Wytrzymałość gwintu

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Wytrzymałość gwintu

Post autor: pralat »

Dobry wieczór wszystkim latarkoholikom :mrgreen:

Przymierzam się do zakupu EDC, myślę m. in. o Fenix LD10, Fenix L0D, Nitecore EZ AA i Nitecore D10, iTP A3 EOS Upgrade Black. Niektóre mają włącznik tylko typu "twist". A teraz sedno: jaka jest w praktyce wytrzymałość gwintów? Miałem parę latarek z niskiej półki włączanych w ten sposób i po krótkim czasie gwint tak się "zjechał", że urządzenie było do wyrzucenia. iTP jest najtańsza z całego zestawienia, ale ma w zasadzie to, czego bym chciał, jednak czy nie rozleci się po chwili?
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Witaj :)

Jesli chodzi o iTP A3 - nie pamietam jak dlugo, ale kilka miesiecy juz ją mam (jeden z pierwszych egzemplarzy w Polsce) i jak do tej pory nie ma żadnych sladów zużycia gwintu.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Ja za to mam Nitecore D10 i niema zadnych oznak zuzycia gwintu. Krece nia czesto bo w kieszeni lubi sie wlaczac wiec ciagle musi byc rozkrecona. iTP A3 tez nadal zyje bez oznak zuzycia.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Kadzio
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 14 mar 2010, 16:48
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kadzio »

Jeżeli będziesz czyścił i smarował gwinty kilka lat powinna posłużyć tobie

Z tanimi latarkami nie można tego porównywać
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Dzięki.
Wezmę w takim razie iTP A3 i za zaoszczędzoną kasę dodatkowo iTP A2 :mrgreen:
Zastanawiam się czy warto dopłacić do wersji SS lub Titanium, teoretycznie powinny być nie do zdarcia - szczególnie Ti, która do tego jest lekka (i najdroższa).
Kris_1
Posty: 127
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 19:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Kris_1 »

Mam A3 w wersji Ti i noszona razem z kluczami jest strasznie porysowana. Dla estetów - nie do przyjęcia. :(
Jak wieczorem wróci do mnie aparat, to może zrobię zdjęcie.
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

pralat pisze:za zaoszczędzoną kasę dodatkowo iTP A2
Miałem przez chwilę iTP A2 ale trafiła mi się z bardzo zimną diodą <blee>
Pozdrawiam
Kris_1
Posty: 127
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 19:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Kris_1 »

Zapowiedziane wcześniej zdjęcie powierzchni tytanowej A3 EOS noszonej wraz z kluczami po kilku miesiącach:
Obrazek

A oto sprawcy tych zarysowań na powierzchni latarki - całość:
Obrazek

Gwint w tym egzemplarzu też pozostawia dużo do życzenia - chodzi ciężko i nierówno. Przed smarowaniem powinienem go przegwintować, ale nie mam jak i czym. Zadziory usunąłem od razu na początku, ale mimo prób z najlepszymi środkami (Krytox i Nano-Oil) nie pomogło.

Ciekawostka: żona nosi w torebce A3 EOS aluminiową z całą masą swoich drobiazgów. Na powierzchni brak zauważalnych rysek a gwint chodzi równo, lekko i przyjemnie.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Tak to niestety przypadłość tytanowych światełek - gwinty praktycznie zawsze chodzą ciężko a rysy na gładkiej powierzchni to norma. Ja mam A3 w alu od dawna, noszę w jednej kieszeni z dwoma pękami kluczy, drobnymi, nożem i czasami z innymi latarkami i śladu nie ma na obudowie...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 19 kwie 2010, 18:32 przez Pikom, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Tego się nie spodziewałem mówiąć szczerze... Dobrze, że jednak zasięgnąłem opinii - w takim razie zdecyduję się na aluminiowe wersje. Dzięki :wink:
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

pralat, ale nie czarna!! Tylko naturalna jest dośc wytrzymała, moja BLACK wygląda okropnie ;-)
ODPOWIEDZ