Fenix TK35 czy ta latareczka jet warta swojej ceny?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Anusiak1
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 lut 2011, 03:04
Lokalizacja: Śląsk

Fenix TK35 czy ta latareczka jet warta swojej ceny?

Post autor: Anusiak1 »

Witam wszystkich forumowiczów
Przymierzam się do zakupu latareczki z emiterem XML T6 a jest nią Fenix TK35 i tu moje pytanie do Was powiedzcie mi proszę czy ta latareczka jet warta swojej ceny ewentualnie zaproponujcie mi proszę jakąś inną w tym przedziale cenowym ale na 2 aku. z góry wielkie dzięki Może jakieś mody ze sklepiku?
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony środa 23 lut 2011, 23:22 przez Anusiak1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Witaj,

Wydzielam. Cóż to za zwyczaje by tak wpakowywać się komuś do wątku z całkiem inną latarką. To tak jak przerywać komuś na siłę rozmowę. Nie ładnie...
Pozdr.
Pikom
Anusiak1
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 lut 2011, 03:04
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Anusiak1 »

Pikom. Poczułem sie "okrzyczany" :-|
Dziękuje za założenie nowego tematu
aaa i jeszcze jakbyś się ustosunkował do tego o co pytam byłbym wdzięczny.
pozdrawiam,
Anusiak1
Regulamin pkt. 3! Następnym razem nie będzie edycji.-DNF
Ostatnio zmieniony czwartek 24 lut 2011, 08:00 przez Anusiak1, łącznie zmieniany 1 raz.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Z tego, co o niej przeczytałem to bardzo fajna lampka, też chcę ją sobie kupić:)
Bierz ją a z pewnością nie pożałujesz :)
Chyba że zależy Ci na zasięgu oraz możliwości modyfikacji, wtedy może Cię zainteresować Dereelight DBSv3 3SM XM-L T6 + ew. kolimator.
Jest jeszcze Sunwayman M40C i EagleTac M2SC4 - obie warte uwagi ale niestety, przynajmniej na razie nie są dostępne z diodą xm-l (a przynajmniej nie stwierdziłem obecności wersji z taką diodą u znanych mi polskich dilerów).
Awatar użytkownika
yano
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 22:06
Lokalizacja: LJA :-)

Post autor: yano »

Z diodą XM-L przychodzą mi jeszcze na myśl EagleTac M3C4 (dostępny już w Polsce) oraz Thrunite Catapult V2.
pzdr
yano
pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
Anusiak1
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 lut 2011, 03:04
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Anusiak1 »

Luigi, yano Dziękuje Wam za odpowiedź oraz za propozycje które podaliście.
Luigi Wspomniałeś coś o możliwości modyfikacji i z tego co zrozumiałem to tego Fenixa nie da się modyfikować? dlaczego? Przepraszam za te pytania, ale jestem laikiem a przygodę z latarkami dopiero zaczynam :) Jeszcze jedno pytanko odnośnie zakupu TK35 czy jeśli zamówię go z Chin to będzie jakaś różnica w jakości wykonania oraz trwałości a niżeli zamówiłbym go w Polsce :?: A możne polecicie mi jakiś pewnych sprzedawców tego sprzętu w Polsce i na świecie?( mam siostrę w USA może tam?) byłbym wdzięczny ponieważ tak na prawdę to jestem bardzo mocno przekonany do zakupu Fenix TK35. Latarkę przede wszystkim będę używał do nocnej jazdy na rowerze po lesie i tylko po lesie a tam to bardzo dużo wystających z pod ziemi korzeni i kamieni :o a prędkości nie małe więc na zasięgu mi nie zależy tak jak na bardzo dobrym oświetleniu przed kołami :shock:
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Wszystko da się zmodować, co już nie raz zostało dowiedzione na tym forum:)
Tyle że w latarkach takich, jak np. Dereelight czy Solarforce kupujesz gotowy moduł z diodą, sterownikiem i czasem też refem, wykręcasz stary, wkręcasz nowy i gotowe :super:
Fenix natomiast ma zaklejoną główkę i trzeba trochę powalczyć aby ją odkręcić :cisza:
Nie spotkałem też gotowych zestawów do jego modyfikacji ale jest to do zrobienia:)
Na Alledrogo i w kolba.pl jest za 420zł, w fenixstore za 115$.
Gdybyś zdecydował się kupować przez siostrę w USA to daj znać, chętnie rozważę możliwość podłączenia się:)
Awatar użytkownika
toms_
Posty: 281
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 10:05
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms_ »

W Fenixie TK35 na chwilę obecną nie ma co modyfikować. A z pewnością nie elektronikę.

Co do montażu na rower, to kombinuj jakieś pancerne mocowanie (najlepiej wielopunktowe). To ciężka latarka i żadne tradycyjne mocowania się nie sprawdzą. Poza tym nie wiem skąd wzięła się sugestia, że TK35 ma kiepski zasięg. Przecież ta latarka ma ok. 28K lux/1m. A to więcej niż Jetbeam M1X i tylko niewiele mniej niż Catapult V2 SST-50. O zasięg zdecydowanie bym się nie martwił, 100m przed rowerem będzie wszystko ładnie widoczne.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Masz rację, na chwilę obecną nie ma co modyfikować ale w przyszłości będzie :grin:
Nie sugeruję, że TK35 ma kiepski zasięg tylko że niektóre mają większy (do większości zastosowań całkowicie niepotrzebny, dlatego rozkład światła w TK35 mi pasuje)
Co do uchwytu rowerowego to faktycznie może być ciężka sprawa ale może wypowie się ktoś zorientowany w temacie.
Anusiak1
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 lut 2011, 03:04
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Anusiak1 »

Panowie dzięki za rady a jeśli chodzi o mocowanie Fenixa na rower to powiem Wam że nawet nie pomyślałem nad zainstalowaniem jakiegoś standardowego uchwytu ponieważ i tak nie wytrzymałby wstrząsów nawet przy lekkiej latarce :twisted: . W rodzinie mam bardzo dobry warsztat ślusarski w którym właśnie uchwyt powstanie zaraz po otrzymaniu latarki. Luigi Co do zamawiania w USA to poproszę siostrę aby rozejrzała się za jakimiś promocjami na TK35, ale patrząc na oferty internetowe z USA to cena nie wiele różni się od tej z Polski a już na pewno nie podskoczy np takiej ofercie: Fenix TK35, a Wy co myślicie o kupowaniu tej latarki z Hongkongu :?:
Awatar użytkownika
yano
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 22:06
Lokalizacja: LJA :-)

Post autor: yano »

A nie lepiej tutaj ? Taniej o 11$.
pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
Anusiak1
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 lut 2011, 03:04
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Anusiak1 »

yano dzięki za odp. i masz rację jest taniej, ale sama latarka a w ofercie z eBay jest jeszcze ładowarka z akumulatorkami.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Przy takiej różnicy w cenie chyba lepiej zamówić w Polsce, szybciej dojdzie i nie będzie w razie czego problemów z gwarancją :cool:
A jeszcze się może zdarzyć się, że oclą i wtedy to już wcale się nie będzie opłacać.
patrz http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=5593
Ale niech siostra poszuka, może znajdzie coś ciekawego :)
Akumulatorki za rozsądną cenę do kupienia tutaj
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=4203
Jeśli masz możliwość skombinowania dobrego mocowania na rower to też będę zainteresowany:)
Anusiak1
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 lut 2011, 03:04
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Anusiak1 »

Luigi Powiem Ci że mnie troszkę zmartwiłeś tym cłem i podatkiem i zastanawiam się czy stosują tą samą metodę do przesyłek oznaczonych jako "GIFT" wydaje mi się że nie ale dla pewności zadzwonię w poniedziałek do izby celnej w Katowicach i popytam :zdegustowany:
Oczywiście jak będę miał latarkę to mocowanie też będzie robione pod wymiar wtedy zamieszczę fotki i jeśli będziesz zainteresowany to myślę ze z wykonaniem drugiego nie będzie żadnego problemu ;-)
Co do siostry to rzecz jasna że będzie szukała
Awatar użytkownika
yano
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 22:06
Lokalizacja: LJA :-)

Post autor: yano »

Fakt - nie zauważyłem że to cały zestaw... :oops:
pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
ODPOWIEDZ