HA-III Cree SSC P7-C (SXO) 5-Mode awaria

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
lukib1
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 01 mar 2011, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: lukib1 »

Witam ponownie
Ostatnio nie miałem czasu zajmować sie moją lampeczka, zakupiłem tranzystory Vishay SI2304 w obudowie SOT-23, ale wydaje mi sie że jest jakas inna usterka w tej przetwornicy, jak wlutuje 2 sztuki tych SI na kanapke i to sie nie sprawdzi, to skorzystam z oferty Calineczki, ale to po urlopie po koniec czerwca jesli to możliwe.

Dziękuję za odpowiedzi i odradzam zakupy w DX-ie.

[ Dodano: 7 Wrzesień 2011, 19:23 ]
Witam ponownie
No niestety po podstawieniu tranzystorów na kanapkę SI2304 jak w poradzie na forum DX-a, lampka błysnęła i jest ten sam efekt, tzn przy ponownym podłączaniu jest tylko błysk i koniec jej pracy. Widocznie jakieś inne uszkodzenie rozwala ten tranzystor, nie mam koncepcji na naprawę.
Nie znalazłem jednoczesnie na stronach DX-a sterowania do tej lampki, mogłoby byc i 3 -modowe.
Czy kolega Calineczka jest w stanie mi pomóc ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

podrzuć do mnie :-)
lukib1
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 01 mar 2011, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Lampka naprawiona

Post autor: lukib1 »

Dzięki za szybką naprawę Calineczka, lampka działa i jest super, co to znaczy jednak wiedza i doświadczenie.

Kolega chciałby kupić coś podobnego, poradź co z tych lampek jest godne uwagi:

http://www1.shenzhen-wholesale.com/t6-s ... u4888.html

http://www1.shenzhen-wholesale.com/cree ... u4354.html

Pozdrawiam i dziekuję
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

lukib1, nie miałem w rękach żadnej z nich więc mogę doradzać jedynie "na oko". Primo wybrał bym tą droższą, bo zazwyczaj u Chińczyków cena odwzorowuje jakość, tzn. droższe-lepsze. Secundo to dla mnie reflektor gładki (smooth) w takich zastosowaniach to pomyłka(za bardzo skupiona wiązka), ale to kwestia gustu pewnie.
Cieszę się, że wskrzeszona lampka jest grzeczna, niechaj oświetla twe ścieżki :mrgreen:
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Panowie, lampka lukib1 trafiła do mnie ponownie. Zachodziłem w głowę co mogło w niej paść, skoro wymieniłem ukł. scalony przetwornicy, Shottky-ego, wstawiłem zamiast tamtego mosfecika dwa TSM2312 na kanapkę. Jakież było moje zdziwienie, otóż tą razą padły rezystory pomiarowe! W obudowach 1206, jeden R100, drugi R500, oba połączone równolegle. R100 wstawiłem w obudowie 1210 0,5W Panasonic-a , zamiast R500 dwa 1R w tej samej obudowie. Powinno dać radę :twisted: Jak już ktoś z Was będzie dłubał w tej lampce-proponuję profilaktycznie zmienić także rezystory pomiarowe.... :)
ODPOWIEDZ