Ładowarka USB Sanyo z allegro

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

Ja moją ładowarkę eksploatuje już z powodzeniem miesiąc. Osiągi zgodnie z podawanymi parametrami, najfajniejsza jest możliwość naładowania 1 AAA w godzinkę :) Jedyna sprawa, nawet nie wada, jaką zauważyłem-nie chce ładować kompletnie rozładowanych i do tego skrajnie zużytych aku. MW8168GS (mam 2 sztuki) sobie radzą z tym (mam trochę takich starych zajechanych Foreverów, na których aparat nie odpali, a Tanki świecą o połowę słabiej, ale kieszonkowe radio jeszcze zasilą), a ładowarka Sanyo po podłączeniu z nimi zacznie mrugać i po tych 5 sekundach (pierwszy test) zaczyna świecić ciągle. Z żadnymi innymi aku nie ma problemów, Pentagramy AAA ładuje jak trzeba, właśnie w niej dostają jeść 2xAA GP Recyko 2100.
Pozdrawiam!

Obrazek
foxx
Posty: 134
Rejestracja: wtorek 20 sty 2009, 15:07
Lokalizacja: Czeski Cieszyn ;)

Post autor: foxx »

czyli tak:
Akkusy rozładowałem po trzech tygodniach leżenia w IPC-1L prądem 350mA, napięcie przy włożeniu do ładowarki było 1,37V (chyba nieźle).
Rozładowywały się 5,5 godziny, więc rachunkowo wychodzi to na cca 1940 mAh.
Ostatni zapis mam po 5:03 godz. rozładowania z pomiarem 1718 mAh, dodać 175mAh (ostatnie pół godziny) wychodzi na 1893mAh.

Tak więc ładunek w akkusach po 3 tygodniach szacuję na 1900-1950 mAh, wygląda to całkiem enelupowato.

Ładowarka przeszła potem automatycznie do modu ładowania prądem 700mA, dziwne, że po pół godzinie pokazywała FULL dla obu akkusów, napięcie tylko 1,3V. Włączyłem i wyłączyłem ładowarkę i teraz ładuje już przeszło godzinę... chyba tylko jakiś kaprys.

Jeszcze przetestuję tę ładowarkę (mam na myśli te USB, nie IPC) i także zostawię te eneloopy leżeć dłużej...
Narazie :)

[ Dodano: 29 Maj 2011, 22:45 ]
Dzisiaj po 2 miesiącach leżenia rozładowałem te akumulatorki w IPC-1L prądem 350 mAh, wyszło na 1858 mAh, co jest myślę niezły wynik. Naprawdę wygląda na to, że są to oryginały.
Ładowane były prawdopodobnie w tej usb ładowarce, ale nie jestem w 100% pewny.

pozdrawiam
_________________
Tikka XP @ XP-G R5 NW | Akoray K106 @ XP-G R4 NW| Trustfire S-A2 | iTP EOS A3
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Dzięki za informację :)
Pozdr.
Pikom
ODPOWIEDZ