Lampka do nurkowania 3xXM-L

Strefa mokra... ;)
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Lampka do nurkowania 3xXM-L

Post autor: midi »

Witam, światło pod wodę, tym razem 3xXM-L @ 3A w max i 1A w low , sterowanie pierścieniem, w jednej pozycji jest max a w drugim położeniu pierścienia jest low, szybka ma 6mm grubości z powłokami AR , głębokość pracy 100m. Driver to nowa konstrukcja Edima, diody łączymy szeregowo i co ciekawe można użyć spokojnie 5 a może i 6 diod XM-L, różne napięcia zasilania nawet do 20V, kontrola temp. diod termistorem, wyjście na potencjometr do płynnej regulacji jasności, zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem diod. W tej konstrukcji sercem układu jest driver stosowany w produktach max-flex. Dziś prezentuje głowicę, ref to znany nam z DX zintegrowany pod 3x XR-E, dystanse 1mm pozwalają by światło było całkiem dobrze skupione, hot-spot jest równomierny bez efektu oponki, promień boczny dodatkowo doświetla boki co jest całkiem użyteczne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na koniec jak świeci zobaczycie tu http://www.youtube.com/watch?v=ES4AuDBpvBs .
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Wygląda (mam na myśli także beam) bardzo przyzwoicie :) Gratki...
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Artek a jak zmontowałeś tą szybkę 6mm? Kleiłeś kilka półfabrykatów od optyka klejem UV może? :mrgreen:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, kleiłem już kilka razy klejem UV jednak mam specjalny klej optyczny, taki płynny poliwęglan, nie było łatwo go zdobyć ale się udało, klej UV prawdopodobnie delikatnie zmniejsza przejrzystość szkła jednak i tak wydaje mi się poprawnym rozwiązaniem. Ten klej który ostatnio używam integruje się ze szkłami poliwęglanowymi i stanowi nie mal jedną całość, technika klejenia jest nie co trudna ale do zrobienia :wink: .
Pozdrawiam.

[ Dodano: 21 Kwiecień 2011, 14:57 ]
Termos gotowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
dlugas_
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 14:35
Lokalizacja: Lublin

Post autor: dlugas_ »

Musze się pochwalić że to ja będę użytkownikiem tego cudeńka :grin: . W długi weekend majowy pierwszy test, po którym postaram się jak najszybciej opisać wrażenia.

Pozdrawiam
pst
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 01 lis 2011, 11:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pst »

Witam, jestem pod dużym wrażeniem latarki ;) Czy możesz podzielić się wiedzą i powiedzieć co to za optyka/lustro (wyglada bardzo ładnie) i jaki daje kąt skupienia?
PST
marshal
Posty: 192
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 16:30
Lokalizacja: Bergen

Post autor: marshal »

Ja zgaduje ze to ten reflektor

http://www.kaidomain.com/product/details.S003960

z przetoczona przednia czescia. Gdzies na DX czy KD widzialem specjalnie do 3xXM-L
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, to dokładnie ten ref, ja kupowałem z DX, są to refy pod XR-E , należy użyć dystansu pod ten ref zakładany na każdą z diod o wysokości 1,2-1,5mm. Jak na razie to najlepiej skupiający ref dla 3xXM-L.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
dlugas_
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 14:35
Lokalizacja: Lublin

Post autor: dlugas_ »

pst pisze: jaki daje kąt skupienia?
Porównanie z Hid 24W:
http://www.youtube.com/user/tomaszm73?f ... 45JMU97dRw
Jeśli chodzi o tzw. technikalia, to niestety nie mogę pomóc - zupełnie się na tym nie znam. Z oceny "organoleptycznej" ;-), mogę stwierdzić, że w Hańczy na 40 m (po wyłączeniu latarki zupełna ciemność) spokojnie wystarczał słabszy tryb.
generalj
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 01 lis 2010, 17:27
Lokalizacja: WrocłW

przepust-wtyk

Post autor: generalj »

Witam!Możesz zdradzić jak jest uszczelniony wtyk??widzę z przodu 2 o-ringi ślizgowe.z drugiej str jest zadławiony czy też są tam o-ringi?wtyk jest wklejany??nie mogę tego problemu rozwiązać w sw latarce:)będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej te wtyki i przepusty są produkcji Gralmarine, jeden jest rozłączany ( przy termosie ) a drugi to dławnica, na stałe ( przy głowicy ), wszystko jest rozkręcane, na gwintach i oringach, nie klejone. Opracowałem swoje złącza , nie jest to nic specjalnie skomplikowanego ale musi być precyzyjne, przepraszam że nie pokażę dokładnie rozrysowanego projektu, musiałem to sam opracować i zajęło mi to sporo czasu. Nie mniej jednak prosto zrobisz to kupując metalowe dławnice z allegro, mają wytrzymałość do 50m ale bez problemu można to zwiększyć i do 100m.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
zejnowski
Posty: 25
Rejestracja: piątek 12 sie 2011, 17:40
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: zejnowski »

Gdzie można kupić te produkty gralmarine?
Możecie pokazać jak mniej więcej rozwiązać załączanie latarki przez pierścień i kontaktron? Jakiś rysunek może? Jak ten magnes tam wcisnąć?
kota
Posty: 1
Rejestracja: sobota 24 gru 2011, 23:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kota »

Witam mam kilka pytań.
-Jakie są wymiary tego zestawu (głównie pojemnik na akumulator)?
-Jaka jest pojemność akumulatora ?
-Czy istnieje możliwość zastosowania soczewek,luster o większym kącie pytam pod kątem zastosowania dwóch lampek do video podwodnego, ten zestaw x 2 daje szanse na doświetlenie obiektów na przyzwoitym poziomie, oczywiście z bliska i z większym kontem światła
-Jaka jest cena prezentowanego zestawu bez akumulatora?
ODPOWIEDZ