślizgi temat z racji niesamowicie dynamicznie zmieniających się cen i rozstrzału jaki może być. Dla samego Carrefoura bateria na przestrzeni kilku miesięcy miała cenę za sztukę od 0,5 zł do 2,5 zł.

Pełny opis, co i jak, jest tutaj (zapraszam do czytania) https://diodek.pl/mega-test-baterii-i-a ... aczej-faq/

Za wszelkie sugestie dziękuję :)
ODPOWIEDZ