Latarka z biedronki - szperacz itp - ktoś widział ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

Udało mi się zmienić diodę , ref musiałem podpiłować bo dioda musi być cofnięta o 1,5mm poza ref, teraz skupienie jest średnie ładne , wcześniej było dziwnie rozmazane jak wkręciłem moduł tak by dioda na maxa była w refie.

Nie wiem czy to dobrze ale wsadziłem otulone szmatką ogniwo 18650 do body i jeszcze zwkłą baterię D w sumie około 3,8V + 1,4V razem 5,2V jeśli to się sumuje , może popełniam wielki błąd ale świeci naprawdę przyzwoicie driver ten orginalny , na moje oko zasilanie powinno być 1x32600 + tuba przedłużająca , za mało miejsca na DX-Owy sterownik do XM-L może midi by sobie poradził go tam umieścić ja nie mam takiego sprzętu cały moduł by trzeba zmienić no i ref od catapulta by tam wszedł po dopiłowaniu brzegu.

Pokaże kilka fotek co wy na to , Arku wypowiedz sie jak mozesz jak ty to widzisz ?

P.S. sterowni zalany jakąś smołą by nie było widać z czego są podzespoły chyba.
Załączniki
latarka.jpg
latarka.jpg (54.8 KiB) Przejrzano 690 razy
ref.jpg
ref.jpg (47.13 KiB) Przejrzano 690 razy
dioda.jpg
dioda.jpg (46.97 KiB) Przejrzano 690 razy
sterownik.jpg
sterownik.jpg (113.11 KiB) Przejrzano 690 razy
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

myślę, że teraz ten sterownik nie spełnia swojej funkcji. To prawdopodobnie jakiś taniutki step-up a teraz "obniża" napięcie. A świeci pewnie tyle, na ile stanowi rezystancję szeregową dla ogniw. Moim zdaniem wypadało by tam wstawić coś innego....zwłaszcza przy takim zasilaniu
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Mieszanie akumulatora + bateria to super głupota.
ILPT
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Moglibyście podać jakiś model drivera pasującego do tej latarki na 2x18650 (najlepiej szeregowo)? dwa ogniwa wchodzą idealnie po wyciągnięciu sprężyny z 'dupki'.
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

Dzięki Arek za szybką diagnozę, fakt mieszanie zasilania to glupota ale to tylko chwilowe, musze wam się pochwalić że latarka świeci mocniej i dalej od M1X czyli już napewno grubo ponad 500 lumenów rzeczywistych, w przyszłosci będzie inny ref inny sterownik inny włącznik, inna szybka i inne zasilanie tylko ta XM-L zostanie jeśli dożyje do tego czasu, dziś zrobie fotki jak to świeci, szkoda że nie udało mi sie zrobić zdjęć jak świeci z XR-E bo to naprawdę piękny mieczyk był.

Mimo wszystkich błędów i głupot które popełniłem uważam tą zmianę za sukces bo to moja pierwsza udana modyfikacja nawet jeśli jest to efekt chwilowy.

P.S. uważam, że zamocowanie włącznika za pomocą zaciskowych pierścieni w plastikowej obudowie to nieporozumienie straszne zwłaszcza ze to produkt pewnie z wielkiej fabryki, mogli ten patent jakoś inaczej rozwiązać.

[ Dodano: 3 Czerwiec 2011, 23:08 ]
Porównanie świecenia M1X słynna latarka z mega zasięgiem na diodzie MC-E po prawej stronie i z lewej strony Latarka z biedronki po zmianie diody na XM-L, poszerzeniu otworu na diodę i bardzo nietypowym zasilaniu.
Załączniki
Blok porównanie 20m.jpg
Blok porównanie 20m.jpg (44.72 KiB) Przejrzano 613 razy
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 149
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 17:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: @GUTEK@ »

Kurcze nieźle na tym XM-L świeci i punkt lepszy niż w oryginale. Znacie jakiś tani sklep gdzie tą diodę można dostać, czy lepiej na allegro?

Wrzuciłem zdjęcia jak ta latarka świeci w oryginale. Odległości jakieś 20-22m, ostatnie pokazuje jakie jest skupienie. Jak wykombinuje coś z XM-L to będzie do porównania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Również zakupiłem sobie tą latarkę :D
Dioda siedzi ok 1mm za głęboko i punkt się rozjeżdża.
Oskar, całkiem zacnie z tym XM-Lkiem wyszło!
Też muszę nad tym pomyśleć:)
Pozdrawiam
DNF
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

Ja tu juz też poważnie myślę nad porządnym sterownikiem i oczywiście nad zakupem ogniw 32600 lub 32500 coś musze lepiej poszperać bo nie bardzo chce te z Kai, DX bądż hkequipment, wolałbym coś lepszego nie wiem czy AW nie robi czegoś o grubości 32 bez zabezpieczeń. Jeśli dostane kiedyś jeszcze refy od Catapulta to Ci Mikołaj jeden moge ołożyć , powinien pasować do tej biedronkowej po lekkim doszlifowaniu.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Oskar, weź kup sobie 2x18650 jakieś dobre, z nakrętki usuń tą wielką sprężynę i daj niższą.
Wejdą Ci wtedy 2x18650. Dobre akusy li-ion w rozmiarze D to naprawdę kupa kasy!.
Redukcja do 18-stek z rury PP lub PE i będzie pięknie:)
Co do refa od Catapulty. Na długość jest taki sam jak te co tu siedzi oryginalnie?
Pozdrawiam
DNF
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

A jaki driver zastosować do tej latarki z 2x18650? Docisk diody można poprawić przez podłożenie pod ref o-ringa o odpowiedniej grubości?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Dioda jest mocno dociśnięta sama w sobie:)
Ew możesz pigułę trochę wykręcić i docisnąć w ten sposób diodę reflektorem.
Co do drivere-zobacz jeden temat poniżej..
Pozdrawiam
DNF
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

Jeśli sie przerobi tą część z włącznikiem to SKU 57779 dało by sie upchać ale brakuje troche miejsca w orginale , ja bym tam zamontował zwyczajny włącznik typu kliklak taki metalowy , wywalił ten moduł plastikowy i dał do wytoczenia węższy moduł z alu i go tam wkleił na stałe.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

No to kombinowanie czas zacząć :D
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Docisk poprawiłem, wysokość zresztą też (teraz diodę mam w ognisku refa). A ten driver to chyba za mocny, bo póki co to nie mam nawet na co zmienić diody :) potrzebuję driver to tej która jest.
Awatar użytkownika
dr.w
Posty: 130
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 23:20
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dr.w »

Witam, wczoraj widziałem nową dostawę w biedronce. Ale po 40pln.
Ostatnio zmieniony wtorek 07 cze 2011, 12:07 przez dr.w, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ