2 projekty HID

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

2 projekty HID

Post autor: Fluxor »

Jako ze zakupilem zestaw HIDa to zabralem sie za wlozenie tego w obudowy. Od razu pojawily sie pewne problemy i watpliwosci.

1. Czy montujac palnik, ten drucik na jego koncu moze dotykac przedniej szyby reflektora?

2. Z czego zrobic najlepiej podkladke/dystans albo cos co umozliwiloby prawidlowe ustawienie palnika w reflektorze bo standardowe mocowanie moze i jest dobre dla zarowki ale palnik nie skupia sie dobrze w tej konfiguracji i trzeba go troche przesunac.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Palnik nie może dotykać szybki Stopi ją lub nagrzeje tak że łatwa droga do pożaru etc. Ja po doginałem oryginalny zaczep , ustawiłem na oko by było dobrze (ustaliłem opaskami zaciskowymi, śrubkami czym popadło by sie nie ruszyło) po całej operacji skleiłem poxipolem :D Efekt?

Obrazek

To takie małe słabe to ref od rrt-3 SMO i cree Q3 5A na 1A ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Pierwsze zdjecia terenowe z okna. Narazie ze stacjonarnego zasilania.

Mapke z odlegloscia dodam jak tylko geoportal zacznie normalnie funkcjonowac, narazie maja jakies prace modernizacyjne i mapa sie nie laduje. Pozostaje tylko wiezyc mi na slowo ze budynek oddalony jest o okolo 160 metrow.

Referencyjne

Obrazek

Wujek HID.

ISO 400 F5.6 1s WB Swiatlo Dzienne

Obrazek

ISO 400 F5.6 2s WB Swiatlo Dzienne

Obrazek

ISO 400 F5.6 3,2s WB Swiatlo Dzienne

Obrazek

Odleglosc do drzew okolo 60 metrow

ISO 400 F5.6 1s WB Swiatlo Dzienne

Obrazek

ISO 400 F5.6 2s WB Swiatlo Dzienne

Obrazek

ISO 400 F5.6 3,2s WB Swiatlo Dzienne

Obrazek
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Napisz jak ustawiłeś palnik. czym umocowawszy :D
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Post autor: Venom »

Ja jeszcze zapytam co to za zestaw? I w czym to to siedzi?
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Zdjecia juz nie zrobie bo zakleilem wszystko materialowa tasma izolacyjna. Wykorzystalem pomysl lennina czyli palnik przymocowany opaskami zaciskowymi, calosc zalana klejem 2 skladnikowym.

ObrazekObrazek

Musze sie pochwalic ze jest kolejny sukces. Uruchomilem zestaw na zasilaniu akumulatorowym :mrgreen: do testu poszedl pakiet 8x18650 z baterii laptopowej. Do pracy z laptopem juz sie nie nadawala ale pozbawiona wszelkiej elektroniki i naladowana mystery chargerem pozwolila swiecic HIDowi przez niecale 45 minut. Jesli uzyc by nowych akumulatorow to czas pewnie bylby o wiele dluzszy ale i tak jestem zadowolony. Troche cieple zrobily aie ogniwa przy rozladowywaniu, 40 stopni mialy :mrgreen: na zime jak znalazl.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
ODPOWIEDZ