Sigma Hiro, Mactronic Walle, Cat Eye LD170 porównanie

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
abuq1
Posty: 13
Rejestracja: sobota 22 maja 2010, 10:52
Lokalizacja: Wlkp.

Sigma Hiro, Mactronic Walle, Cat Eye LD170 porównanie

Post autor: abuq1 »

Krótkie porównanie trzech rowerowych lampek tylnych.
Jak w temacie bohaterami są: Sigma Hiro (ok. 60zł), Mactronic Walle (ok. 40zł) oraz Cat Eye LD170 (ok. 25zł)
Organoleptycznie Mactronic i Cat Eye prezentują podobny poziom, spasowanie, włączniki i zastosowane tworzywa nie budzą zastrzeżeń. Sigma wykonana jest lepiej, z jakby gumowanego tworzywa. Jej rozmiar to ok 1/3 wielkości którejkolwiek z tamtej dwójki.
Sigma posiada jeden tryb ciągły, Cat Eye ciągły i przerywany, Mactronic ciągły, przerywany oraz naprzemiennie zapalające się diody.
Zasilanie dla Walle i Cat Eye to dwa paluszki AAA, natomiast Hiro to dwie baterie LR1.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (106.02 KiB) Przejrzano 16698 razy
Cat Eye LD170
Cat Eye LD170
4.jpg (9.35 KiB) Przejrzano 16696 razy
Sigma Hiro
Sigma Hiro
3.jpg (9.24 KiB) Przejrzano 16696 razy
Zdjęcia wykonywane w ciemnym pomieszczeniu. Lampki świecą na biały sufit z odległości ok. jednego metra. ISO200 czas 1/10 przysłona 3,5 ogniskowa 16mm<br /><br />Mactronic Walle
Zdjęcia wykonywane w ciemnym pomieszczeniu. Lampki świecą na biały sufit z odległości ok. jednego metra. ISO200 czas 1/10 przysłona 3,5 ogniskowa 16mm

Mactronic Walle
2.jpg (19.49 KiB) Przejrzano 16696 razy
3.jpg
3.jpg (241.5 KiB) Przejrzano 16695 razy
Zdjęcia zrobione w słoneczny dzień.<br />Sigma Hiro zamontowana na dole, Walle na sztycy.
Zdjęcia zrobione w słoneczny dzień.
Sigma Hiro zamontowana na dole, Walle na sztycy.
2.jpg (239.8 KiB) Przejrzano 16695 razy
Ostatnio zmieniony niedziela 06 cze 2010, 18:36 przez abuq1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pichu
Posty: 160
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 17:44
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Pichu »

Czyli wychodzi na to , że najbardziej opłacalna jest najtańsza :)
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Dzięki za fotki porównawcze. MacTronic całkiem nieźle świeci... Jakie są czasy działania? Mierzone czy od producenta? Jasność stała w czasie? Jakie włączniki? Sposób zmiany trybów? Wrażliwość na wstrząsy?
Pozdr.
Pikom
abuq1
Posty: 13
Rejestracja: sobota 22 maja 2010, 10:52
Lokalizacja: Wlkp.

Post autor: abuq1 »

Pichu pisze:Czyli wychodzi na to , że najbardziej opłacalna jest najtańsza :)
Czy ja wiem? Wydawać by się mogło, iż Hiro jest kompletnie nieopłacalna, jednak dla osób które nie chcą aby lampka była duża, może okazać się całkiem niezła, np do szosówek, poza tym jej wykonanie jest naprawdę porządne.
Według mnie Cat Eye jest najmniej opłacalnym zakupem, w stosunku do Walle dzieli ją przepaść jeśli idzie o ilość światła, przy różnicy w cenie zaledwie 15zł. Hiro jest dedykowana raczej do wąskiego, konkretnego grona nabywców, tak uważam.

[ Dodano: 6 Czerwiec 2010, 19:01 ]
Pikom pisze:Dzięki za fotki porównawcze. MacTronic całkiem nieźle świeci... Jakie są czasy działania? Mierzone czy od producenta? Jasność stała w czasie? Jakie włączniki? Sposób zmiany trybów? Wrażliwość na wstrząsy?

Czasów i stałej jasności nie sprawdzałem, nie wiem.
Według producenta:
- Sigma Hiro 60h
- CAT EYE LD170 ciągły 50h
- MacTronic WALLe, podaje producent do 100h, napewno w trubie pulsacyjnym.
Na włącznikach tak się dobrze znam, iż mogę elokwentnie napisać, że działają ;]
Zmiany trybów:
- CAT EYE LD170 zero-stały-zero-pulsacyjny-zero...
- MacTronic WALLe zero-stały-pulsacyjny-pulsacyjny naprzemiennie-zero...
- Hiro zero-stały-zero...
Wrażliwość na wstrząsy nie testowana szczególnie, jeżdżenie w terenie im nie szkodzi, na razie.
mkorbel
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Czas pracy WALLe & ENELOOP 800mAh

Post autor: mkorbel »

Nie wiem dla jakiego źródła zasilania podawane było do 100h dla WALLe,
ale w moim przypadku dla ENELOOP AAA 800mAh czasy są następujące:

TRYB CIĄGŁY 8h (pomiar prądu około 100mA),
TRYB PULSACYJNY 16h (pomiar prądu około 50mA),
TRYB NAPRZEMIENNY 32h (pomiar prądu około 25mA).

Są to bardzo zgrubne wyniki, ale wystarczą do oszacowania kiedy trzeba mieć zapas.
Prawdopodobnie na dobrych bateriach alkalicznych można osiągnąć 100h.
BTW.Czy gdzieś są podanie pojemności baterii (zwykłych i alkalicznych) ?
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: Czas pracy WALLe & ENELOOP 800mAh

Post autor: Bocian »

mkorbel pisze: BTW.Czy gdzieś są podanie pojemności baterii (zwykłych i alkalicznych) ?
http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,55657.0/highlight,pojemno%C5%9B%C4%87+baterii.html
Sometimes darkness can show you the light
Kadzio
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 14 mar 2010, 16:48
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kadzio »

Jak z wytrzymałością na odpadanie , często śmigam w terenie i nieraz lampka mi odpadła
szukam czegoś co świeci mocniej niż sigma micro W i nie odpadnie zaraz :wink:

Możesz zrobić zdjęcie uchwytów lampek
abuq1
Posty: 13
Rejestracja: sobota 22 maja 2010, 10:52
Lokalizacja: Wlkp.

Post autor: abuq1 »

Na razie wszystko jest nowe, i nie ma najmniejszych szans aby lampka odpadła.
Wszystko siedzi naprawdę mocno.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Ja mam smart super flash i mogę śmiało polecić, używam od prawie roku, nie odpada, powera ma bdb i jest oszczędna. Fakt nie zapalam jej często, ale myślę że od kiedy ją mam chodziła ponad 50h i jeszcze działa na oryginalnych bateriach z zestawu.
mkorbel
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mkorbel »

Mam WALLe od około dwóch tygodni przetrzymała dojazdy terenowe, jak i kilka dużych dziur na Kaszebe Runda 2010 :razz:
W odróżnieniu od innych używanych tylnych lampek (było tego już kika sztuk), ma ciekawe mocowenie przy użyciu paska sciągającego (lekko elastyczny).
W innych lampkach zdarzyło mi się zerwać mocowanie podczas dokręcania, a tutaj jeszcze nie (nie wiem jak będzie się to zachowywać po dłuższym czasie).
Sama lampka jest też bardzo lekka 2xAAA i trzyma się na zadanym kącie świecenia, w porównaniu do mojej pierwszej tylnej LED zasilanej 2xAA,
która wymagała dodania dodatkowego usztywnienia - bez tego zwisała do dołu po kilku dziurach :zly:
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas pracy WALLe & ENELOOP 800mAh

Post autor: LightLover »

[ Dodano: 5 Lipiec 2010, 22:03 ]
mkorbel pisze:Nie wiem dla jakiego źródła zasilania podawane było do 100h dla WALLe,
ale w moim przypadku dla ENELOOP AAA 800mAh czasy są następujące:

TRYB CIĄGŁY 8h (pomiar prądu około 100mA),
TRYB PULSACYJNY 16h (pomiar prądu około 50mA),
TRYB NAPRZEMIENNY 32h (pomiar prądu około 25mA).

Hej, mógłbyś napisać czy jasność w trybie ciągłym była stała?
Co działo się po tych ośmiu godzinach - nastąpił znaczny spadek jasności, czy nagła ciemność?

Pozdrawiam serdecznie.
Bandit78
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 09 sie 2009, 18:08
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Bandit78 »

Witam.
Też mam tą lampkę od jakiegoś czasu. Jednak nie bawiłem się w pomiary czasu świecenia na poszczególnych trybach ale z tego co zaobserwowałem po kilku nocnych wypadach wraz z rozładowaniem akumulatorów (energizer 1000mAh) jasność świecenia spadła do poziomu mniej więcej tzw. "zwykłej lampki" (jej poprzedniczką u mnie był bardzo już leciwy Cat Eye z 3 diodami). Jak tylko zaobserwowałem jej przygasanie wymieniłem akumulatory na naładowane więc nie powiem czy i kiedy gaśnie całkowicie.
plum
Posty: 19
Rejestracja: piątek 24 kwie 2009, 23:15
Lokalizacja: ja jestem

Post autor: plum »

Dostałem dziś Mactronic Walle :o
aleee power :mrgreen: reszta tylnych lampek jakie miałem ,widziałem,siada przy niej....
Wkońcu można poczuć się bezpieczniej na rowerze.
czebrys
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 14:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: czebrys »

Czy ktoś z posiadających WALLego mógłby zafundować mu sesję rozbieraną?
Włącznik jest tak samo zrobiony jak w większości tylnych lampek? Na pewno WALLe prędzej czy później do mnie trafi, ale zastanawiam się na wyprowadzeniem włącznika na kierownicę i nie wiem czego się spodziewać po tej lampce : )
mkorbel
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mkorbel »

WALLe jest bardzo mocno dopasowana, ale wyprowadzenie wyłącznika na zewnątrz jest możliwe,
tylko wtedy stracisz na szczelności (trzeba doprowadzić przewody), oraz łatwości mocowania.
Reasumując, WALLe można używać tak jak jest i nie ma potrzeby przerabiania,
chyba, że chcesz mieć zamonotowane na stale z pojemniejszym zasilaniem - kwestia gustu.
Pozdrawiam,
Michał
ODPOWIEDZ