Maglite na XM-L

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Maglite na XM-L

Post autor: midi »

Witam, właśnie przerabiam Maglite może kogoś zaciekawi więc pokażę co mi z tego wyszło. Zasilanie stanowić będzie koszyk 3x18650, dioda XM-L T6, ref z Kai aluminiowy SMO, driver AMC modyfikowany przez Edima z kontrolą temp. itd. , jak widać doszło do amputacji odwłoku i przeszczep korpusu mojego autorstwa. Wieczorem wszystkie elementy trafią na swoje miejsce i zobaczę co potrafi ten ref.
Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

No Ci powiem ze nie bardzo to wygląda.Ta dorobiona część jest za groba w stosunku do orginalnej obudowy Maga z wyłącznikem,Juz lepiej by bylo jak bys całość przerobił.Przynajmniej według mnie tak wygląda.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, wygląd rzecz gustu, ja jestem zadowolony z wyglądu pasuje mi i to nawet bardzo, głowica maglite ma 57mm średnicy, nowy korpus ma 46mm średnicy i w rzeczywistości wygląda to na mój gust fajnie. Nie widzę innej możliwości by zmieścić tu 3x18650 równolegle a to był priorytet w tym przypadku, różnica kolorów powoduje kontrast między głowicą a korpusem i trzeba się przyzwyczaić lub nanieść powłokę na czyste alu.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

Może i tak.Czarna powłoka nie rzucała by sie tak w oczy.Poczernij bedzie ok.

[ Dodano: 7 Maj 2011, 18:05 ]
Pozazdrościć moletki.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, latarka złożona, zostaje tak jak jest, trafi do kolegi z forum i będzie poniekąd służyła nam wszystkim :wink: . Skupienie na refie z Kai ( ten do maga ) jest identyczne jak na plastikowym jednak sporo więcej światła jest odbita co skutkuje większą mocą niż na plastiku.
Jak na moje odczucia jest bardzo poręczna, moletowanie zostawiłem dość chropowate co skutkuje pewnym trzymaniem latarki w ręku. Co można więcej :twisted: , można wsadzić do takiej latarki 3xXM-L w zintegrowanym aluminiowym refie, uwierzcie że taki tercet potrafi zrobić dzień w nocy.
Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Jakiś taki transformers wyszedł :mrgreen: ale nie wygląda źle .
elektroda.pl
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

A ja napisze tak wymiary rozmiary to co kto lubi, Midi robi takie wymiary by sie zasilanie mieściło ja to doceniam, jednak koszyk na 3 ogniwa to bardzo dobry pomysł przy tej diodzie. Chciałem zwrócić uwagę na moletowanie dokręcanej części , jest bardzo ładne i widać ża musiał sie nad tym napracować, naprawdę ładne, coraz to lepiej sie spisuje kolega w roli konstruktora i oczywiście tokarza :p
kropekkkk
Posty: 9
Rejestracja: środa 16 mar 2011, 18:32
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: kropekkkk »

No więc latareczka trafiła do mnie.

Całkiem przyjemny widok wbrew pozorom.

Dziś w nocy testy..może uda się zrobić fotki
Maglite 3D + XM-L pierwsza przeróbka


Mam nadzieję, że się uda
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ile kosztuje taka przyjemność ?

Czy w wypadku 3 x XML obudowa da rady odprowadzić tyle ciepła, o ile wysterujemy diody sporymi prądami ?
ILPT
ODPOWIEDZ