Jakie ogniwa 18650?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
karlosboy

Post autor: karlosboy »

greg, święte słowa,

Czyli biorąc pod uwagę długoterminowe użytkowanie ogniw lepiej brać 2 x panasonick 2900 niż 4x panasonic 2400 i modlić się że trafisz da dobrą sztukę o pojemności 2200mAh.
MrSeb
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 26 lut 2009, 01:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MrSeb »

Niestety nie jest tak pięknie jak napisał kolega Veldrinn, żeby tak zrobić jak on to nakreślił, zależnie od rodzaju eepromu, istnieje możliwość resetu nawet bez rozbierania baterii (o ile mnie pamięć nie myli) ale tak jak pisałem wcześniej kosztuje to sporo $ i zbudowania prostego interface-u. Najprościej jest wylutować eeprom i zczytać go jakimś programatorem typu willem,icprog... jak już będziesz miał zresetowany wsad, to tym samym programatorem ładujesz wsad i wlutowanie na płytkę. Pzdr,

Szymonsad, trochę dziwne zachowanie baterii, albo jest już bardzo stara i praktycznie nie trzyma już pojemności, albo elektronika. Jak wcześniej pisałem, naładuj baterię na max, rozbierz ją, obciąż żarówką i pomierz napięcia na celach.
Awatar użytkownika
kazik_23
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: kazik_23 »

greg pisze:4 sztuki u tego handlarza kosztują:
4x9,99 + 10 (najtańsza wysyłka) + 3x1 (za kolejną sztukę) = 59,96
czyli 14,99 za sztukę

I nie chce być inaczej.
nie chciałbym byś był moim nauczycielem matematyki...

[ Dodano: 28 Luty 2011, 21:24 ]
karlosboy pisze: Czyli biorąc pod uwagę długoterminowe użytkowanie ogniw lepiej brać 2 x panasonick 2900 niż 4x panasonic 2400 i modlić się że trafisz da dobrą sztukę o pojemności 2200mAh.
zejdź proszę na ziemię- 2900setki się szybciej samodegradują(starzeją) niż 2400setki
Awatar użytkownika
fredek
Posty: 372
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 13:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fredek »

kazik_23 pisze:zejdź proszę na ziemię- 2900setki się szybciej samodegradują(starzeją) niż 2400setki
Teoria ciekawa, ale coś mi się wydaje że 2 szt. ncr (nowych) dużej pożyją niż 4 szt. cgr z demobilu (podobna cena).

Jeżeli mówimy tylko o nowych ogniwach, to też nie bardzo znajduje to potwierdzenie, zwłaszcza przy większych prądach rozładowania.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

kazik_23 pisze: nie chciałbym byś był moim nauczycielem matematyki...
Dobre. Lapsus calami. Ukryte koszty są jednak wyraźnie widoczne.
heniekkrol
Posty: 47
Rejestracja: sobota 22 sty 2011, 20:12
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: heniekkrol »

Jak to jest z ogniwami protected ( 18650 ) z DX. W niektórych recenzjach użytkownicy skarżą się na odcinające powyżej 3A PCB. Czy to jest we wszystkich ? większości ?
Awatar użytkownika
kazik_23
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: kazik_23 »

heniekkrol pisze:Jak to jest z ogniwami protected ( 18650 ) z DX. W niektórych recenzjach użytkownicy skarżą się na odcinające powyżej 3A PCB. Czy to jest we wszystkich ? większości ?
niektórzy tacy parszywcy;) (czyt.ja) skarżą się na ucinanie powyżej 2,500A na ognistych 2400Protected kupionych 12-2010 na DX. Natomiast jakbym miał wybrać prąd zabezpieczenia to 3,5A byłby dla mnie OK w latarce LX-9012@SST-50@4,9A a dla pozostałych moich latareczek 2,5A jest nawet OK i nic bym na to nie powiedział

[ Dodano: 3 Marzec 2011, 11:23 ]
greg pisze:
kazik_23 pisze: nie chciałbym byś był moim nauczycielem matematyki...
Dobre. Lapsus calami. Ukryte koszty są jednak wyraźnie widoczne.
Proszę się nie przejmować każdemu sie może zdarzyć.Ja również nie jestem zachwycony tym zawyżaniem kosztów przesyłki.....
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Ogniste z dx nie odcinają mi nawet powyżej 3A, ale za to w jednym protekcja padła sama z siebie podczas leżakowania ogniwa, dlatego sam chyba bym się już na nie nie skusił. Teraz zamówiłem od bto ncr-ki.
Awatar użytkownika
kazik_23
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: kazik_23 »

igi pisze:.Ogniste z dx nie odcinają mi nawet powyżej 3A, ale za to w jednym protekcja padła sama z siebie podczas leżakowania ogniwa, dlatego sam chyba bym się już na nie nie skusił. Teraz zamówiłem od bto ncr-ki.
od kogo/gdzie?

napewno protekcja a nie samo ogniwo?
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

kazik_23 pisze:
od kogo/gdzie?
BTO - Battery Trade Office. Firma handlująca bateriami, akumulatorami, ładowarkami etc czyli ogólnie wszystkim związanym z przenośnym zasilaniem

Kod: Zaznacz cały

http://www.bto.pl/
Awatar użytkownika
Power2Nite
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 19:48
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Power2Nite »

Chciałbym tu spytać co by nie zakładać nowego wątku... Czy ktokolwiek kupił Panasoniki NCR 2900mAh z hkequipment.net i jest w stanie wypowiedzieć się co do ich oryginalności i parametrów?

Oraz, czy plusy w tych ogniwach pozwalają na składanie ich szeregowo tak, aby łączyły bez użycia blaszek?
Z zaświeconą latarką mniej widzisz ty, a bardziej widać ciebie.
szymonsad
Posty: 24
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 10:55
Lokalizacja: Łuków

Post autor: szymonsad »

ja zamawiam za pośrednictwem grega. jak posiada on odpowiedni sprzęt to sprawdzi.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Zgadza się, zamówienie złożone kilka dni temu.
Oczywiście, od razu wylądują na ładowarce z pomiarem pojemności.
Co do "plusów", wyglądają one tak, jak na fotce poniżej. Takie mam w swoich zabawkach. Ewentualnie, te z HK będą miały ślady po zgrzewach. Można je bez problemu wkładać do latarek szeregowo.

Obrazek
Arbuz
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 01 mar 2011, 15:47
Lokalizacja: PL

Post autor: Arbuz »

Witam forumowiczów,
greg - jak tych ogniw jest więcej w zamówieniu i po sprawdzeniu będą w porządku to z latarką 2 sztuki tych panasów poproszę ;)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Arbuz pisze:greg - jak tych ogniw jest więcej w zamówieniu i po sprawdzeniu będą w porządku to z latarką 2 sztuki tych panasów poproszę ;)
Takie sprawy proszę na PW lub sklepiku, na razie nikt nie złożył propozycji sprzedaży.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ