Latarka na rower i do ASG?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
neon
Posty: 2
Rejestracja: środa 09 cze 2010, 18:51
Lokalizacja: Szczecin

Latarka na rower i do ASG?

Post autor: neon »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Chciałbym zdać się na radę ludzi doświadczonych w temacie. Poszukuję dobrej latarki w cenie do 300 zł, która w głównej mierze używałbym podczas jazdy na rowerze - w większości wypadków po lesie. Czy są może latarki, które jednocześnie dałoby się dobrze podpiąć do broni ASG, byłyby niejako dobre do 2 zastosowań.

Przyznam szczerze, na chwilę obecną interesują mnie 2 opcje - bocialarka - ale to chyba na asg nie przejdzie? I znaleziona na necie latarka Led Lenser P7. Będę wdzięczny za każdą pomoc, czy któryś z moich typów by się nadał, a może szukam zupełnie w złym kierunku?

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Jezeli do wszystkiego to znaczy ze do niczego. Jak to podepniesz to zalezy od mocowania, ktorym bedzies dysponowal. Na rower potrzebujesz latarki, ktora bedzie swiecic szeroko a do broni raczej takiej, ktore bedzie swiecic bardziej skupionym swiatlem i dalej.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
armako
Posty: 87
Rejestracja: piątek 19 mar 2010, 19:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: armako »

Neon, kup dwie po 150 zł. Kup coś na SSC P7 lub MCE i drugą na diodzie z seri XP lub XR. Na DX na pewno się wyrobisz w tych kwotach. Chyba, że jesteś zainteresowany markowym sprzętem.
Kombinacja dwóch latarek: jedna świecąca szeroko i bliżej oraz druga świecąca wąsko i dalej sprawdza się bardzo dobrze na rowerze. Latarki świecąca szeroko nie mają dużego zasięgu. Poczytaj forum. Z tego co jest tu opisane da się coś wybrać.
neon
Posty: 2
Rejestracja: środa 09 cze 2010, 18:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: neon »

Dziękuję za rady. ASG to bardziej melodia przyszłości, najbardziej zależy mi na dobrej laterce rowerowej, myślałem, że uda się upiec 2 pieczenie przy jednym ogniu ;) Jeżeli miałbym wydać max 300zł na sprzęt na rower, to pytanie - co proponujecie, bocialarka mnie bardzo zainteresowała, tylko teraz 2 wersje mieszają w głowie - standard i throw, która do zwykłej jazdy po lesie lepsza? Czy może jednak coś innego?

Rozumiem, że zaproponowanym przeze mnie Led Lenserem się nie interesować? Może wspomożecie jakąś opinią o tym produkcie, jakie główne zastosowanie i czy wart swojej ceny?

Z góry ślicznie dziękuję.
KszKsz
Posty: 26
Rejestracja: środa 20 sty 2010, 17:13
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KszKsz »

Bocialarka świetna sprawa. Mam w wersji standard, ale czasami wydaje się trochę za wąsko. Zwłaszcza na technicznych zjazdach, gdzie prędkości nie są jakieś ekstremalne, ale jest dużo ostrych zakrętów. Throw na rower górski raczej się nie nadaje. Ostatnio miałem okazję pojeździć z lampką MTE SF-22 i tu strumień światła i jego moc znacznie bardziej mi odpowiadały (tylko ta lampka jest dużo dłuższa i krótko żyje na baterii). W bocialarce wszystko jest dobrane wydawałoby się optymalnie.
Kadzio
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 14 mar 2010, 16:48
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kadzio »

Witaj
Śmigam rowerem i bawię się w asg i muszę powiedzieć że 2 latarki to minimum
Do jazdy po lesie używam latarki UniqueFire na diodzie R5 daje dość dobre rozproszone światło
Do jazdy po drogach i do asg mam nieco mniejszą "chińską" latarkę Hugsby P2
Daje ona dość dobre skupione światło dzięki czemu zasięg się znacznie zwiększa co w asg jest przydatne gdyż świecimy tam gdzie skierujemy swoją latarkę
ODPOWIEDZ