Mikroprocesorowy sterownik latarki (Flagiusz)

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

...piiii...- Dominik zachwycił mnie wywodami i ... ma rację - dla fanów cena spoko, szerszy rynek - trzeba wypłynąć , a to nie jest takie proste, potem jest łatwiej, ale zawsze to walka o klienta będzie.
Wierzę , że dobry driver się obroni- ale nie wiem w sumie, co w produkcie finalnym będzie uwzględnione z uwag różnych osób.
Także czekamy :)
Tonio
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2008, 00:54

Post autor: Tonio »

Czytam i czytam i wygląda że to jest wreszcie to czego na rynku brakuje, tak więc nie bałbym się o zbyt a raczej o możliwości produkcyjne ;) Bardzo uprzejmie proszę wpisać mnie na listę nabywców driverka, chętnie wezmę parę szt, albo i więcej :)

Do kol Flagiusza i Calineczki, chętnie dam parę obudów, lusterek i pillów do latareczek AA i 18650 jeżeli będziecie potrzebować do testów tego cuda. Szczegóły proszę PW :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Hej Tonio;-)
Dzięki za deklaracje nabycia i wsparcia materiałowego :mrgreen:
Tak jak pisałem, płytka jest tak zaprojektowana by mozna ja było przyciąć do 15mm średnicy,ma niecałe 17mm.Będzie OK?
Aktualnie dopieszczam szczegóły konstrukcyjne.Jak wyślę do zrobienia to na pierwsze obwody drukowane trzeba będzie 2tyg czekać...potem juz obsadzam elementami...programuję i heja.
Płytka ma zaimplementowane złącze do programowania-w razie konieczności czy chęci zmiany firmware można to zrobić od strony styków zasilających... :wink:
Awatar użytkownika
johndoe
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 19:51
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: johndoe »

To ja sie tez wpisuję na listę oczekujących. :)
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Ile styków ma wyprowadzenie do zmiany firmweru ? W sumie w kolejnych moich konstrukcjach moduł na driver będzie wykręcany co pozwoli łatwo dostać się do płytki ale chodzi mi po głowie możliwość wyprowadzenia portu złącza koło diody, to by zapewniło bardzo komfortowy dostęp. Gratuluję projektu koledzy i czekam na pierwsze sztuki :wink:
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

eee -moduł drivera, czy moduł z diodą i ew, refem ?
port do programowania to bardzo fajny pomysł, ino bardzo niszowy- mi pasuje, ale trzeba mieć jeszcze nie tylko wyjścia, ale tez i nowy (inny) soft i możliwość wrzucenia tego- pewnie Arek to bardzo upraszcza mówiąc o wrzucaniu softu... "zwykły ludź" tego nie zrobi
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

midi pisze:Ile styków ma wyprowadzenie do zmiany firmweru ? W sumie w kolejnych moich konstrukcjach moduł na driver będzie wykręcany co pozwoli łatwo dostać się do płytki ale chodzi mi po głowie możliwość wyprowadzenia portu złącza koło diody, to by zapewniło bardzo komfortowy dostęp. Gratuluję projektu koledzy i czekam na pierwsze sztuki :wink:
To sześć małych "kółeczek" na dole tej płytki:

Obrazek

Pawelsz ma rację, to złącze jest dla producenta, uzytkownik nie będzie miał póki co takiej mozliwości...a nam będzie łatwiej programować cały driverek w procesie produkcyjnym jak i potem, gdyby ktoś zazyczył sobie nowego softu.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Spoko nie kombinuje, wystarczy możliwość szybkiego wykręcenia modułu i nawet w razie potrzeby wysłania go do twórców celem wymiany softu :wink: to też pewne rozwiązanie, w miarę komfortowe. Sześć punktów wyprowadzić na górę latarki nie jest zbyt prosto więc lepiej nie cudować. Ale opcja aktualizacji przez net była by super, właściciel drivera miał by opcję kupna kabla który może podłączyć do kompa i drivera a Wy za pomocą internetu wymieniacie soft- ot taka extremalna myśl :???:
Awatar użytkownika
johndoe
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 19:51
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: johndoe »

Ludzie, żeście powariowali czy cuś :) To jest latarka, a Wy chcecie update softu przez sieć robić. Gdzie ten świat zmierza, jeszcze trochę i wycieraczka przed drzwiami będzie miała swój mikroprocesor z dostępem do netu :)
Normalnie strach się bać. Permanentna inwigilacja. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Tak ze 2 lata temu chłopaki na uniwerku angielskim zmontowali lampkę rowerową z interfacem USB - wszystko było cacy tylko projekt padł bo kosztowała ok 200 funtów :).
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

etam- trzeba założyć, że soft wszedł w wiek dojrzały i będzie ok, a bajery to ino dla maniaków mrygania w ciemną noc :D
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...te wszystkie bajery sa do zrobienia...tylko wlasnie KOSZTY-ma byc dobre i tanie, niewielu by bylo amatorow na taki ekstremalnie odjechany driver....poza tym dochodzi kwestia zabezpieczania przed skopiowaniem softu-programu ktory musial by do latarki-driverka dotrzec...
Tonio
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2008, 00:54

Post autor: Tonio »

Calineczka pisze: płytka jest tak zaprojektowana by mozna ja było przyciąć do 15mm średnicy,ma niecałe 17mm.Będzie OK?
pomierzyłem pare latareczek i wychodzi mi że 15 i 17 mm to najczęściej używane rozmiary driverka.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dzięki za info, na to właśnie liczyliśmy... :wink:
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

true, true :)
ODPOWIEDZ