Czy warto wymieniać S2+ XML2 na SST40 ?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
kowiko
Posty: 6
Rejestracja: środa 03 kwie 2024, 19:58

Re: Czy warto wymieniać S2+ XML2 na SST40 ?

Post autor: kowiko »

fili2p
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 25 mar 2024, 18:41

Re: Czy warto wymieniać S2+ XML2 na SST40 ?

Post autor: fili2p »

Mociumpel pisze: czwartek 04 kwie 2024, 19:46 Nie wiem co oznacza dla Ciebie wystarczająco szeroko - dla mnie może być "chyba tak jakoś sam wiesz no może być lub nie" ... ;) - opisy słowne są bardzo mylące - potrzebny jest parametr techniczny czyli kat rozwarcia wiązki - dla reflektora nie określam bo refy nie są dobre na rower - do tego jest soczewka i daszek.
Chodziło mi tak organoleptycznie w porównaniu do mojej starej S2+ ale już wiem, że bez soczewek się nie obejdzie.

Mociumpel pisze: czwartek 04 kwie 2024, 19:46 Potrzebny adapter - tyle że sens posiadania latarki przeznaczonej do 21700 i korzystanie z ogniwa 18650 mija się z celem - podobnie jak wymiana diody na SST40 ze starym sterownikiem - też bez sensu.
Zgadza się, tylko mam kilka dobrych 18650 Panasonica 3400mah ze starej lampki i podczas dłuższych nocnych tras mógłbym je wykorzystać. Nie problem dla mnie wrzucić kilka naładowanych sztuk do sakwy.

Mam jeszcze ostatnie pytanie. Czy ta druga opcja polecona jako "prostsza" czyli: https://pl.aliexpress.com/item/1005005263979320.html mając tę sam diodę również świeci wąsko ? Czy w tej wersji zastosowano jakieś szamańskie czary i świeci porównywalnie szeroko do mojej S2+ ?
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Czy warto wymieniać S2+ XML2 na SST40 ?

Post autor: Mociumpel »

Ściągnąłem soczewkę i sprawdziłem (special fvor you) - plama środkowa zwana spotem będzie miała podobny stożek ALE spill czyli koronę wkoło będzie miało bardzo słabo widoczna w trybach do 1000lm - po prostu intensywność płaskiej diody jest tak duża że "skupia bardziej do środka" dając mniej na zewnątrz - czyli intensywność środka jest 2x większa co może razić i to ostro - wskazana latarka to już mały thrower się robi czyli latarka do świecenia bardziej dalej niż bliżej ...
Stąd była propozycja soczewek 10-15-20 abyś sprawdził co lepsze - po mojemu na rower soczewka 15 jest bardzo optymalna ...
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Czy warto wymieniać S2+ XML2 na SST40 ?

Post autor: Mociumpel »

To może inaczej - jeśli nie chcesz zmieniać ogniw bo są dla Ciebie warunkiem który odrzuca coś większego (mimo zalet większych ogniw) to zamiast S21B kup to https://pl.aliexpress.com/item/1005005695016202.html - czyli w zasadzie jest to S2+
ale w wersji z nowocześniejszą diodą - tu masz możliwość "podmiany" soczewek również np. https://pl.aliexpress.com/item/1005001973595039.html - tutaj optymalna wg mnie to 15 stopni.
I w zasadzie masz to na co się upierasz w nowocześniejszym wydaniu - przy czym niespecjalnie bym się upierał z lutowaniem gwiazdki z ledem do podłoża (tym bardziej że półka jest zintegrowana z obudową przez co transport ciepła jest niby lepszy - wystarczy dobra nie wysychająca i tania pasta typu MX-4/6) - ja oraz moi znajomi doceniają fakt możliwości zmiany jako opcji ... za kilka lat ;)
ODPOWIEDZ