Latarka do autodetailingu

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
dkk
Posty: 13
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 23:57
Lokalizacja: Lublin

Latarka do autodetailingu

Post autor: dkk »

Witam!
Jestem z forum o autodetailingu i chciałbym spytać się specjalistów jaką polecilibyście latarkę do badania powłoki lakierniczej?
Na rynku jest 3m sungun, ale kosztuje on 1200zł i nie wiem co ma w sobie takiego co ustępowałoby latarkom z DX. Sami zobaczcie: http://www.youtube.com/watch?v=YkkNNM1QAhQ
Proszę poradźcie coś z rozwiązania budżetowego oraz z górnej półki dla profesjonalistów.
Stacjonarnie używa się lamp HQI.
Chodzi mniej więcej żeby widoczne były swirle.
Ostatnio zmieniony piątek 15 paź 2010, 20:19 przez dkk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Na wszystkich zdjęciach to ja widze jarzeniowki na suficie i halogeny na stojakach. Ladnie lakier sie swieci bo pewnie polaryzacyjny filtr przywalil.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
dkk
Posty: 13
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 23:57
Lokalizacja: Lublin

Post autor: dkk »

Fluxor pisze:Na wszystkich zdjęciach to ja widze jarzeniowki na suficie i halogeny na stojakach.
tak, to są świetlówki i halogeny HQI
Chodzi właśnie o coś co świecąc na lakier (jak na pierwszym zdjęciu) uwydoczni na nim wszystkie niedoskonałości.
Fluxor pisze:Ladnie lakier sie swieci bo pewnie polaryzacyjny filtr przywalil.
być może, ale nie tylko ;)
Ostatnio zmieniony sobota 12 cze 2010, 21:46 przez dkk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Właśnie obejrzałem film, na którym jakiś facet przez dwie minuty obchodzi samochód świecąc na lakier.... mało mi to wyjaśniło :roll:
Jeśli chcesz konkretnej rady, to może przybliż nam ideę badań i wymagania stawiane lampom.
Osobiście to ja widziałem w odbiciu najprawdopodobniej 50W halogen jaki mocuje się w oświetleniu np kuchni, w lampce z wentylatorem chłodzącym ustrojstwo i solidnym akumulatorem....
Z tego co się orientuję to w lakiernictwie używa się oświetlenia o barwie najbardziej zbliżonej do słonecznego więc wysoki współczynnik CRI, znaczy LEDy to tak średnio mogą się nadawać.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
dkk
Posty: 13
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 23:57
Lokalizacja: Lublin

Post autor: dkk »

Pyra, chodzi głównie o to żeby światło było mocne i szerokie, tak żeby można było zobaczyć te wszystkie niedoskonałości w postaci rysek. Nie chodzi o odwzorowanie koloru (tak jak w lakiernictwie) a bardziej o uwydatnienie zarysowań bezbarwnej powłoki do polerowania

tu jest pokazane z sungunem jak oświetlają lakier, żeby sprawdzić powłokę (drugie auto): http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... ght=sungun
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

To w takim razie dobrym wyjściem będzie chyba zakup latarki na SSC P7, lub MC-E. Świecą dość szeroko a natężeniem światła oscylują wokół halogena 50W.
Można też pokusić się o SST-50-W czy nawet SST-90-W, ale takie światełko to już ceną trochę może zmrozić.

Pozostaje jeszcze problem czasu świecenia.... być może zwykła latarka to będzie za mało..

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Chyba jednym słowem wystarczy moce źródło światła aby były widoczne ryski i dobrze by było sprawdzić jaka barwa światła najlepiej to zobrazuje.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
dkk
Posty: 13
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 23:57
Lokalizacja: Lublin

Post autor: dkk »

Znalazłem coś takiego: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.31869 Pyra, Co o tym myślisz? Pytam bo chciałbym coś droższego na forum poradzić, sam chyba kupię lampkę rowerową na SSC P7 i będę miał na rower i do auta 2w1 ;)
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

dkk, Dokładając $5 masz aku i ładowarkę w komplecie, a i latarka świeci mocno i chyba szerzej jak ta z Twojego linku http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.36031
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Z ciekawosci poszedlem az do auta i wzialem sobie latarki ze soba. Im cieplejsza barwa tym bardziej bylo widac zarysowania na lakierze. Nie rozumiem tego co chce dkk osiagnac przez to mocne oswietlanie. Jak przywali z jakies mocnej latarki to bedzie go w oczy razic odbicie i nic nie zobaczysz. Na zdjeciach tez rewelacyjnie jasno nie bylo bo czasy naswietlania zaczynaly sie od 1/4 sekundy. Takie ustawienia proponuje mi aparat w nienaslonecznionym pokoju w ciagu dnia.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Fluxor pisze: Im cieplejsza barwa tym bardziej bylo widac zarysowania na lakierze.
Dlatego myślę, że chyba najlepsze efekty osiągnie się z halogena z reflektorkiem na cokole MR16, Do tego wystarczy zasilanie 12V.
Tak sądząc po obudowie z filmu i zdjęć (z odbić) to można by wykorzystać obudowę od jakiejś marketowej wkrętarki na 12V.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 189
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 08:00
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: bogas »

Pyra,
Zatem najlepszym rozwiązaniem będzie halogen 50W w postaci lampy zasilanej z gniazda zapalniczki.
Odpada własne zasilanie.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Wydaje mi się, że może to nie być optymalne rozwiązanie, zwróć uwagę, że potrzebny był by dość długi kabel, który po jakimś czasie ......
Poza tym nieuważne pozostawienie lampy z własnym zasilaniem to konieczność doładowania, zostawienie lampy włączonej pod akumulator :sad:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
dkk
Posty: 13
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 23:57
Lokalizacja: Lublin

Post autor: dkk »

super, dzięki za odpowiedzi :)
A jak myślicie, jeśli juz na siłę ktoś chciałby użyć latarki to jakie mają relatywnie ciepłą barwę?
cateye330h
Posty: 41
Rejestracja: piątek 19 mar 2010, 11:16
Lokalizacja: lubraniec

Post autor: cateye330h »

To może takie coś? Jak ma być zbliżona barwa do światła dziennego. Można dorobić dyfuzor dla rozproszenia światła np. z mlecznej plexi.
Obrazek
JML2940 - Najjaśniejszy szperacz ładowalny, dwa tryby pracy - światło mocne i super mocne. Można go używać zasilając bezpośrednio prądem 12V DC z gniazda zapalniczki.
żarowka: H4/12V/100W
wymiary: dł. 36,5 cm, średnica lustra 17,6 cm
masa: 4,8 kg
siła swiatła: 10 000 000 kandeli
ładowanie 230V i 12V
czas świecenia: do 50 min (z akumulatora)
ODPOWIEDZ