MTE SSC P7

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

Wloczykij, zmierzona (ale nie przeze mnie) swiatlosc dwoch sztuk MTE to 310 i 330lm.
Wloczykij
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 20 paź 2009, 00:55
Lokalizacja: Anielowo
Kontakt:

Post autor: Wloczykij »

No to niewiele... Chyba w tej klasie cenowej ~250 zł czyli - wypada najlepiej ITP Polestar A6... jednak. Czy się mylę?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

W klasie cenowej do 250 zł za komplet oświetlenia rowerowego (lampka, pakiet, ładowarka, dodatki) wypada najkorzystnie MagicShine i raczej żadna rodzima konstruksja nie przebije jej parametrów w cenie poniżej 250 zł. Taka prawda, to jest najtańsza lampka, która da realnie około 500lm przez prawie 3 godziny. Chwilę uwagi jednak należy jej poświęcić, jak każdej chińszczyźnie, wiadomo.

Raven i inne rodzime konstrukcje mają swoje zalety - jakość wykonania, niezawodność, inteligentny sterownik, wysokosprawne LEDy, gwarancja w Polsce i kilka innych, ale kosztują stosownie więcej.
Wloczykij
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 20 paź 2009, 00:55
Lokalizacja: Anielowo
Kontakt:

Post autor: Wloczykij »

A wobec tego ITP Polestar A6 ile ma realnie lumenów, czy ktoś to sprawdzał?

A i jeszcze jedno, co rozumiesz przez "poświęcić jej trochę uwagi"?
Awatar użytkownika
familyguy
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:40

Post autor: familyguy »

czarny_kruk pisze:Wloczykij, zmierzona (ale nie przeze mnie) swiatlosc dwoch sztuk MTE to 310 i 330lm.
a kto to mierzył w takim razie i czym, bo mi się wydaje trochę przymało. zresztą pisać 900, kiedy jest 300, to "lekkie" przegięcie.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Wloczykij, Polestar A6 na rower nie nadaje się absolutnie. To jest kawał wielkiej, ciężkiej, niezgrabnej "pały", która w dodatku świeci rozkładem promienia absolutnie nie rowerowym. Do innych zastosowań być może. Na rower, absolutnie nie, zapomnij. Miałem A6 i nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby założeć tego gnata na kierownicę :)
Jarol
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 13 kwie 2010, 07:24
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jarol »

familyguy pisze:
czarny_kruk pisze:Wloczykij, zmierzona (ale nie przeze mnie) swiatlosc dwoch sztuk MTE to 310 i 330lm.
a kto to mierzył w takim razie i czym, bo mi się wydaje trochę przymało. zresztą pisać 900, kiedy jest 300, to "lekkie" przegięcie.
Wszystko mozliwe jak pisałem wcześniej większość latarek MTE ma diodę z wysokim Vf przez co pobór z pojedyńczego ogniwa 18650 to 1,5-2A. Dlatego latarka świci słabo.

Jak się trafi na dobrą diode z niskim Vf to świeci zdecydowanie mocniej i wtedy uzyskanie 500-600 a nawet więcej lumenów jest całkiem możliwe. Ja dla przykładu mam teraz kolejną latarke MTE na ssc p7 i ma najlepszą diode jaka mi się trafiła ( a miałem 4 takie latarki) przy napięciu 4,2V z zasilacz pobiera ponad 4A przy napięciu 3,9V czyli tyle co z ogniwa pod obciążeniem 3,42A.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Ło Boże 4A :o Nie wiem czy jest się tu z czego cieszyć jeśli mówimy o zastosowaniu rowerowym i zasilaniu z 1x18650. To tam nie ma stabilizacji prądu żadnej?? Chyba wolałbym jeśli tak już jakieś średnio wysokie Vf i żeby to poświeciło chociaż tą godzinę. No ale widzę że z tą latarką to wielka loteria jaki egzemplarz właśnie nam zapakują :roll:
Sometimes darkness can show you the light
Jarol
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 13 kwie 2010, 07:24
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jarol »

Bocian pisze:Ło Boże 4A :o Nie wiem czy jest się tu z czego cieszyć jeśli mówimy o To tam nie ma stabilizacji prądu żadnej??
Jest stabilizacja podnosząc napięcie powyżej 4,2V pobór prądu juz nie wzrasta.

Też byłem w szoku jak podłączyłem zasilanie że jest aż tak duży pobór prądu.
Ostatnio zmieniony piątek 23 kwie 2010, 10:12 przez Jarol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Jarol pisze: Jest stabilizacja podnosząc napięcie powyżej 4,2V pobór prądu juz nie wzrasta.

Też byłem w szoku jak podłączyłem zasilanie że jest aż tak duży pobór prądu.
A może to było ograniczenie zasilacza?
Jakie on ma parametry?

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Jarol
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 13 kwie 2010, 07:24
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jarol »

zasilacz jest 0-15V i 0-10A. Dwie żarówki 55W na 12V ciągnie bez problemu.

Po za tym mam jeszcze drugi 2x 0-30V i 0-3A z możliwością mostkowania. Na tym przy 4,2V na jednym kanale świeci przeciążenie, w mostku pobór też wynosi około 4 A.

Ale tak jak już pisałem wczesnie trzeba trafić w dobrą sztuke, miałe dwie inne w których przy 4,2V pobór prądu był troszke powyżej 2,5A
Awatar użytkownika
familyguy
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:40

Post autor: familyguy »

czarny_kruk pisze:Wloczykij, zmierzona (ale nie przeze mnie) swiatlosc dwoch sztuk MTE to 310 i 330lm.
"z ust" czarnego_kruka (jak by nie było konkurencji) nie brzmi to zbyt przekonująco... :roll:
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Ta MTE nie jest żadną konkurencją dla Ravena czy dla nowej lampki Bociana, czy chociażby rowerówki na P7 z DX- to całkiem inny sprzęt o bardzo rożnych parametrach, dlatego taka uwaga mija się z prawdą, ale chętnie poczekam na Twoje pomiary, albo porównania tej MTE do tej z DX z P7 :)
Awatar użytkownika
familyguy
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:40

Post autor: familyguy »

jednak robisz w marketingu czarnego_kruka? :twisted:
chyba czegoś nie rozumiem - najpierw twierdzisz, że moja latarka nie stanowi konkurencji dla np P7, po czym piszesz, że chętnie zobaczysz porównanie?
a może byś tą swoją ekspercką opinię jakoś uzasadnił, bo napisać to sobie można wszystko ;)
Zbanowany za personalne atakowanie i obrażanie innych użytkowników.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

nie robię w niczyim marketingu
Pisałem- miałem tą latarkę i to w wersji znacznie poprawionej- inna dioda i pewny sterownik, wiem co potrafi w porównaniu np do rowerowej na P7- kwestia zasilania - 1x18650 kontra pakiet 4x18650 oraz prądu idącego w diodę (rowerowa ma ok 2.5A w diodę)
A pomiary i porównania są zawsze bardzo mile widziane- najlepiej z czymś podobnym, albo z czymś znanym.
Pozdrawiam
edi
czy to nowa lampa Bociana Stork, czy Raven, czy rowerówka Midiego: są na 3xXPG, także całkiem inny uzyskujemy strumień światła- po prostu inna wydajność diod.
ODPOWIEDZ