Koniec z laserami o dużej mocy z DX

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

FreeMagenta, cyknij jak możesz średnicę plamy na odległości 10-20m, może np. na kartce w kratkę. Będzie widać, co to jest warte.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Dokładnie 19 metrów:

Obrazek - ISO 200, 1/100 sek, przesłona 2,9 (mój aparat niestety nie da sobie dokładniej ustawić parametrów...)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Dzięki, nie jest najgorzej, ale ideału też nie ma ;)
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Post autor: Venom »

Troszkę nie rozumiem o co chodzi, mam parę laserów z DX i wszystkie mają dużo lepsze skupienie niż ten wyżej.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Venom, to poproszę dla porównania podobną fotkę. Odległość lasera od kartki 20m (może być i te 19m).
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Post autor: Venom »

Dzisiaj postaram sie zrobić.
Chodź z tego co tak czytam jeszcze raz wszystko i z powagi tematu muszę się mylić.
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

A powiem Wam ciekawostkę.
Mam badziewny chiński wskażnik (długopiso-podobny) zielony, niby 50mW, ale pewnie sporo mniej i spokojnie pali czarne plastiki, zapala zapałki itp.
Wystarczy wiązkę przepuścić przez zwykłą badziewną plastikową soczewkę z latarki zoom (mam od X2000). Co ciekawe działa to nawet, jeśli wskaźnik oddalony jest od soczewki o kilka metrów.
Aż się prosi włożyć w tą latarkę jakąś diodę laserującą większej mocy ;)
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Venom pisze:Dzisiaj postaram sie zrobić.
Chodź z tego co tak czytam jeszcze raz wszystko i z powagi tematu muszę się mylić.
Venom: Każdy laser posiada pewną rozbieżność wiązki - oznacza to że stosunek wielkości punktu do dystansu laser - cel jest wartością mniej więcej stałą. Jeśli puszczę swój laser na kartkę papieru oddaloną o 10 metrów, kropka ma ciut ponad centymetr średnicy. Na kominie oddalonym o około 300 metrów mam ok. 40 centymetrów... itp.

@tisher: oczywiście - wiązka skupiona przez dodatkową soczewkę, skoncentrowana na punkcie - powiedzmy 0,2X0,2 mm (są też lasery z możliwością takiego ustawienia kolimatora by skupiać wiązkę w pewnej odległości, zamiast puszczać równoległą) - dostarcza 25 razy większej mocy na jednostkę powierzchni niż 1X1 mm...
Jeśli wsadzisz diodę większej mocy w taką latarkę, dostaniesz zapewne wiązkę o znacznie mniejszej rozbieżności - ale za dużo światła z diody pójdzie w bok, nie w soczewkę, więc sprawność będzie niewielka.
PS. Tak samo jak ta soczewka zadziała soczewka w oku - rolę zapałki przejmuje w tym wypadku siatkówka...
ODPOWIEDZ