Cree MC-E - odwrotna biegunowość

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
Poozon
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 27 lip 2008, 08:33

Cree MC-E - odwrotna biegunowość

Post autor: Poozon »

Witam,

Jaką widzicie możliwość, że jakiś ludek odwrotnie przylutował emiter MC-E do płytki PCB ?

Jakiś czas temu stałem się posiadaczek 3 szt. tych diod i jakież jest moje zdziwienie jak okazuje się, że jedna z tych trzech sztuk jest odwrotnie przylutowana do płytki PCB.

Pozdrawiam,
Poozon
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Ja też niestety otrzymałem odwrotnie zalutowaną od RGBLighting. Dobrze, że podłączałem do 1xLi-Ion, przy wyższym napięcu szlag by ją trafił.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Poozon, jeśli masz miernik to mozesz na zakresie test ciągłości obwodu (symbol z diodą o ile taki masz) sprawdzić czy struktury się delikatnie zapalają. A wlutowac odwrotnie mozna, czlowiek ma prawo się pomylic...
Poozon
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 27 lip 2008, 08:33

Post autor: Poozon »

Tak do tego właśnie doszedłem przy pomocy miernika.

Przykleiłem 3 diody do jednego radiatora. Wszystkie wg. oznaczonej biegunowości na płytce MCB.
Wszystkie diody podłączyłem tak samo - po dwie struktury równolegle do driverka na 2xAMC7135.

I cóż ... dwie świecą a trzecia nie ;-P

Diody kupione właśnie w RGBLighting.
Awatar użytkownika
waldek.leg
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:52
Lokalizacja: Legnica

Post autor: waldek.leg »

Poozon pisze:Diody kupione właśnie w RGBLighting.
Mnie oszukali na CREE XR-E bin R2 WG wciskając mi jakiegoś gniota, reklamowałam i dostałem dokładnie to samo, twierdzili ze diody są jak najbardziej ok ale miałem diody od nich ze starej dostawy i w żaden sposób nie można ich porównać, fotki kiedyś podesłałem na forum ...

Ja od RGBLighting trzymam się z daleka i ludziom którzy nie chcą miec z nimi problemu też to proponuje !
z pozdrowieniami Waldek,
rgblighting
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 19:25
Kontakt:

Post autor: rgblighting »

Jeżeli zaistniała sytuacja, że dioda została odwrotnie przylutowana, to może by wypadało zgłosić reklamację, a nie obsmarowywać na forum firmy &#8211; błędy się zdarzają ( tylko jak się nic nie robi to się nie popełnia błędów). To nie jest w porządku. Bo nigdy nie robiliśmy problemów z wymianą diod, a sprzedaliśmy ich tysiące. Jeżeli chodzi o pana waldek.leg diodą XR-E bin R2, to on u nas nie kupował &#8211; kupiła ją jakaś kobieta, nawet nie miał odwagi sam napisać lub zadzwonić. Dostał drugą diodę gratis !!! Miał również propozycje zwrotu towaru. Tego już nie napisał. To my proponuje trzymać się od takich ludzi jak on z daleka. Jakoś na kilkuset klientów tylko on wypisuje bzdury na forum &#8211; przy zakupie jednej diody, której jeszcze nie kupił osobiście.
Awatar użytkownika
waldek.leg
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:52
Lokalizacja: Legnica

Post autor: waldek.leg »

rgblighting pisze:Jeżeli zaistniała sytuacja, że dioda została odwrotnie przylutowana, to może by wypadało zgłosić reklamację, a nie obsmarowywać na forum firmy &#8211; błędy się zdarzają ( tylko jak się nic nie robi to się nie popełnia błędów). To nie jest w porządku. Bo nigdy nie robiliśmy problemów z wymianą diod, a sprzedaliśmy ich tysiące. Jeżeli chodzi o pana waldek.leg diodą XR-E bin R2, to on u nas nie kupował &#8211; kupiła ją jakaś kobieta, nawet nie miał odwagi sam napisać lub zadzwonić. Dostał drugą diodę gratis !!! Miał również propozycje zwrotu towaru. Tego już nie napisał. To my proponuje trzymać się od takich ludzi jak on z daleka. Jakoś na kilkuset klientów tylko on wypisuje bzdury na forum &#8211; przy zakupie jednej diody, której jeszcze nie kupił osobiście.
Ciekawe ile takich spraw nie wyszło na jaw, pewnie dużo, my się znamy na diodach i ciężko nasz oszukać w tej materii. Co do diody jaką sprzedaliście to zapewne było tak, sądząc ze kupuje ja jakaś przypadkowa kobieta spakowaliście jakiś "odpad" zapewnię i tak nie zauważy różnicy i wysłaliście. Odnośnie kupowania osobiście to po prostu żona chciała ze swojego konta na Allegro kupić, nie ma tu żadnej tajemnicy ani żadnych czarów. Diada w efekcie i tak trafiła w moje ręce, za drugim razem było tak samo, zresztą winny się tłumaczy opisałem tą sprawę jakiś czas temu na forum. Dla mnie handlowanie z Wami uważam za zakończone i jak napisałem wcześniej od RGBLighting trzymam się z daleka :!:
z pozdrowieniami Waldek,
rgblighting
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 19:25
Kontakt:

Post autor: rgblighting »

I bardzo dobrze.....
Czy zna Pan znaczenie słowa oszukać? Łatwo jest pod ukryciem pomawiać. No niestety tylko Pan z kilkuset klientów ma takie wielkie problemy i obiekcie. Może sobie Pan zobaczyć komentarze np. na Allegro. Jak by tak było to byśmy mieli same negatywy. Pan jest po prostu niepoważny, już to raz pisałem Panu, czy pan żonie lub komuś innemu kto występował za pana. Ja temat uważam za zamknięty. Jeżeli chodzi o Pana znajomość tematu LED- ów to mam co do tego mieszane uczucia.
ODPOWIEDZ