Regulamin

Najnowsze wiadomości ze świetlistych szlaków...
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2911
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Regulamin

Post autor: Pikom »

Forum "swiatelka" powstało po to, by było w globalnej sieci miejsce, gdzie ludzie zainteresowani szeroko pojętą tematyką systemów oświetleniowych i ich wykorzystania w praktyce mieli swoje miejsce. Miejsce dla ludzi, koleżeńskie, przyjazne i życzliwe każdemu, nawet mniej doświadczonemu użytkownikowi. Atmosferę forum, jego kształt i treści które ma przekazać osobom nas odwiedzających tworzymy razem. W celu zapewnienia lepszej komunikacji, dla uniknięcia problemów które już dawały się nam wszystkim we znaki, oraz dla zapewnienia jasnych reguł obowiązujących wszystkich użytkowników forum (także tych pełniących jakieś funkcje, na przykład moderatorów lub administratorów) powstał poniższy regulamin. Prosimy, przeczytaj jakie tu panują zasady i stosuj się do nich. Dla lepszego zrozumienia skąd takie a nie inne reguły polecamy lekturę „słowa wstępnego” założyciela naszego forum - z przekory umieszczamy je na końcu... ;).

Użytkownik, rejestrując się na forum "swiatelka", wyraża zgodę na poniższe zasady:

1. Forum zawiera odpowiednie działy, których tematyka jest ściśle określona, poza działem "Kafeja". W związku z tym należy swoje wypowiedzi umieszczać we właściwym dziale...

2. Zabrania się wysyłania na forum materiałów uzyskanych nielegalnie lub w inny sposób naruszających prawo.

3. Nie jest dopuszczalne zamieszczanie lub używanie słów i określeń powszechnie uważanych za wulgarne lub obraźliwe. Posty zawierające tego typu sformułowania będą usuwane a użytkownicy używający tego typu słów otrzymają ostrzeżenie. Wartość i czas ostrzeżenia zależy od decyzji Administratora lub Moderatora udzielającego ostrzeżenia. Decydujący głos w tej kwestii ma administracja serwisu.

4. Zabrania się umieszczania w podpisach tekstów obrażających innych, które mogą być tematem dyskusji i niepotrzebnych spięć przez co głównie rozumiane są teksty nawołujące do nieuargumentowanej przemocy, faszyzmu, nazizmu, komunizmu, antysemityzmu, rasizmu i wszelkich zachowań mogących być przedmiotem niezwiązanych ze specyfiką forum dyskusji.

5. W przypadku wstawiania zdjęć bezpośrednio do treści wiadomości zamieszczanej na forum należy dbać o to, by wielkość zdjęcia nie wpływała negatywnie na działanie forum. Dotyczy to zarówno objętości pliku (szczególnie wielu plików) graficznego jak i jego wymiaru. Preferowana szerokość obrazka wyświetlanego w poście nie powinna przekraczać (poza naprawdę uzasadnionymi przypadkami) 800 pikseli.

6. Zabrania się umieszczania nieprzyzwoitych i obraźliwych avatarów lub grafik w podpisach lub w treści postów.

7. Restrykcyjnie przestrzegany będzie zakaz propagowania idei picia alkoholu na naszym forum - lektura obowiązkowa: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=2242

8. Nie wolno bez zgody adresata przesyłać, zarówno jako Wiadomości Prywatnych jak i e-maili, ofert handlowych lub innych informacji które mogą być uznane za spam. Ocena, czy informacja jest dla odbiorcy spamem należy do adresata wiadomości.

9. Nie wolno obrażać innych użytkowników - wszelkie działania mające na celu personalne atakowanie innych użytkowników będą potępiane.

10. Forum ma być miejscem publicznej wymiany informacji, myśli i doświadczeń. Do tego służą widoczne dla wszystkich działy forum i posty w nich zamieszczane. Dlatego posługiwanie się wiadomościami prywatnymi w celu uzyskania porad i informacji jest bardzo ograniczone. Niedopuszczalne jest nagabywanie innych użytkowników forum wbrew ich woli. Lektura obowiązkowa: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=2036

11. Brak słowa powitania w waszym pierwszym poście będzie równoznaczny z usunięciem posta i ostrzeżeniem.

12. Osoby piszące zarówno publicznie dostępne informacje jak i Prywatne Wiadomości proszone są o staranność w zakresie stosowania: poprawnej stylistyki, interpunkcji, ortografii i logicznego formułowania myśli. Nie będzie mile widziane stosowanie udziwnień w rodzaju zmiennych wielkości czcionek, używanie wielu (w sposób przesadny) kolorów, pisanie SAMYMI WIELKIMI LITERAMI itp. Przez zastosowanie powyższych zasad rozumiemy także używanie polskich znaków.

13. Przed napisaniem nowego tematu każdy użytkownik jest zobowiązany do zapoznania się z zawartością danego działu oraz zawartych w nim ogłoszeń. Powinien również użyć wyszukiwarki w celu upewnienia się, czy temat nie był już poruszany na forum (link szukaj u góry strony).

14. Osoba, która pierwszy raz naruszy Regulamin otrzymuje ostrzeżenie od Administratora lub Moderatora. Ostrzeżenia usuwane będą automatycznie po 30 dniach od otrzymania. Uwaga - ostrzeżenia sumują się.

15. Osoba naruszająca drugi raz Regulamin otrzymuje kolejne ostrzeżenie, a to oznacza automatyczny, czasowy zakaz pisania na forum. Ostrzeżenia usuwane będą automatycznie po 30 dniach od otrzymania.

16. Osoba naruszająca Regulamin po raz trzeci (trzy zsumowane ostrzeżenia) otrzymuje stały zakaz wejścia na forum, a jej konto zostanie usunięte.

17. Osoby naruszające Regulamin w sposób złośliwy lub szczególnie utrudniający życie innym użytkownikom forum mogą otrzymać karę drugiego lub trzeciego stopnia bez względu na ilość naruszeń regulaminu.

18. Poza wydzielonymi forami dealerskimi obowiązuje zakaz reklamy na forum. O zasadności użycia reklam/linków do innych stron www oraz ewentualnych podejrzeniach nadużyć decyduje administracja forum. Użytkownik musi liczyć się z faktem, iż nie jest to portal ogłoszeniowy i wszelkie nadużycia będą rygorystycznie karane.

19. Jedna osoba może mieć maksymalnie jedno konto (jako jeden użytkownik) na Forum. Jeśli zostaną wykryte przypadki używania więcej niż jednego konta przez tego samego użytkownika wszystkie podejrzane konta zostaną trwale usunięte.

20. Konta użytkowników nieaktywnych, na przykład nie logujących się na forum przez okres dłuższy niż trzy miesiące, mogą zostać zablokowane lub usunięte przez administratorów.

21. Działalność handlową, poza subforami dealerskimi, reguluje Regulamin sklepiku - Dział Handlowy

22. Uwagi dotyczące niekoleżeńskich zachowań dowolnego użytkownika forum oraz skargi i zażalenia na pracę moderatorów lub administratorów należy zgłaszać za pomocą Wiadomości Prywatnych do dowolnego administratora Forum.

23. Jeśli jakieś sprawy nie zostały szczegółowo omówione w powyższym Regulaminie, korzystając z naszego forum należy zachowywać się zgodnie z zaleceniami Netykiety. Dotyczy to zwłaszcza (ale nie wyłącznie) zachowań takich jak crossposting, topposting, nadmierne offtopowanie, floodowanie, trollowanie, spamowanie i inne zachowania odbiegające od zasad właściwego zachowania w sieci.

24. W sprawach budzących wątpliwości, zwłaszcza w zakresie interpretacji zapisów regulaminu i oceny jego przestrzegania, ostateczna decyzja należy do osób pełniących funkcję administratora forum.

25. Administracja forum ma prawo usunąć z forum każdego użytkownika bez podania przyczyny.

26. Administracja forum nie ma obowiązku usunięcia postów użytkownika na jego życzenie, zwłaszcza w przypadku, gdy ucierpi na tym wartość merytoryczna forum.

Przetwarzanie danych osobowych na forum:
Informujemy, że zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO):

1) "swiatelka" - forum dyskusyjne osób zainteresowanych szeroko pojętą tematyką systemów oświetleniowych i ich wykorzystania w praktyce, jako administrator danych osobowych, gromadzi Państwa dane osobowe uzyskane podczas utworzenia przez Państwa konta Użytkownika na Naszym forum oraz w trakcie jego użytkowania ("Dane osobowe"), w szczególności:
- Imię i nazwisko lub nazwa użytkownika.
- Adres email.
- Adres IP.

2) Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z RODO.

3) Możemy wykorzystywać Twoje dane osobowe w następujący sposób:
- W celu uzyskania statusu zarejestrowanego Użytkownika naszej witryny umożliwiającego publikację postów.
- Możemy użyć adresu e-mail, aby poinformować użytkownika o aktywności na naszej stronie.
- Adres IP jest rejestrowany podczas wykonywania pewnych czynności na naszej stronie. Adres IP nigdy nie jest publicznie widoczny.

4) W trakcie połączenia z Naszą witryną możemy gromadzić informacje nieosobowe na temat użytkownika. Informacje te mogą obejmować informacje techniczne dotyczące przeglądarki lub typu używanego urządzenia. Informacje te będą wykorzystywane wyłącznie do celów analitycznych np. śledzenie liczby odwiedzających naszą witrynę.

5) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom, nie będą również wykorzystywane w celach marketingowych, chyba że wyraził Pan/Pani na to odrębną zgodę,

6) Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

7) Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawo do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

8) Pana/Pani dane osobowe będą przechowywane do czasu posiadania aktywnego konta na forum.

9) Podanie danych osobowych, o których mowa jest dobrowolne lecz niezbędne do posiadania statusu aktywnego użytkownika forum, a ich niepodanie uniemożliwi nadanie stosownych uprawnień. W przypadku niewyrażenia bądź wycofania zgody, przekazanej w formie wiadomości prywatnej lub e-mail skierowanej do administratora forum dane osobowe oraz konto użytkownika zostanie usunięte.
Ostatnio zmieniony sobota 26 maja 2018, 15:59 przez Pikom, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Kochani.... ;)
Pragnę napisać do Was klika słów w związku z pojawieniem się na naszym forum REGULAMINU. Do niedawna radziliśmy sobie dobrze bez niego, ale jest coraz więcej sytuacji w których powołanie się "na przepis" skróciło by niepotrzebne dyskusje i rozjaśniło wszelkie niejasności :mrgreen: . Nie było łatwo go stworzyć, nie powstał po to, by Was ograniczać, zakazywać, nakazywać i straszyć ale po to, by się nam łatwiej współpracowało. Światełka powstały dlatego, że bardzo przeszkadzały Bocianowi i mi klimaty panujące na innym polskim forum latarkowym. Jestem bardzo wymagający jeśli chodzi o kulturę bycia, wypowiedzi, wzajemny szacunek. Kiedyś już to gdzieś pisałem, dla mnie większą wartość przedstawia na forum Człowiek, który jest życzliwy w stosunku do pozostałych, udziela się, potrzebuje pomocy ale i sam chce się dzielić tym co wie niż potencjalny Noblista który posiadł całą dostępną ludzkości wiedzę w dziedzinie fotonów, ledów i czegokolwiek innego ale patrzy na pozostałych z góry. Noblista wyleciał by z hukiem po pierwszym poniżeniu "żółtodzioba".
Mam nadzieję, że czujecie klimat forum, który to klimat RAZEM tworzymy, że czujecie się tu dobrze i że wszystkim nam zależy na pozytywnej atmosferze. Nie ma prawdopodobnie społeczności bez waśni, ale będzie nam zdecydowanie łatwiej rozwiązywać potencjalne konflikty, jeśli będziemy widzieli w sobie ludzi, których łączy hobby a nie ludzi, których dzieli pogląd na jakiś temat. Proszę, byście zapoznali się z tematami przyklejonymi i ogłoszeniami. Być może znajdziecie tam wiele odpowiedzi, o ile macie pytania. Prawdopodobnie macie jakieś pytania, skoro tu do nas trafiliście ;) . Myślę, ze razem uda nam się znaleźć odpowiedzi na wiele postawionych i czekających pytań.
Z najlepszymi, najjaśniejszymi życzeniami.... Arek ;)
Zablokowany