CZARNA LISTA sprzedawców z Allegro

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

I oczywiście brak odbioru osobistego - typowe dla sprzedawców, którzy rąbią na wysyłce, więc warto zwrócić na to uwagę.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Calineczka pisze:no właśnie, jakoś nie widzę negatywa. A ja często sugeruję się nawet pojedynczymi negatywami. Sam nie boję się ich dawać jeśli tylko sprzedawca na to zasługuje, nie boję się odwetowych. I chyba o to chodzi, by z naszej rzetelnej oceny mogli skorzystać inni....
Precyzując, zakupu dokonał znajomy przez swoje konto na alledrogo. Ja brałem od niego część ogniw.
Osobiście wystawiłbym negatywa.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Szkoda sobie psuć opinię o włanym koncie dla paru złotych , negatyw odwetowy to pewnik w tym przypadku.

Kupując akcetpuje się warunki w tym cennik dostawy na danej aukcji , a co do niezgodności - pisałeś do gościa , pewnie by dało radę wymienić ?
elektroda.pl
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Ja nie miałem czasu na zabawę w odsyłanie, zmarnowany czas i kolejne koszy, znajomy też się nie palił do drążenia tematu dla tych kilku złotych. Pewnie przy poważniejszej kwocie inaczej załatwilibyśmy sprawę. Ogniwa poszły do pakietu 3s2p i sobie tam pracują.

Tak czy inaczej, tacy goście żerują właśnie na tej "niskiej szkodliwości czynu". Części kupujących po prostu nie chce się (nie mają czasu) na dochodzenie swoich racji.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
karlosboy

Post autor: karlosboy »

krzycho123, powiem tylko, że taka bierna postawa (kupujących) utwierdza sprzedawce w tym co robi. Druga sprawa, to od jakiegoś czasu już mi nie zależy na pozytywach na koncie allegro, to czy ktoś da mi w odwecie negatywa mnie już mało obchodzi.
Dlaczego?
Allegro spadło na psy, wszelkie nie etyczne zachowania, wyłudzania, oszustwa są tolerowane. Wszelkie zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości są olewana, sam masz wyciągać konsekwencje prawno-karne itp.

Możesz naciągać ludzi, blokują konto i ponownie zakładasz nowe na te same dane... żenujące.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

To prawda , a kombinatorzy mają aktywne kilka kont na te same dane co jest niezgodnę kompletnie z regulaminem .
Niestety dobro ludzi się nie liczy tylko kasa jaka idzie z milionów transakcji dziennie , choć jak się ma łeb na karku to szansa na nacięcie się jest mała - np . info z swiatelek :mrgreen:

Pozatym sami wiecie , jak coś jest zbyt tanie to jest podejrzane i wtedy trzeba podwójnie uważać .
elektroda.pl
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

dokładnie kasa kasa kasa
allegro ma w nosie zasady aby tylko kasa szła od prowizji ze sprzedaży
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Niestety kilka lat temu założyciele sprzedali allegro, i zaczęło się wtedy stawać internetowym sklepem a nie portalem aukcyjnym. Dziś aukcje to wyjątek....

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
kazik_23
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: kazik_23 »

XiJaro pisze:dokładnie kasa kasa kasa
allegro ma w nosie zasady aby tylko kasa szła od prowizji ze sprzedaży
niestety sam to też stwierdzam:(

[ Dodano: 1 Marzec 2011, 10:33 ]
Pyra pisze:Witam
Niestety kilka lat temu założyciele sprzedali allegro, i zaczęło się wtedy stawać internetowym sklepem a nie portalem aukcyjnym. Dziś aukcje to wyjątek....

Pozdrawiam
Tu się nie zgadzam-"normalni" ludzie też sprzedają
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

kazik_23 pisze:Tu się nie zgadzam-"normalni" ludzie też sprzedają
Dla mnie:
portal aukcyjny = aukcje = licytacje.
cena ustalona z góry = sklep
Nie ważne kto sprzedaje, tylko w jakiej formie.
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lampek »

Jest jak jest, ale żeby nie allegro to wielu rzeczy bym nie miał.
Niekiedy chcę coś kupić i np. na al...o cena 5 + 8 wysyłka, więc idę na miasto zapłacę w sklepie te 13zł, podatek zostaje przecież na miejscu. Chodzę sobie od sklepu do sklepu i pytam, a w sklepie: a co to jest? Przychodzę do domu siadam do komputera i za 2-3 dni mam, a tak też bym nie wiedział że coś takiego jest do kupienia.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

no to na czarną listę trafia nasz były forumowy kolega, za opisy świadomie wprowadzające w błąd:

karlosboy
Awatar użytkownika
kazik_23
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: kazik_23 »

Lampek pisze:...więc idę na miasto ....
Jak mieszkasz w mieście i masz czas to tylko się cieszyć-nie wszyscy tak mają (nie mam na myśli siebie żeby nie było!)

[ Dodano: 3 Marzec 2011, 11:38 ]
Calineczka pisze:no to na czarną listę trafia nasz były forumowy kolega, za opisy świadomie wprowadzające w błąd
a czy szerokie grono użytkowników może poznać te wprowadzanie w błąd (choćby po to by samemu się nie nabrać)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

kazik_23, był wątek w sklepiku, nie ma sensu odkopywać. Jak ktoś ma wątpliwości-szukajka działa
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Alledrogo, użytkownik PCeXpert1.
Aukcja nowe ogniwa....
Towar: Panasonic CGR18650CF

Dokonałem zakupu kontrolowanego z odbiorem osobistym (bez pośrednictwa Alledrogo). Wziąłem cały pakiet, 9 ogniw.
Pakiet połączony fabrycznie 3p2s + 3p.
Napięcie na każdej z trójek ogniw 3p wynosi: 1,48-1,56V

Czyli ogniwa zostały nieodwracalnie uszkodzone - ogromny spadek ilości cykli, pojemności i wzrost rezystancji wewnętrznej.

Nawet nie podłączam ich do ładowarki. Napisałem sprzedawcy prośbę o zwrot kosztów zakupu, dam znać, jak rozwinie się sprawa.
Ostatnio zmieniony niedziela 06 mar 2011, 13:43 przez greg, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ