18650 3A ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

18650 3A ?

Post autor: Venom »

Witam,
Mam parę lampek na XM-L i driverku AK i szukam do nich dobrych ogniw, gdzie można takie dostać? Czy są w PL tak żeby się opłacało.
Cena do ok 30zł za szt. (jeśli się zmieszczę)


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Samsung ICR 18650 2600mAh na ten przykład, w dość przystępnej cenie i z ładną charakterystyką rozładowania. Popularny serwis aukcyjny.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Post autor: Venom »

Te sobie kupię, a są jeszcze jakieś tańsze które będą wstanie oddać te 3A?

Mówię o co chodzi, mam zwykłe ogniwka z odzysku i max jaki potrafią oddać to ok 2,6A
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

Khem... Wyszukiwarki to nie łaska użyć?

Masz tu linka do testów, gdzie człowiek testował 18650 nawet do 5A.

Generalnie każde nowsze ogniwo o pojemności 2200mAh i wyższej (nie piszę o IMR, bo to jest klasa sama w sobie) powinno dać radę 3A. Wyjątkami są badziewne ogniwa o dużej rezystancji wewnętrznej.
Awatar użytkownika
Ravir
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 20 wrz 2010, 19:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Ravir »

Ja testowałem HI-Max, Panasonic, Samsung, czerwone Ultrafire z Jet-Pol i sporo innych - i każdy bez kłopotu "dawał" 3A - wszystkie miały 2600mAh lub więcej. Wymontowane z akumulatorów laptopowych ogniwa też "dawały" 3A i nie było kłopotów.
Z tańszych polecam Samsung i HI-Max - Samsung ma mniejszą rezystancję wewnętrzną oraz stabilniejsze parametry. Mam z 6 sztuk Samsungów i wszystkie miały zbliżony opór wewnętrzny - z HI-Max'em było różnie : 5 nowiutkich ogniw i 3 miały 90 kilka a dwie sztuki koło 150 - ale cena za to niższa. :mrgreen:

Osobiście polecam Samsungi - droższe od HI-Max'ów ale są to bardzo dobre, o powtarzalnych parametrach ogniwa. W znanym serwisie aukcyjnym na A jest oferta zarówno na Samsung i HI-Max.
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Post autor: Venom »

Dziękuję bardzo, takiej odpowiedzi potrzebowałem.
ODPOWIEDZ